Адмінреформа: Кабмін погодив новий район для Броварщини із центром у Борисполі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Під час сьогоднішнього позачергового засідання уряд затвердив проєкти постанов про утворення в Україні 129 нових районів і ліквідацію 490 наявних. На Київщині утворять 6 районів. Нинішні Броварський і Бориспільський об’єднаються в один. Центр – у Борисполі.

За таку схему Кабінет Міністрів України проголосував без змін до попередньо розробленого проєкту районування Київської області. Про це перед голосуванням уряду зазначив міністр розвитку громад Олексій Чернишов.

Зі слів присутніх на засіданні Кабміну, вчора і сьогодні також надходили пропозицій від обласних державних адміністрацій. Їх не враховували в останніх версіях проєктів. Очільник уряду запропонував розглянути ці зауваження під час остаточного розгляду питання – у Верховній Раді України.

Засідання Кабінету Міністрів України 12 червня

Під час засідання уряду заперечення щодо нового районування висловлювали представники Асоціації міст України. Ще вчора АМУ опублікувала заяву, де виступила категорично проти укрупнення районів.

На думку коаліції, процес відбувається без широкого громадського обговорення, що може призвести до соціального вибуху через несприйняття в суспільстві нового районного поділу.

Тим часом прем’єрміністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабміну навпаки запевнив, що реформу підтримують люди.

Читайте також: Із 25 районів Київщини залишиться 6. Куди ввійде Броварщина?

Учора в Київській обласній державній адміністрації відбулося обговорення реформи серед представників Лівобережжя Київщини. У КОДА лише погодились, що план може бути неідеальним, але зауважили на необхідності продовження реформування.

Сьогодні в розпорядженні «Трибуни» з’явилась відповідь КОДА, у якій чиновники вказують: звертались до Мінрегіонрозвитку з проєктами, де адміністративний центр нового району – Бровари.

документ

Водночас днями голова КОДА Василь Володін розповів, що проєкти формувалися за певними критеріями. Зокрема, районний центр мусить мати не менше 50 тис. населення, але й стояти від Києва на відстані не менше 30 км.

Головне фото – borispol-rada.gov.ua

Читайте також:

  1. Президент доручив завершити децентралізацію: усі громади мають об’єднатися до кінця 2020-го
  2. 5 громад: як поділять Бровари і район на ОТГ. СХЕМА
Поділіться.

Залиште відповідь