Бібліотека на Розвилці: замість районної буде міська публічна?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ліквідовану районну бібліотеку на вул. Ярослава Мудрого рада Броварської ОТГ збирається прийняти у вигляді нового структурного підрозділу у відділі культури. Сьогодні з таким рішенням погодилася постійна депутатська комісія з гуманітарних питань. За остаточне рішення голосуватимуть під час 3-ої чергової сесії 4 березня.

Нагадаємо, в кінці минулого року новообрана Броварська районна рада схвалила рішення про розформування районної бібліотеки. Працівників звільнили, запрацювала ліквідаційна комісія. Про подібні випадки після виборів було відомо і в інших регіонах України, адже нові районні ради позбуваються більшості повноважень і, відповідно, бюджетних коштів, пояснювали чиновники.

Читайте також: Броварське радіомовлення перед ліквідацією просить ще грошей

Стосовно Броварської районної бібліотеки озвучували різні варіанти розвитку подій – від того, що всі фонди віддадуть до міських та/або сільських бібліотек, до повної передачі закладу на баланс ОТГ.

Бібліотека на Розвилці

Уже не актуальна табличка біля входу в бібліотеку

Зокрема, у грудні минулого року очільниця міського відділу культури Катерина Мелікова пояснила, що на закупівлю фондів до міських бібліотек у 2021 році не передбачили грошей. Мовляв, книжки та іншу літературу планують брати з фондів розформованої районної бібліотеки.

День Х – 4 березня

Водночас минулого тижня був оприлюднений проєкт рішення ради Броварської ОТГ, відповідно до якого у відділі культури планують створити новий структурний підрозділ – заклад культури Броварську міську публічну бібліотеку.

Бібліотека на Розвилці

Інтер’єр бібліотеки до закриття закладу

Як зазначила Катерина Мелікова, йдеться саме про прийняття на баланс ліквідованої районної бібліотеки на вул. Ярослава Мудрого, 36. Тож до нинішніх міської і дитячої бібліотек на Масиві, в Броварах додасться ще один читацький заклад громади на Розвилці. У якому вигляді – вирішать згодом.

Наразі відомо, що в закладі планують, принаймні поки що, 9 штатних одиниць. Зі слів начальниці відділу культури, мінімальний склад буде такий: завідувач/ка, 5 бібліотекарів (2 в читальному залі, 2 – на абонемент, 1 – на дитячу кафедру), прибиральник (1,5 ставки) та обслуга приміщення (0,5 ставки).

У майбутньому цей штатний склад можна буде переглянути. Як зазначає Катерина Мелікова, наразі деталі функціонування нового закладу невідомі. Невідомо навіть те, скільки книжкових фондів та іншого майна залишиться в перереєстрованій бібліотеці.

 Гуманітарна комісія – «за»

Сьогодні зазначений проєкт рішення без правок та зауважень схвалила постійна депутатська комісія з гуманітарних питань. «За» проголосували всі присутні на засіданні члени комісії.

Зазначимо, іншим проєктом рішення під час сесії ради Броварської ОТГ 4 березня планують затвердити перелік закладів культури нової громади. Серед них – 15 об’єктів, 6 із яких – у селах Княжичі, Требухів і Переможець.

Читайте також

  1. Місто, люди і місця: завідувачка міської бібліотеки Світлана Степанова
  2. Комуністична символіка та лекція для дітей: як броварські бібліотеки відзначили День пам’яті та примирення
  3. У міських бібліотеках можна безкоштовно навчитися користуватися ґаджетами й інтернетом
Поділіться.

Залиште відповідь