Дуже шкідливе: повітря в Броварах лишається забрудненим

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Станом на 11:00 сьогоднішнього дня, 17 квітня, якість броварського повітря класифікується як «шкідливе» і «дуже шкідливе». Таку оцінку дають низка газоаналізаторів у місті, які під’єднані до системи Saveecobot. Чиновники вказують, що задимленість спричинена пожежами на Київщині і Житомирщині.

Нагадаємо, вчора, ближче до вечора, над Київською областю здійнявся буревій із поривами вітру. Негода спричинила низку відключень електроенергії на Броварщині, які на цей час уже полагоджені, вказують у Київобленерго. Однак згодом столицю і Київщину затягло димом.

Дані станом на 11:00. Червоним показано шкідливий рівень забруднення повітря, фіолетовим – дуже шкідливий. На лівобережжі Києва можна побачити також коричневий – небезпечний рівень. Карта – OpenStreetMap, дані – Saveecobot

Варто зауважити, що офіційні 3 пости моніторингу якості повітря в Броварах, які кілька місяців тому презентувала міська влада, показують лише одне відхилення від норми – занижений рівень вологості повітря на одному з постів. На іншому – вказаний завищений рівень CO, однак більш як добу тому.

Моніторинг повітря БМР

Система моніторингу повітря ГАЗАТ-АСЕМА, що, як зазначено на сторінці, досі працює в тестовому режимі

Зі слів головного еколога Броварів Юрія Жимайлова, датчик рівня CO на вказаному посту був відімкнений через збій, його дані некоректні. Чиновник не заперечує, що повітря Броварів забруднене. Причина – пожежі коло Вишгорода, дим від яких несе попутний вітер.

Юрій Жимайлов зазначає, що решта показників на посту не показують перевищень, оскільки налаштовані під промислові норми якості повітря. У місті ще в березні планували встановити й датчики, налаштовані під житлові норми. Однак, карантин посунув плани.

Читайте також: У Броварах запрацювала перша станція контролю за станом повітря, ще дві – у процесі налаштування

Зазначимо, за інформацією Київської міської державної адміністрації, причиною забруднення повітря в столиці принаймні станом на вчорашній вечір були пожежі на Київщині і Житомирщині.

Чиновники Броварів і Києва, а також місцеві активісти не фіксують перевищень радіаційного фону. А перестороги – не безпідставні. Адже днями горіло в Чорнобильській зоні, зокрема – палав радіоактивний «рудий ліс» біля ЧАЕС. А вітер останні дні дме в напрямку столиці.

горить і тліє ліс

Сьогодні, 17 квітня, рятувальники звітують про тління пеньків, залишків деревини, повалених сухих дерев, а також торфовищ у Чорнобильській зоні відчуження. Фото – ДСНС

Київська міська влада вчора ввечері з посиланням на дані обсерваторії імені Бориса Срезневського наголосила: у столиці зафіксовано перевищення формальдегіду та діоксиду азоту (продуктів горіння).

Враховуючи ситуацію, фахівці закликали:

  • обмежити перебування на відкритому повітрі;
  • тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;
  • увімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
  • проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
  • збільшити споживання рідини до 2 – 3 літрів на день для дорослих, зокрема рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

Відповідно до рейтингу швейцарської компанії IQAir, станом на вчора і цю ніч Київ був найзабрудненішим містом у світі за станом повітря. На цей час за столицею – 3-тє місце після китайських міст Ханчжоу та Чунцін.

Читайте також:

  1. Насувається негода: куди і як звернутися через відсутність світла
  2. У Броварах стартував онлайнмоніторинг забруднення повітря
  3. Блокпост між Броварами і Києвом запрацював, утворився затор. ВІДЕО

 

Поділіться.

Залиште відповідь