Біля дитсадків «Капітошка» та «Калинка» «зашкалюють» показники забруднення повітря

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Протягом вихідних 16-17 січня та в перші дні нового тижня в Броварах значно погіршилася якість повітря. Про це свідчать дані моніторингу автоматизованих систем контролю. Зокрема, розташованих на території ясел-садочку «Капітошка», що на бульв. Незалежності, 15-Б, та дитсадка «Калинка», що на вул. Олімпійській, 5, де рівень оксиду азоту, оксиду вуглицю та діоксиду сірки «зашкалює».

Про те, що біля цих дитсадків зафіксовані значні перевищення забруднення повітря, повідомив на онлайннараді 18 січня головний спеціаліст із екології міськради Юрій Жимайлов.

Сморід та перевищення показників контролю якості повітря біля дитсадків «Капітошка» і «Калинка»

Як свідчать дані моніторингу повітря, які можна побачити на сайті міськради в реальному часі, 19 січня пост №6, що розташований на території ясел-садочку «Капітошка» (бульв. Незалежності, 15-Б), зафіксував перевищення  показників оксиду азоту в 5 (!) разів: 2, 07 мг/м3 при нормі до 0,4 мг/м3.

моніторинг стану повітря

Станція моніторингу якості повітря на будівлі дитсадка “Катюша”

забруднення повітря

Станом на 19 січня

екологія в Броварах

Станом на 20 січня ще фіксуються перевищення

Оксид азоту NO подразнює слизові оболонки, провокує астму, респіраторні алергічні реакції, є причиною набряку легенів.

Як повідомив журналістам «Трибуни» головний спеціаліст із екології Юрій Жимайлов, ймовірною причиною забруднення повітря став порив каналізаційної труби. Це мають з’ясувати комунальники. Однак остаточна причина запаху поки що невідома.

У коментарях до посту групи «Екологія в Броварах» містяни зазначають, що запах горілих проводів – а саме так пахне оксид азоту – йде з будівлі колишньої «Галини бланки», де зараз розташована фабрика «Роза» – підприємство з виробництва  і фарбування тканини. І насиченість забруднення залежить від напрямку повітря.

забруднення повітря

Зазначимо, що броварчани, особливо мешканці бульв. Незалежності та вулиці С. Петлюри, неодноразово скаржилися у міський «Контакт-центр», зверталися до керівництва підприємства, писали скарги в столичну екоінспекцію щодо викидів у повітря  фабрики «Роза», однак як ДСНСники, так і чиновники лише розводять руками та нарікають на обмеження своїх повноважень, відтак, неможливість впливу на забруднювача повітря.

Дим і сморід: броварчани скаржаться на ТОВ «Роза». Відео 

Значні перевищення оксиду вуглецю на вихідних 16-17 січня зафіксував пункт моніторингу повітря №5, розташований на території дитсадка «Калинка», що на вул. Олімпійська, 5. Так, при середньодобовій нормі 3 мг на м.куб, а максимальній 5 мг на м.куб, він сягнув 10,77 мг на м.куб.

Оксид вуглецю (чадний газ) – навіть незначні його дози спричиняють головний біль, кисневе голодування. Це, своєю чергою, викликає зсідання гемоглобіну крові в організмі, що призводить до судом, блювоти, непритомності, втрати свідомості та зупинки серця.

забруднення повітря

19 січня при нормі до 0,4 мг/м3 оксид азоту сягав 0, 63 мг/м3, а на Незалежності, 15-Б – 1, 65 мг/м3.

екологія в Броварах

Фото – Екологія в Броварах

За словами Юрія Жимайлова, комунальники з’ясували, що біля дитсадка, в закинутому басейні, дислокуються безхатьки, які обпалюють залишки кабелю та спалюють різний мотлох. Тож чиновник вказує саме на забруднення повітря з цієї будівлі. Працівники комунальних служб мають навести там лад та вкотре загородити входи в будівлю, повідомив Юрій Жимайлов.

закинутий басейн

Закинутий басейн біля ЗОШ №2

Однак чиновник не виключає, що причиною смороду могли бути і викиди ТОВ «Ф-Транс» (котельні належать ТОВ «Фелікс-Енерджі»), яке опалює школу №2. Так само, як і школи 5, 7 та 9 та більшу частину дитсадків. Але, вказує Юрій Жимайлов, підприємство опалює навчальний заклад щіпою ще з осені, а забруднення повітря зафіксовані лише в останні дні. До того ж, як повідомляв під час чергової сесії міськради в липні 2020 р. директор «Ф-Транс» Юрій Семернін, підприємство налагодило власне виробництво сировини для котелень, тож вона суха і якісна. Говорив керівник підприємства і про повну модернізацію котелень, під час якої встановлено обладнання, що затримує частку попелу.

Ймовірною причиною підвищення показників оксиду азоту Юрій Жимайлов називає збільшення потужностей котельні під час значних морозів, а також вітер у бік дитсадка.

Чиновник вказує, що управління освіти про значне забруднення повітря на території дитсадків повідомили: на вихідних у дошкільних закладах дітей не було. Однак заклади продовжують працювати в штатному режимі з початку цього тижня, а повідомлень-попереджень батьків цих дитсадків на сайті міськради не оприлюднено.

Контроль за якістю повітря

Нагадаємо, у Броварах встановлено 7 стаціонарних постів вимірювання якості повітря, також є один переносний. Дані моніторингу атмосферного повітря можна прослідкувати в реальному часі на сайті міської ради. 

У Броварах у парку «Перемога» встановлено пост моніторингу повітря 

Для того, щоб контролювати забруднювачів, зокрема, у Промзоні та на Торгмаші, екоактивісти подали петицію. Авторка петиції екологічна активістка Тетяна Кальченко просила встановити 6 відеокамер на неробочій димовій трубі підприємства «Орієнтир-Буделемент» із кутом огляду в 360 градусів, щоб простежити викиди на всій території Промвузла та Торгмашу. Зауважимо, що керівництво ТОВ розташуати відеокамери не проти. 13 жовтня 2020 р. виконком Броварської міської ради розглянув і направив до управління інспекції та контролю петицію про запровадження відеоспостереження за викидами в повітря. Чиновники обіцяли це питання згодом вивчити.

Як повідомив Юрій Жимайлов, відбулася зустріч профільних спеціалістів міськради, екоактивістів та представників фірми «Крмкон-груп», які здійснюють у Броварах нагляд та обслуговування відеокамер спостереження. За словами чиновника, за результатами обговорення, спочатку екоактивісти мають визначитися із кількістю та якістю камер спостереження.

На трубі «Орієнтир-Буделементу» мають установити камери відеоспостереження 

Зазначимо, що частина мешканців приватного сектору Торгмашу та Старого міста, а також підприємства Броварів опалюють приміщення твердопаливними котлами. Протягом останнього тижня, відколи посилилися морози, на Масиві, Торгмаші, в районі вул. Грушевського особливо відчутний сморід та неозброєним оком видно задимлення.

Фото – Антон Раков

Читайте також

  1. Велоекскурсія підприємствами-забрудниками повітря і публічна дискусія про екологію. ФОТОРЕПОРТАЖ 
  2. Рівень діоксиду азоту в Броварах перевищений у 3 рази, – Сапожко

  3. У Броварах у парку «Перемога» встановлено пост моніторингу повітря

  4. У квітні броварське повітря стало бруднішим. ДОСЛІДЖЕННЯ

Поділіться.

Залиште відповідь