«Без плану розвитку і з боргами»: бюджетна комісія дала «зелене світло» на фінансування КП ОРЦ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

5 травня відбулося засідання бюджетної комісії на якій розглянули підсумки засідання робочої групи з вивчення діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» та проект рішення щодо Програми фінансування підприємства на 2017 р.

Депутати-члени робочої групи з питання діяльності басейну ЗОШ № 9, які входять до бюджетної комісії, а саме — Ірина Веремчук та Вадим Мутило з самого початку поставили питання руба: Програму фінансування КП «ОРЦ» ухвалювати не можна у наявному вигляді і питання потрібно знімати з порядку денного. . Саме таке рішення було ухвалене на засіданні робочої групи, яке відбулося напередодні.

Ірина Веремчук.

Голова робочої групи Ірина Веремчук нагадала присутнім аргументацію рішення:

  • Відсутній бізнес-план або план розвитку;
  • Не враховані рекомендації робочої групи щодо втілення керівництвом басейну інформаційної та рекламної кампаній про діяльність підприємства та надання ним послуг;
  • Нечіткість та незрозумілість у фінансових показниках, наданих керівництвом басейну та невідповідність цифр у фінансовій документації;

Також депутати, зокрема, Олег Берестовий, висловили переконання, що йдеться про некомпетентність Олени Семенюк на своїй посаді.

Тим не менш, за, здавалося б «залізних аргументів» щодо неможливості виділення коштів, «ідейні противники» знайшлися.

Міський голова Ігор Сапожко та секретар міської ради Петро Бабич звели «контраргументи» до одного: не буде фінансування — закриється басейн. При цьому обидва посадовці намагалися повернути хід обговорення так, що це ніби депутати будуть винні, якщо фінансування підприємства не буде.

Секретар міської ради Петро Бабич навіть дозволив собі звинувачувати у бездіяльності робочу групу, у яку сам же і входить. При тому що «чорнову роботу» по вивченню фінансової документації виконував зовсім не він.

Петро Бабич та Вадим Мутило.

Не можливо було розібратися остаточно, яку ж суму потрібно виділити на Програму фінансування. За все обговорення їх прозвучало аж чотири: близько 800 тис. грн., близько 1,6 млн. грн., близько 1,8 млн. грн. та 3,2 млн. грн. До того ж, не зрозумілим залишилася остаточна сума витрат, яка буде у басейну та виявлені невідповідності у цифрах балансу підприємства.

Опозиційні депутати звернулися до члена бюджетної комісії депутата Лідії Сенько — яка її позиція, адже напередодні представниця «Єдності» погодилася, що виділяти кошти під неякісну програму є недоцільним. Та цього разу пані Сенько вже не була такою принциповою як напередодні. Навіть «договорилася» до того, що якщо видавати 3,2 млн. грн. під «незрозуміло що — це невиправдано», а 1,8 млн. грн. то можна.

«Рятувати» басейн, аби той не закрився через відсутність фінансування, кинувся і депутат «Самопомочі» Юрій Скотніков, який став вимагати, щоб було затверджено хоча б часткове фінансування. Попри аргументи депутатів Олега Берестового, Ірини Веремчук та Вадима Мутила, що розроблений план розвитку дасть можливість побачити чітко, як можна задіяти усі ресурси підприємства, мінімізувати витрати та у подальшому уникати великих збитків, пан Скотніков був іншої думки. «Думаєте, якщо керівник складе бізнес-план, то відразу всі проблеми у басейну зникнуть?», — заявив пан Скотніков.

На підтримку фінансування басейну висловився і Юрій Скотніков.

Частина депутатів, зокрема, Володимир Білоконь, «раптом» почали перейматися, як справжній та якісний бізнес-план можна написати «лише» за 10 днів (за рішенням робочої групи це потрібно зробити до 22 травня), «забувши», що від пані Семенюк протокольними дорученнями вимагали його надати ще півроку тому.

«Проявив» себе і голова бюджетної комісії Андрій Лопатюк, який аргументуючи, що за зняття проекту рішення з порядку денного можуть не набратися голоси, не хотів виносити питання на голосування. Депутати ж від опозиції наполягли на голосуванні рішень у порядку їх надходження.

Андрій Лопатюк спочатку не хотів ставити рішення про зняття проекту на голосування.

Першим на голосування поставили рішення, яке за своєю суттю означало такий алгоритм дій: зняти проект рішення з порядку денного до вивчення, дочекатися засідання робочої групи 22 травня, коли керівник ОРЦ Олена Семенюк надасть план розвитку підприємства, а лише потім розглядати питання фінансування басейну на позачерговій сесії.

Голосування відбулося так:

«за» (2) — Ірина Веремчук, Вадим Мутило,

«проти» (3) — Лідія Сенько, Володимир Білоконь, Андрій Лопатюк,

«утримався» (3): Володимир Чаюн, Юрій Чередник та Олексій Здоровець.

«Вічний опозиціонер» Олексій Здоровець де-факто підтримав Семенюк.

Другим поставили на голосування рішення: виділити кошти у розмірі 780 тисяч гривень до 1 вересня 2017 р., а за той час провести робочу зустріч щодо бізнес-плану підприємства. Але документів, які б обґрунтували, що чому потрібна саме така сума, бюджетній комісії так і не надали.

Голосування відбулося так:

«за» (5) — Андрій Лопатюк, Лідія Сенько, Володимир Білоконь, Володимир Чаюн, Юрій Чередник,

“проти” (2) — Ірина Веремчук, Вадим Мутило,

«утримався» (1) — Олексій Здоровець.

Обидва рішення не ухвалені, оскільки для затвердження потрібно 6 голосів.

Проект рішення по Програмі фінансування КП ОРЦ виноситься на сесію 11 травня, і на ній може бути ухвалене будь-яке рішення, навіть про виділення 3,2 млн. грн.

Після засідання Олена Семенюк посміхається.

Свідомі дії керівника «Оздоровчо-реабілітаційного центру» Олени Семенюк, некомпетентність чи небажання працювати — причини нинішнього стану комунального підприємства можуть бути різні. Все це на сесії міської ради може бути виправдане міським головою, якщо є «кишенькова» більшість у міській раді.

Безкарність породжує вседозволеність та беззаконня.

Поділіться.

Залиште відповідь