Бізнес на бюджетних коштах: як незмінний підрядник ремонтує Броварську лікарню

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
sportbank [CPS] UA

 Ірина ЮЩЕНКО, броварчанка, журналіст сайту “Трибуна-Бровари”

У першій та другій частинах журналістського розслідування «Хто у Броварах будує бізнес на бюджетних коштах», журналісти «Трибуни-Бровари» спробували  дослідили витрати  УЖКГ, відділу капітального будівництва  та  Броварської центральної  лікарні і склали ТОП-10 підрядників-мільйонерів, які отримують  від міськради найбільше підрядів. У цій трійці – і  броварський підприємець Людмила Туглук. Її фірма «Кімберліт Груп» – постійний підрядник  Броварської  лікарні. Журналісти намагалися прослідкувати, наскільки ж капітально виконує підрядник капітальні (та і поточні) ремонти?

За даними аналітичної системи YouControl, окрім  ТОВ «Кімберліт Груп» Людмила Туглук є засновником (співзасновником або підписантом) ще кількох фірм: ФОП «Туглук Людмила Євгенівна» , ТОВ «Тендер» , ТОВ «Івіс-В». Також  пані Людмила пов’язана із фірмою «Мегатехсервіс ЛТД», яка  зареєстрована на одну адресу з вищеназваними товариствами. Усі ці фірми спеціалізуються на ремонтно-будівельних  роботах, значну частину яких виконують на об’єктах  бюджетної сфери.  

Із фірмами Людмили Туглук Броварська лікарня  співпрацює не перший рік. У 2016 р. ТОВ «Кімберліт Груп», ТОВ «Івіс-В» і ФОП «Туглук Л.Є» капітально ремонтували харчоблок дитячої та дорослої лікарень; фасад хірургічного корпусу; фасад, покрівлю та приміщення у терапевтичному корпусі дитячої лікарні, здійснювали поточний ремонт палат, були постачальником тістомісильної машини.  Згідно з даними Єдиного веб-порталу використання публічних коштів, за минулий рік на рахунки пані Туглук потрапило 3 160 922,4 грн. Тільки ТОВ «Івіс-В» лікарня зробила транзакцій на суму 2 080 951,2 грн, «Кімберліт груп»  – 605 251, 2 грн , ФОП «Туглук Л.Є» – 474 720 грн .

Так, у  грудні 2016 року БЦРЛ перерахувала «Кімберліт Груп» 108 137,66 грн за поточний ремонт фасаду хірургічного корпусу. На сьогодні виконаний ремонт виглядає так.

А  так виглядає  поточний  ремонт фасаду  терапевтичного  корпусу  дитячої лікарні, на який пішло 287 261 грн.

У грудні 2016 р. Броварська лікарня, в особі головного лікаря Валентина Багнюка, уклала із ТОВ «Кімберліт Груп» два договори на капітальний ремонт приміщення «швидкої» допомоги: з бюджету міста  на сантехнічні роботи було виділено 481 088 грн, на оздоблювальні – 1 464 982, 80 грн.  

Попри розпорядження міського голови: якщо роботи 10 000 грн і більше, розпорядники бюджетних коштів, установ, організацій  мають проводити закупівлі через ProZorro, – конкурс відбувся в обхід  системи електронних закупівель. Про підписання угоди  лікарня лише прозвітувала. При тому, що відремонтоване приміщення ТОВ «Кімберліт Груп» мало здати ще в 2016 році, роботи затяглися аж до травня поточного року.

4 липня  в БЦРЛ приїхала  комісія з оренди майна спільно-сумісної власності територіально-громадських селищ Броварського району та м.Бровари, щоб  поділити кімнати приміщення  між трьома організаціями: «невідкладними» міста та району і екстреною службою.  Саме  тоді працівники «невідкладних» і «швидкої» звернули  увагу  присутніх на  ремонт із значними дефектами. Та їм пояснили: це не та комісія, якій можна жалітися з приводу неякісного ремонту. Тож  вони звернулися до журналістів і показали  результати «капітального» ремонту: кахель у коридорі до підлоги не прилягає, умивальники в кімнатах не працюють, розетки – відвалюються, туалет, за словами працівників, незручний, а у коридорчику зі стелі вода як текла, так і тече.

Заступниця головного лікаря БЦРЛ із економічних питань Тетяна Щербак переконувала: підрядник  виконані роботи переробить за  власний кошт. Через два місяці наші журналісти  приїхали  перевірити, чи  виправив підрядник дефекти? Проінспектувати вже перероблену роботу допомогли працівники «невідкладних» і «швидкої»  допомог, на очах яких і відбувався ремонт та усунення  браку. Як  переконують медики,  причина того, що відпала плитка –  гниле та нерівне  дерев’яне перекриття, яке підрядник  не  замінив. Не замінили  перекриття і під час переробки браку, кажуть очевидці: залишки плитки зняли, де-не-де залатали  у підлозі дірки, закрили  деревостружковими  плитами (ДВП)  і заслали лінолеумом.

“Залишки”, чим підрядник переробляв ремонт підлоги приміщення “швидкої”.

Та виконроб  фірми «Кімберліт Груп» Костянтин Ющенко переконує: переробили все, як належить – дощаті перекриття  замінили, покрили  шифером, зробили стяжку, заслали  ДВП і зверху – лінолеумом. Те, що плитка відпала, каже виконроб, винні  медики, адже почали ходити зарано – відразу після вкладання плитки. До речі, основу із деревостружкових плит, за словами очевидців, підрядник поклав лише під час переробки браку, а не відразу, під час капремонту, як зазначено у актах виконаних робіт. Є виправдання у підрядників, чому довелося замінити і унітази: «Спочатку пишуть (очевидно, замовники робіт – лікарня – авт.), що їм потрібне одне, а коли зробиш – треба інше. Спочатку їм потрібен був громадський унітаз – чаша Геля, потім він їм не сподобався і ми встановили інший».

У протіканні даху підрядники також знайшли винних – це електрики, які під час прокладання  нового кабелю «провертіли дірки», та їх не «залатали». У тому, що зливні бачки  не працюють, з’єднувальні трубки у рукомийниках ламаються, а розетки не тримаються свого місця  практично із дня їхнього встановлення, –  винні виробники. Та попри численні зауваження до якості робіт,  Броварська лікарня  із ТОВ “Кімберліт Груп” співпрацювати  продовжує. Цього року  лікарня перерахувала фірмі на капітальні ремонти  3 077 500,9 грн. При цьому бюджети і міста, і району не отримали  і 1%  економії коштів.

Так, 23 червня Валентин Багнюк  із “Кімберліт Груп”  підписав  угоду  на 1 199 980,00 грн  –  капітальний ремонт приміщень другого поверху в терапевтичному корпусі центру “Дитяча лікарня”  –  кабінетів УЗД, ЕКГ, ЛФК, гастрофіброскопії, масажного, фізкабінетів, коридору, санвузла. При цьому  закупівля робіт відбулася знову ж в обхід ProZorro, а про  обраного переможця лише прозвітували. Поточний ремонт – заміну стояків водопостачання і каналізації  3-го поверху в цьому ж  корпусі також  виконує фірма Людмили Туглук  – «Івіс-В». На рахунок «Кімберліт Груп» уже  перераховано 1 896 585,7 грн, «Івіс-В» – 161 838,00 грн.  Згідно із договором, «Кімберліт Груп» роботи мав би закінчити  у вересні 2017 року, та станом на 30 жовтня на правому крилі 2-го поверху – вони в самому розпалі.

Ремонт зроблено лише  на лівому  крилі. Наскільки якісний – покаже час. Поки що мами маленьких пацієнтів задоволені, адже на 3 боксові кімнати з’явився туалет і душ: раніше один туалет  та душ були  на все відділення. 

Ремонт у боксі

Для 3 боксів – окремий туалет на душова

Коридор ЛОР-відділення

А от медпрацівники знову вказують на брак: пороги у пластикових  дверях не тримаються підлоги і під ногами «ходять». 

“Висячий” поріг

Хоча ремонт у лівій частині  завершено, та двері до пуття не довели.

Згідно з розрахунком індексу ФОКС (Формалізовані Ознаки Корупційної Складової), у пані Туглук ділова репутація «підмочена». Так, у ФОП “Туглук Л.Є” індекс ФОКС – незадовільний: має сумнівні ознаки якості переможця та ознаки негативної ділової репутації. А ТОВ «Тендер» має багату судову практику, що стосується невиконання своїх зобов’язань. Та попри це влада міста, як і району, продовжує віддавати недобросовісному виконавцю мільйони бюджетних коштів. Чому така довіра і любов до «Кімберліт Груп» та інших фірм Людмили Туглук  – дізнатися у головного лікаря не вдалося: після проведених СБУ обшуків у лікарні   Валентин Багнюк пішов на лікарняний. Заступник головного лікаря Григорій Павлін відповідати на запитання журналістів відмовився.

Фото – авторки

Monobank [CPS, API] UA
Поділитись

Про Автора

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"

1 коментар

  1. Альф дата

    До поки діятиме існуюча система визначення вартості ремонтних і будівельних робіт, така ситуація є реальною і іншою бути не зможе. “Матеріали по мінімальній ціні”, зарплата по 120-150 грн за день роботи кваліфікованого фахівця будівельника. Якщо суспільство через рішення виконавчої влади погоджуються тільки на такі умови оплати праці і матеріалів, то дивно сподіватися на кращий, ніж написано, результат. “Дешева рибка – х%%%ва юшка”.

Leave A Reply