Біля броварської школи приберуть антени мобільного оператора. У Мінцифрі кажуть – перешкоджання і радіофобія

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Місцева влада і комунальні підприємства перешкоджають розміщенню базових станцій мобільного зв’язку через радіофобію, повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України у Фейсбуці. За даними міністерства, радіофобія все частіше стає на заваді розвитку мобільного зв’язку в Україні, зокрема, і для стандарту 4G-зв’язку. Бровари – одне з міст, до якого є «претензії» у Міністерства цифрової трансформації України.

«За останній час маємо інформацію про декілька прикладів, коли влада на місцях перешкоджає роботі базових станцій мобільного зв’язку. Посилається вона на їх фіктивну шкоду», – вказують у Мінцифри. Серед інших міст, які перешкоджають роботі базових станцій мобільного зв’язку, називають і Бровари. Як зазначено в повідомленні, управління освіти Броварської міської ради змушує прибрати встановлені базові станції неподалік від школи.

За підтвердженням чи спростуванням цієї інформації журналісти «Трибуни-Броварів» звернулись до управління освіти і науки Броварської міської ради. Як повідомила заступниця начальниці управління освіти і науки Тамари Стельмах, на території  СШ №5 встановлена котельня ТОВ «Ф-Транс».  Саме на території закладу освіти, а не біля неї, як зазначають у Міністерстві цифрової трансформації України.

Радіофобія

За словами Тамари Стельмах, гідно з рішенням сесії Броварської міської ради, спочатку було укладено, а потім продовжено строковий сервітут на оренду землі для котельні (обігрів закладу освіти). Своєю чергою ТОВ «Ф-Транс» уклав договір із двома мобільними операторами та  встановили на вежі антени. В управлінні освіти про це дізналися згодом.

«У нас є звернення мешканців будинків, які проживають поруч із п’ятою школою. Люди невдоволені монтажем цих антен на території закладу освіти», – пояснює Тамара Михайлівна. І додає, що згодом з’ясувалось, що антени справді встановлені на котельні ТОВ «Ф-Транс», а в договорі оренди не сказано про те, що «Ф-Транс» має право здавати в оренду орендоване в управлінні освіти майно чи землі.

Радіофобія

«Два роки тому мобільні оператори вже зверталися до броварського управління освіти і науки з пропозицією встановити станції мобільного зв’язку біля 5-ої школи, але ми відмовили їм. Мабуть тому ці оператори знайши «лазівку» через ТОВ «Ф-Транс» та все ж незаконно змонтували ці антени без нашого відома», – пояснює Тамара Стельмах.

За зверненнями мешканців та згідно з умовами договору, управління освіти і науки Броварської міської ради повідомило керівництву ТОВ «Ф-Транс» про порушення умов договору. Влітку ТОВ «Ф-Транс» повідомило мобільного оператора про розірвання із ним угоди.

Як зазначає «Трибуні-Броварів» заступниця міського голови Лариса Виноградова, наразі антени біля СШ №5 вже відключені. Ініціаторами їх відключення називає мешканців нашого міста.

Наскільки випромінювання антен мобільного зв’язку шкідливе для людського організму, Міністерство цифрової трансформації України описує в своїй інфографіці.

Міністерство цифрової трансформації України

«Базові станції мобільного зв’язку, що встановлюються українськими операторами, не шкідливі для людей, тварин та рослин. Норми випромінювання базових станцій в України встановлені у 10-100 разів суворіші, ніж у Європі та Америці», – повідомляється на сторінці Міністерства цифрової трансформації України.

Фото – Андрій Захарченко та Максим Дяченко

Читайте також:

1. Із 1 травня можна змінити оператора мобільного зв’язку без втрати свого номера

2. «До 17 млн грн на будівництво початкової ланки школи №10 ніхто, крім мене, стосунку не має», – Олег Іваненко. Відео

Поділитись

Leave A Reply