Автомийка на Київській, самозахоплення «Фелікс Енерджі», метри під гаражі – «земельні питання» до сесії

Pinterest LinkedIn Tumblr +

15 вересня 2017 року у Броварській міській раді відбулось засідання депутатської комісії. Цього разу проекти рішення до чергової сесії 28 вересня зібрались обговорити члени постійної комісії з питань земельних відносин, будівництва та архітектури у повному складі. Крім того, були присутні й інші народні обранці, помічники депутатів, представники профільних відділів, члени громади та представники ЗМІ.

На порядку денному було 14 основних питань та близько шести додаткових. Зупинимось на найбільш цікавих широкому загалу.

Жваве обговорення викликав проект рішення щодо затвердження Програми охорони навколишнього природного середовища, зокрема тієї частини, яка стосується контролю за станом атмосферного повітря. Більшість присутніх погодилась з тим, що прийняття подібної програми – крок необхідний, оскільки екологічна ситуація, на думку громади, на межі катастрофи. Особливо багато скарг надходить від громадян саме на незадовільний стан повітря.

Пропозиції депутатів з цього приводу зводились до того, аби якнайшвидше розробити механізм «ідентифікації» порушників законодавства у сфері охорони довкілля. Так, депутатами Черепєйніком та Андрієвським було запропоновано розробити заходи  щодо встановлення датчиків контролю викидів з димоходів підприємств теплоенергетики, як приватної так і комунальної форм власності. Оскільки, на думку депутатів, контроль за станом атмосферного повітря не дає можливості швидкого реагування на порушення. У цілому ж програма депутатами була підтримана з урахуванням правок.

Тривалим було і обговорення затвердження змін до «Детального плану території другої черги розширення кварталу «Олімпійський». Згідно з пояснювальною запискою, зміни до детального плану території (ДПТ) зумовлені необхідністю розміщення загальноосвітньої школи І ступеню (початкова, 1-4 класи). Але такі «благі наміри», на думку депутатів, абсолютно не відображають реальні потреби мікрорайону, оскільки напряму залежать від намірів потенційних забудовників.

Згідно з оприлюдненим на головному сайті міста проектним планом розширення кварталу «Олімпійський», вже на сьогоднішній момент побудовано 5 висотних будинків, поверховість яких складає 22 поверхи.

У процесі будівництва та проектування знаходиться ще 9 будинків на 22 поверхи, один – на 14 поверхів та один на 26 поверхів. Під час обговорення питання на комісії було озвучено, що містобудівною документацією передбачалась поверховість будинків у 18-21 поверх.

Так, наприклад, під будівництво багатоквартирного будинку по вул. Олімпійська, 12-а  у квітні 2016 року управлінням  архітектури було надано містобудівні умови із зазначенням поверховості – 21, та гранично допустимою висотою будівель 53,6 м. За чотири місяці до 11 серпня 2016 року будинок «виріс» до 26 поверхів з умовною висотою будівель – 73,5 м. Останні зміни до містобудівних умов відбуваються вже у липні 2017 року, коли гранично допустима висота будівлі встановлюється на рівні до 83 метрів.

Присутні на комісії були одностайні у переконанні, що інфраструктурний розвиток міста відстає від «апетитів» забудовників-інвесторів, а будівництво початкової школи всього на 360 місць у районі з щільною забудовою не є виправданим кроком. Депутати запропонували розглянути можливість зниження поверховості будівель до 18 поверхів і лише тоді розглядати внесення змін у детальний план кварталу «Олімпійський».

Ряд питань, розглянутих у ході земельної комісії стосувались внесення змін до проектів відділу капітального будівництва – програми реконструкції вулично-шляхової мережі, реконструкції інженерних мереж, будівництва та реконструкції об’єктів соціального призначення. Запропоновані зміни депутатами були підтримані за виключенням останнього. Ініціювала зняття з розгляду проекту змін у програмі реконструкції об’єктів соціального призначення очільниця відділу капітального будівництва. За словами Людмили Павлик, зменшення фінансування заходу по реконструкції ясел-садочка «Зірочка» вже не актуальне, оскільки проектанти погодились взятись за представлення інженерного рішення щодо можливості будівництва дошкільного закладу. Тому є надія, що «зірковий» шанс щодо нового приміщення ясел дошкільний заклад не втратив.

Розглядаючи проекти рішення, що стосуються особистих земельних прав фізичних та юридичних осіб, депутати вкотре зіштовхнулись з проблемою відсутності концепції розміщення малих архітектурних форм у місті Бровари та законності заборони на місцевому рівні продажу товарів акцизної групи (алкоголь, тютюнові вироби). Ще одним каменем спотикання була вічна проблема відсутності «вільних» земельних ділянок для передачі у власність громадянам. Оскільки у відповідних проектах рішення на одну й ту ж саму ділянку виявлялось по 4-5 претендентів. Крім того, складність полягає у відсутності злагодженої співпраці з відділом Державного земельного кадастру щодо ідентифікації прав власності на земельну ділянку, яка представляється заявниками як вільна. Присутні говорили про те, що багато земельних ділянок, які мають фактичного власника, не внесені до публічної карти і тому можуть помилково вважатись «вільними», що у подальшому може призвести до винесення неправомірного рішення.

Серед «гострих» питань порядку денного було затвердження проекту землеустрою та надання на умовах оренди земельної ділянки  ТОВ «Фелікс Енерджі»  по вул. Онікієнка, 127. Насправді, за словами присутніх, має місце самозахоплення земельної ділянки вищезгаданою структурою. Тому рішення депутатів було доручити юридичному відділу звернутись до Держгеокадастру з приводу самовільного захоплення земельної ділянки та Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо самовільної забудови землі. Нагадаємо, попереднім рішенням сесії БМР питання незаконно встановленої твердопаливної котельні ТОВ «Фелікс Енерджі» по вул. Онікієнка,127 на самозахопленій території  було знято з розгляду до її демонтажу. На даний час рішення БМР проігнороване, котельня не демонтована і працює без дозвільних рішень та відповідних документів.

Розгляд питання щодо надання згоди на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок під гаражі для учасників АТО відклали до погоджувальної ради. Цього разу на землю під гараж  претендують по списку 179 осіб, але частину з них не рекомендує до затвердження Координаційна рада з питань учасників АТО. Оскільки на засідання земельної комісії доповідати по клопотанню Координаційної ради радник з питань АТО Станіслав Малець не прийшов, депутати висловили бажання вислухати аргументи представників дорадчого органу на засіданні погоджувальної ради. Оскільки основна маса кандидатів на отримання 40 кв. метрів під гараж з пункту 1.1-1.10 та 1.35-1.179 – запропоновані до зняття.

Депутати земельної комісії запропонували «відмовити» у  проведенні експертної грошової оцінки земельної ділянки по вул. Київській, 333-в для подальшого продажу у власність  ФОП Костомасі Є.Л. Нагадаємо, раніше питання будівництва скандальної автомийки стало темою петиції  громадськості до депутатів БМР. Відповідаючи на запитання присутніх щодо відкликання містобудівних умов на будівництво автомийки начальник управління архітектури Лілія Рибакова зазначила, що відповідний документ визнаний чинним у судовому порядку.

Питання підготовки лоту  до проведення земельних торгів частина депутатів пропонує зняти з розгляду порядку денного сесії. Розглядається можливість продажу  вільної ділянки за торговельним центром «Епіцентр» орієнтовною площею 0,2420 га. Попередньо мова йшла про викуп інвестором для будівництва школи єдиноборств. Депутати запропонували передати визначену ділянку  Управлінню освіти і науки з метою подальшого використання під будівництво закладів освіти. На користь продажу землі з молотка на торгах проголосували депутати Людмила Темченко, Василь Кочубей та Андрій Тютюнник.

На емоціях обговорювали присутні проект рішення запропонований до розгляду фракцією Самопоміч щодо зміни робочого місця депутата Людмили Кулініч. У результаті бурхливого обговорення із заслуховуванням сторін члени земельної комісії рішення з даного питання не ухвалили: 1 член комісії голосував «за», 1-«проти», 2 – «утримались», 2-«не голосували.

З протоколом засідання комісії можна ознайомитись на сайті БМР.

Засідання сесії БМР заплановане на 28 вересня на 10-00 год.

Поділіться.

Залиште відповідь