Банкноти номіналом 1 і 2 гривні поступово зникнуть, – НБУ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Паперові гривні номіналом 1 і 2 зникнуть з обігу в Україні. Їх припинять виготовляти та поступового вилучать протягом двох-трьох років, зазначає директор департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко в інтерв’ю УНІАН.

Зі слів Віктора Зайвенка, Нацбанк припинив випуск банкнот в 1 та 2 гривні у 2018 році і вже поступово вилучає зношені купюри, але поки в обігу залишається близько половини випущених банкнот.

«Ми фактично проводимо м’яку грошову реформу. Ці банкноти продовжують перебувати в обігу, але прийде час, коли вони зникнуть природним шляхом. Ми розраховуємо, що це відбудеться протягом двох-трьох років. До того ж, їх потрібно замінити на монети», – пояснив пан Зайвенко.

Нагадаємо, з 1 жовтня Національний банк України виводить з обігу дрібні монети номіналами 1, 2 і 5 копійок та припиняє виготовлення монет номіналом 25 копійок, а з 25 жовтня – вводить в обіг нову банкноту номіналом 1000 гривень.

У майбутньому Нацбанк планує вивести з обігу також і монету 25 копійок, а також запровадити монети 5 і 10 грн, замінивши їхні паперові варіанти. Монети в 1 і 2 грн уже перебувають в обігу. Такі дії НБУ пояснює дороговизною виготовлення дрібних номіналів копійок і довговічністю монет, у порівнянні з банкнотами.

Поділіться.

Залиште відповідь