2 млн грн компенсації присудили нардепу Анатолію Гуньку за кримінальне переслідування

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Народному депутату з 208-го округу від «Слуги народу» Анатолію Гуньку, який фігурував у справі незаконного привласнення земель у Броварах, присудили два мільйони гривень моральної компенсації за кримінальне переслідування правоохоронними органами. Таке рішення ухвалив Печерський суд.

Як повідомляється в інтернет-виданні «Судовий репортер», судовий процес про стягнення моральної шкоди за незаконне кримінальне переслідування Гунько ініціював у червні 2020 року. У своєму позові він вказував, що зазнав сильних душевних страждань, негативних змін в особистому житті, втратив ділову репутацію, оскільки є публічною особою, займається громадською та політичною діяльністю.

Крім того, незаконне притягнення до кримінальної відповідальності та поява низки публікацій негативного змісту суттєво вплинули на ставлення друзів, знайомих та партнерів, підірвало його авторитет і статус добропорядної людини.

Чоловік зазнав кримінального переслідування з 29 березня 2018 року по 20 березня 2019 року. З них 4 дні перебував під вартою – з 29 березня до 2 квітня 2018 року.

Радіопередавальний центр у Броварах

Нагадаємо, що 29 березня 2018 року правоохоронці затримали сімох підозрювальних у незаконному привласненні земель радіопередавального центру в Броварах площею 94 га та вартістю майже 120 млн грн. Серед затриманих був і Анатолій Гунько.

20 березня 2019 р., тобто через рік після обшуків і повідомлення про підозру, Генпрокуратура закрила справу проти Гунька і ще низки осіб.  Причина – не достатньо доказів для доведення винуватості їх у суді і вичерпані можливості їх отримати.

На думку Гунька, такі події знизили рівень довіри виборців до нього як кандидата у народні депутати України, а обмеження суду про заборону відлучатися за межі Київської області негативно вплинуло на господарську діяльність ТОВ «Гільдія права», яким він керує.

За чотири дні утримання під вартою, йому присудили мінімальне відшкодування, гарантоване державою – 20 тисяч гривень (5 тис. х 4 дні).

Анатолій Гунько у статусі підозрюваного був майже рік.  Суд, «виходячи з принципу справедливості, добросовісності та розумності, а також зі співмірності заявлених вимог тим стражданням, яких зазнав позивач у період із 29 березня 2018 року до 20 березня 2019 року», визначив розмір спричиненої моральної шкоди в сумі 1,98 млн грн.

Депутатство

Влітку 2019 року Гунько брав участь у позачергових виборах до парламенту по округу № 209 (Чернігівська область) від партії ВО «Батьківщина». Він не був обраний, замість нього мандат дістався Валерію Зубу від «Слуги народу».

Через рік, восени 2020-го, Гунько пройшов до Верховної ради по сусідньому округу №208 уже як кандидат від «Слуги народу».

ФОТО – пресслужба «Слуги народу» (оброброблене в фоторедакторі)

Читайте також

  1. Анатолій Гунько стане народним депутатом – переміг Олега Ляшка
  2. Прокуратура затримала сімох викрадачів земель «Радіопередавального центру»

  3. Якщо суддя не взяв хабар, то треба дати йому відвід?

  4. Суди за землі «Радіопередавального центру» у Броварах. Що нового у справі?

Поділіться.

Залиште відповідь