Активісти звернулися до прокуратури щодо будівництва автомийки на Київській

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Питання виділення земельної ділянки на вулиці Київській біля ТРК «Термінал» під будівництво автомийки буде вивчене і по ньому будуть зроблені відповідні висновки. Про це 30 березня на зустрічі з активістами, ініційованій помічником депутата Броварської міської ради Андрія Саука («Демократичний Альянс»), членом Штабу з підготовки та розробки Генерального плану міста Бровари Іриною Нікітчиною, розповів керівник Броварської міськрайонної прокуратури Андрій Котяш.

Під час зустрічі громадські активісти звернули увагу на те, що на сьогодні немає можливості перевірити, наскільки будівництво автомийки дозволене Генеральним планом міста, враховуючи, що й досі багато документів знаходяться під грифом «Для службового користування» (ДСК), і єдине відомство, яке може витребувати містобудівні документи — це прокуратура.

прокурор (1)

Як повідомила на зустрічі пані Нікітчина, попри те, що з частини документації гриф ДСК знято, зокрема, починаючи від 1988 року, така документація, як Детальний план індивідуальної житлової забудови по вулиці Симона Петлюри (колишня — Черняхівського) та Дарницького лісогосподарства — ще залишилася нерозкритою.

«Можливо, документація потрапила під гриф ДСК тому, що на тому місці території даного мікрорайону були артезінські свердловини резервного водопостачання. Але вони з 2011 року вже списані. Правильність їх списання зараз складно перевірити, але акти про їх списання є і на їх місцях вже є забудова», — розповіла зазначила на зустрічі помічник депутата Ірина Нікітчина.

Як розповіли присутні на зустрічі активісти, проблема в тому, що забудовник автомийки забрав зелені насадження під забудову і забрали ділянку землі біля дороги (траса Київ-Чернігів), перетнувши т. з. «червоні лінії» — межі існуючих та запроектованих вулиць, доріг, майданів, які в містобудівній документації відмежовують території мікрорайонів, кварталів та позначають землі загального користування, що призначені для прокладки інженерних і транспортних комунікацій, пішохідних зв’язків, впорядкування, озеленення й освітлення вулиць тощо.

прокурор (4)

Якщо ширина дороги в межах червоних ліній складає 50 метрів, то третина забудови знаходиться всередині цих самих ліній, — розповіла пані Нікітчина.

«Попри обговорення з громадою про недопущення вирубування зелених насаджень, усе вирубано і вже зараз стоять під вікнами місцевих жителів дев’ять постів для будування автомийки. При цьому екологічних експертиз не проводилося, рівень шуму також ніхто не перевіряв», — розповів один із активістів.

На переконання Ірини Нікітчиної, землю по вулиці Київській 333-в не можна було виділяти ані під комунальнуе призначення територію, ні під споруди автотранспорту, оскільки, за словами Ірини Володимирівни, це суперечить закону України про регулювання містобудівної діяльністі.

“Виділення ділянки для   розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства не законне, на детальному плані  — це землі громадської забудови та загального користування з об’єктами харчування і торгівлі”.

прокурор (6)

За словами Нікітчиної, вона мала розмову з начальником управління містобудування та архітектури, головним архітектором міста Лілією Рибаковою, яка вважає, що до земель громадської забудови можуть входити різні послуги, зокрема, і автомийки.

Вислухавши звернення активістів, керівник Броварської прокуратури Андрій Котяш пообіцяв розібратися у ситуації.

Поділіться.

Коментарі закриті.