18 випадків кору за тиждень – новий рекорд епідсезону в Броварах

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 29 березня по 4 квітня в Броварах зареєстрували одразу 18 випадків кору, причому 11 із пацієнтів – діти. 13 хворих не були вакциновані. Такі показники є найвищими в цьому епідсезоні, що підтверджують звіти броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Як зазначено в останньому звіті фахівців, минулого тижня кором захворіли 18 осіб у Броварах. Серед них – 7 дорослих, 7 дітей, які не відвідують навчальні заклади, та 4 учні – зі шкіл №№ 2, 5, 6, 9. Лікарі вказують, що під час епідрозслідування встановили: 7 дорослих і 6 неповнолітніх не були вакциновані від кору. Причому серед дітей є троє школярів, які мали бути щеплені за віком.

Окрім того, як розповів під час сьогоднішньої оперативної наради заступник директора Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Анатолій Бурий, за суботу до лікарні шпиталізували іще трьох інфікованих кором. Однак протягом неділі нових надходжень не було.

Анатолій Бурий

Зазначимо, що з 21 по 28 березня фахівці відділу лабораторних досліджень зареєстрували теж багато хворих на кір у Броварах – 13. І до цього дня більшого показника захворюваності протягом епідсезону не було. Лише в першій половині лютого лікарі виявили так само 13 випадків протягом тижня.

Рекордною є захворюваність і серед дітей. 11 випадків за 7 днів перевершили попередній максимальний результат майже удвічі за цей епідсезон. Причому, принаймні протягом двох тижнів усередині березня, лікарі не фіксували хворих дітей узагалі.

Нагадаємо, минулого тижня МОЗ забив на сполох: захворюваність кором в Україні знову почала зростати. Причому Київщина опинилась серед лідерів сумної статистики. Лише за звітний тиждень від корової пневмонії померло четверо, з яких троє – діти. А протягом року – 14 померлих.

Як зазначила керівниця відділу лабораторних досліджень Віра Товстоног під час сьогоднішньої оперативної наради, враховуючи складну епідситуацію, на адресу броварського управління освіти фахівці направили текст диктанту про кір для учнів 4-8 класів.

Зазначимо, згідно зі звітом, минулий тиждень також став рекордним для вітрянки в цьому епідсезоні – 24 випадки за тиждень. О от захворюваність на грип і ГРВІ за півмісяця знову почала зменшуватись із пришвидшенням – як серед дорослих, так і з-поміж неповнолітніх.

Поділіться.

Залиште відповідь