Без «проєктів» та «етерів»: Окружний адмінсуд Києва скасував нову редакцію українського правопису

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК) скасував постанову про схвалення нової редакції українського правопису. Про це розповів херсонський адвокат Дмитро Ільченко в соцмережі Фейсбук.

Позов у 2019 році подала мама учениці 7 класу, яка просила суд визнати протиправною та нечинною постанову уряду про правопис.

Як повідомляє портал «Prosud», ще одним позивачем у цій справі виступила ГО «Правова держава», очільником якої є адвокат Ростислав Кравець.

Рішення ОАСК вважається рішенням першої інстанції, Кабінет Міністрів може подати апеляцію. Тобто, якщо суд задовольнить апеляційний позов Кабміну, тоді новий правопис діятиме і надалі.

Чому подано позов

Дмитро Ільченко  зазначив, що не в компетенції уряду змінювати правопис. Це і стало підставою для позову.

«Це той самий правопис, в якому запроваджують «павзу», «Атени», «проєкт» та Марта замість Марфи. Підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис. Окрім того, під час розгляду з’ясувалося, що мовна комісія мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом. Тобто в наш правопис вносилися зміни, фактично, на колінах», – написав Ільченко.

Колегія суддів, яка ухвалила рішення щодо правопису, – Наталія Клименчук, Ігор Іщук та Юлія Шрамко.

«У ході розгляду справи суд встановив, що уряд при ухваленні зазначеної постанови діяв поза межами своєї компетенції та з порушенням законодавства, що регулює порядок прийняття нормативно-правових актів. З огляду на це суд визнав протиправною та нечинною постанову «Питання українського правопису»,зазначено  на сайті ОАСК.

Кабінет Міністрів  оскаржуватиме рішення Окружного адміністративного суду Києва, що задовольнив позов та скасував постанову «Питання українського правопису», якою схвалено нову редакцію «Українського правопису». Про це повідомила заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць на своїй сторінці у Фейсбуці. «…Ми вважаємо незаконним відповідне рішення ОАСК та оскаржуватимемо його в апеляційній інстанції. На те, аби подати апеляцію, Уряд має 30 днів», – зазначає Коломієць.

Що відомо про новий правопис

Нагадаємо, що 22 травня Кабінет міністрів затвердив нову редакцію українського правопису.  Вона  розроблена на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набули поширення в різних сферах суспільного, наукового й культурного життя.

Новий український правопис

ФОТО – ТМЦ.ІНФО

Читайте також:

  1. Кабмін затвердив нову редакцію Українського правопису: «индик», «проєкт» і «прем’єрка»

  2. 25 квітня Рада ухвалила закон про мову. Що це значить для України?

  3. Парубій підписав закон про українську мову як державну

  4. У Броварах відбулась акція на підтримку закону про мову. ФОТО

Поділіться.

Залиште відповідь