5 грн монетою і нова 50-гривнева банкнота вже в обігу. ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора, 20 грудня, в Україні ввели в обіг нову 50-гривневу банкноту та монету номіналом 5 грн, яка згодом замінить паперовий аналог. Таким чином уводять кращий захист української валюти та планують зекономити. Про це йдеться на сайті Нацбанку.

Першочергово головний банк країни планує ввести в обіг по 5 млн 50-гривневих банкнот та 5-гривневих монет. Перша партія цих грошових знаків уже розподілена між підрозділами Національного банку України в регіонах, зазначають в НБУ.

Читайте також: У гаманцях українців з’являться монети 5 та 10 грн

«Банки зможуть відсьогодні отримувати оновлені грошові знаки в Національному банку і видавати їх своїм клієнтам, – повідомив директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко. – Банкнота номіналом 50 гривень та обігова монета номіналом 5 гривень тепер є дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися у торговельній мережі або здійснювати операції у банках».

5 і 10 гривень, монети

Нові монети. 5-гривнева введена в обіг 20 грудня, 10-гривневу планують “запустити” пізніше

Це – частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, який:

  • містить надійніші та захищеніші від підробок банкноти;
  • забезпечує зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави.

Національний банк створив максимально зручні умови для громадян – їм не потрібно обмінювати банкноти номіналами 5 та 50 гривень попереднього зразка на оновлені обігові монети та банкноти. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами відповідних номіналів.

Читайте також: Банкноти номіналом 1 і 2 гривні поступово зникнуть, – НБУ

Банкноти номіналами 5 та 50 гривень попередніх років випуску поступово – у результаті природнього зношення – будуть замінюватися в обігу монетами та оновленими банкнотами. З часом кількість оновлених банкнот і монет в обігу збільшуватиметься залежно від потреб економіки.

Дизайн і захист нових грошей

Оновлена банкнота номіналом 50 гривень за дизайном наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень, що вже перебувають у обігу.

На банкноті номіналом 50 гривень нового зразка збережені основні зображення банкноти зразка 2004 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Михайла Грушевського, а на зворотному боці – зображення будівлі Української Центральної Ради. Портрет Михайла Грушевського переміщений у центр банкноти (раніше був праворуч). Розмір нової банкноти не змінився – 72 х 136 мм. Кольорова гама та сама.

50 грн, гривні, гроші

Банкнота номіналом 50 гривень зразка 2019 року

«Водночас захист нової банкноти 50 гривень, якщо порівняти з банкнотою попереднього зразка, удосконалено: покращено рельєфність елементів друку, змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально уздовж правого краю зворотного боку банкноти», – пояснив Віктор Зайвенко.

Нова обігова монета номіналом 5 гривень – невелика за розміром, легка. Її діаметр становить 22,1 мм, вага – 5,2 грама. Вона виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Завдяки більшому діаметру та відкарбованому на монеті багатограннику громадянам буде легко відрізнити її від обігових монет інших номіналів.

5 грн гривня гривень гроші НБУ

Візуальні та тактильні елементи захисту монети: дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах.

Під час автоматизованого перерахування монет на спеціальному обладнанні для їхньої ідентифікації використовуються такі технічні характеристики: розмір і вага, а також так званий електромагнітний підпис – електронний сигнал, характерний для того чи іншого матеріалу.

Зображення – Національний банк України

Читайте також: В Україні з’явиться банкнота номіналом 1000 гривень

Поділіться.

Залиште відповідь