2 листопада депутати оголосять — кого вони не хочуть бачити у виконкомі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

30 жовтня о 10.00 у малій залі Броварської міської ради відбулася зустріч оновленого депутатського корпусу та новообраного міського голови.

За характером «чорнове», робочо-ознайомче, тим не менш засідання виявилося надзвичайно цікавим і історичним, адже стало найпершим в історії міської ради VII скликання.

Про зустріч депутатів і міського голови написав лише «ДемАльянс»

Про те, що має бути зустріч оновленого складу міської ради з новообраним міським головою ще до 9 ранку 30 жовтня відкритої інформації не було. Готові припустити, що ЗМІ та й громадськість про захід і не знали.

Аж раптом — інформаційний вибух: перший номер списку партії «Демократичний Альянс» Аліна Дяченко написала о 9.00 чималий пост у соціальній мережі Facebook про коаліційну угоду, яку, можливо, підпишуть депутати «демократичної більшості» і про те, що засідання намічається на 10.00 у міськраді.

Вчитуватися у коментар Аліни Олексіївни було ніколи — кілька хвилин і Ваш покірний слуга був уже у всеозброєнні: блокнот, ручка, диктофон — неначе коп перед патрулюванням вулиць (жарт).

Кілька дзвінків знайомим новообраним депутатам — у відповідь якась нечітка відповідь щодо того — закрите засідання чи ні. Байдуже, нехай хоч і закрите — коментарі можна буде взяти і до засідання, і після. Головне — що? Донести читачам дві речі — інформацію і правду!

Отож, вперед до міської ради!

Різаненко: «Що значить — захід закритий для преси?»

Майже до 10.00 практично нікого з депутатів не було. За лічені кілька хвилин до початку засідання — зійшлися майже всі, хто планував бути на засіданні, за винятком може трьох-чотирьох чоловік. Але і вони із невеличким запізненням у дві-три хвилини підтягнулися.

У коридорі біля входу до малої зали стався цікавий випадок. Не до кінця було зрозуміло — відкритий захід для ЗМІ чи ні. Про те, що «щось не те» свідчило, принаймні, відсутність журналістів «Громадського телебачення». Впевнений: вони б такої події не оминули.

В якийсь момент, коли Ваш покірний слуга уголос запитав у коридорі: «Цей захід відкритий чи закритий для ЗМІ?», народний депутат України, який представляє Бровари у Верховній Раді, Павло Різаненко не стримався: «Що значить — закритий чи відкритий? Звичайно, відкритий! Хто насмілиться пресу не пустити на захід? Ні — закритим кулуарним домовленостям!», і вже ввічливо додав: «Звичайно, заходьте. Хіба може бути інакше?».

Комісії не формувати «наосліп»!

Головною темою засідання депутатського корпусу, який оновився більше ніж на 80%, стало кадрове питання. Як ми писали раніше тема недовіри до міського голови Ігоря Сапожка, якщо й піднімалася в соціальних мережах, то на самому засіданні не порушувалася.

Натомість, актуальною стала тема кадрів у найближчому оточенні міського голови — Ігоря Васильовича Сапожка та розподіл функцій, прав та обов’язків депутатського корпусу.

Присутній на засіданні народний депутат України Павло Різаненко (сидів у «президіумі», але подаль від Ігоря Васильовича) найперше на чому наголосив — не можна розподіляти депутатів по комітетах та комісіях «наосліп». «Потрібно, щоб розподіл був або за поданням фракцій, або ж за згодою депутата, або ж за його власним бажанням — де він себе бачить», — запропонував Різаненко.

Трішки далі пішла лідер «Демократичного Альянсу» Аліна Дяченко, яка запропонувала створити робочу групу з представників партійних фракцій, які опрацюють питання розподілу депутатів по комісіях. Міський голова Ігор Сапожко уточнив, що така робоча група повинна не лише визначити склади комісій, а й доопрацювати регламент.

Основну роботу вирішили перенести на понеділок 2 листопада, призначивши робоче засідання депутатського корпусу з міським головою.

Кому «належатиме» виконком?

Найбільше дискусій викликало питання кадрів у «найближчому оточенні» міського голови — заступники, керуючий справами виконкому, секретар, члени виконкому, кадри структурних підрозділів міської ради та виконкому.

Ігор Сапожко відразу ж заявив про те, що виконавчі функції влади здійснюють міський голова і виконавчий комітет, а тому, мовляв, цю гілку влади повинен формувати сам голова.

«Це питання не політичне, а господарське. Хто буде нести відповідальність за те, що у місті буде зіпсована електромережа чи прорвана каналізація? Звичайно, я — як мер і як голова виконавчого комітету», — навів аргумент Сапожко на користь того, що саме він повинен формувати склад виконкому.

Це викликало рішучий спротив т. з. демократичної більшості: або визначати склад, або затверджувати, а, можливо, навіть і відкликати за результатами звіту того чи іншого члена виконкому — повинен депутатський корпус — такі аргументи були «демократичної більшості».

Також Павло Різаненко нагадав, що за процедурою — кандидатуру секретаря міської ради, в першу чергу, подає міський голова, а депутати або затверджують або ні. Якщо кандидатура не затверджується, тоді її подає депутатський корпус. Якщо знову не буде затверджено, знову все повертається до того, що знову кандидатуру подає міський голова. «Головне — щоб це не перетворилося на безкінечний пінг-понг», — напівжартома загомоніли у залі.

«Не хочу Андрєєва і Плотнікову!»

Якщо заступником міського голови або членом виконкому стане тепер уже колишній заступник мера Броварів Василь Андрєєв, до нього буде багато запитань. Про це під час засідання заявив депутат міської ради (фракція «Самопоміч») Юрій Скотніков. «Особисто у мене буде до нього дуже багато запитань. По тих же питаннях благоустрою, по тих же питаннях виділення земельних ділянок під МАФи. Я категорично проти того, щоб у Вас, Ігорю Васильовичу, був заступник саме такий. Зробіть, Ігорю Васильовичу, висновки і зробіть ротацію!», — заявив Скотніков.

«Згадав» пан Скотніков і про начальника Управління житлово-комунального господарства Галину Плотнікову. «Нехай вона менше у мережі Facebook показує, де відпочиває. Я, наприклад, не можу собі дозволити відпочивати там, де може як посадовець вона. Чи потрібні нам такі керівники? Вас, Ігорю Васильовичу виборці обрали, бажаючи стабільності. Однак, «законсервовувати» старі схеми і кадри не можна», — сказав Юрій Скотніков.

Пропозиції і обіцянки

Монополії влади у Ігоря Сапожка за нової міської ради уже не буде. На цьому наголосило чимало присутніх на засіданні. З уст народного депутата України Павла Різаненка це прозвучало як констатація факту, з уст деяких депутатів «демократичної більшості», зокрема, депутата від фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Романа Сімутіна — як обіцянка.

Цікаву пропозицію вніс щодо складу заступників, членів виконкому та членів структурних підрозділів перший номер у списку «Самопомочі» Андрій Василенко: винести на обговорення депутатського корпусу, а потім і голосування кожного посадовця окремо, а від кожної фракції винести свої пропозиції щодо тієї чи іншої посади.

«Я завжди вважав Вас, Ігорю Васильовичу, дипломатом, але зараз Ви в ультимативній формі сказали про те, що залишите старих заступників. Неправильно диктувати депутатам свою волю», — зауважив Роман Сімутін. На що голова міської ради поспішив запевнити, що і не збирався диктувати свою волю. Коли ж народний депутат України Павло Різаненко висловив думку про те, що добре було б нові кадри у виконкомі призначати після обговорень, а може ще краще — на конкурсній основі, Ігор Сапожко коротко відповів: «Нема питань».

Ще один депутат міської ради (фракція Блок Петра Порошенка «Солідарність») Леонід Черепейнік нагадав про те, що обов’язково в регламенті повинна бути процедура відкликання того чи іншого члена виконкому або фахівця структурного підрозділу, якщо його робота не задовольнятиме депутатський корпус.

Цікавий випадок стався, коли виступав перший номер фракції «Укроп» Петро Бабич. Петро Іванович запропонував спочатку офіційно стати на першій сесії міської ради нової каденції депутатами, сформувати комісії, і затвердити заступників та виконком «старого» зразку і дати таким чином «старій гвардії» попрацювати і, за його словами, проявити себе. Мовляв, через якийсь час подивитися на роботу кадрів. «Ми зараз будемо визначати — хороший цей заступник чи поганий. Я, наприклад, не знаю — хто хороший, хто поганий», — сказав Бабич. Однак, щойно він це вимовив, як хтось із “демократичної більшості” вигукнув: «А ми, на відміну від вас — знаємо!».

У підсумку — депутати та міський голова дійшли згоди, що на засідання, яке відбудеться у понеділок 2 листопада о 10.00, кожна фракція зобов’язана надати перелік начальників управлінь, відділів та заступників, яких вони хочуть зняти з чіткими поясненнями — чому того чи іншого посадовця вони хочуть замінити.

Фото — соціальна мережа Facebook

Поділіться.

Коментарі закриті.