Броварські благодійні фонди: із 84 – реальних 8

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 Ірина ЮЩЕНКО, броварчанка, журналіст сайту “Трибуна-Бровари”

Скільки в місті благодійних фондів (БФ) , які з них реально працюють і в яких напрямках? Журналісти «Трибуни» зібрали ексклюзивний довідник благодійних фондів, які наразі діють у Броварах, а також визначили найбільш рейтинговий благодійний фонд та дізналися, як перевірити фонд на порядність.

Благодійний фонд – один із трьох видів благодійних організацій. Ще є благодійне товариство  та   благодійна установа.

Шановний читач, коли ти востаннє згадував про те, що комусь потрібна твоя допомога? Нехай і маленька, але – допомога. Згідно зі світовим рейтингом благодійності, складеним у 2015 році Британським благодійним фондом CAF, лише за один 2014 рік Україна піднялася на 23 позиції і тепер серед 145 країн світу посідає  89-е місце. Рушійною силою до згуртування та переламним для української благодійності став Майдан, який прищепив українцям необхідність взаємопідтримки і взаємодопомоги. Тоді спільні зусилля були покладені для збору коштів військовим із зони АТО. Сьогодні найчастіше люди жертвують кошти дітям та інвалідам.
За даними українського форуму благодійників, в Україні зареєстровано понад 15 тисяч благодійних фондів. З них діючих – менше половини. Ще менше – працюють відкрито і надають звіти.

Благодійні фонди Броварів
Скільки благодійних фондів діє у Броварах, у міській раді не знають. Як повідомили нашим журналістам у відділі інформаційного забезпечення Броварської міськради, благодійні фонди у місті не реєструють років із 15. Зате, як платників податків, реєструють їх у Броварській об’єднаній державній податковій інспекції. За даними Броварської ОДПІ, станом на 1 вересня 2017 р. у них на обліку перебуває 128 благодійних організацій: 84 – зареєстровані у м. Бровари та 44 – у Броварському районі. Які серед них реально діючі, а які ні – у ОДПІ такого реєстру не ведуть. Журналісти «Трибуни-Бровари» спробували самостійно зібрати інформацію про благодійні фонди, які наразі діють у Броварах.
Здавалося б, 84 фонди на 120-тисячне місто – не мало: при необхідності можна обігріти, нагодувати та допомогти кожному. Однак із 84 зареєстрованих ми відшукали реально діючих лише 8.

1. БФ «СОС «Дитяче містечко». Вул. Шевченка, 18 (за лікарнею). Дата відкриття – липень 2010 року. Перше в Україні СОС «Дитяче містечко» для сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, відкрите австрійською міжнародною благодійною організацією SOS Kinderdorf International. Загальна площа містечка – 3 га. Станом на травень 2016 р. там проживало 13 прийомних та одна патронатна сім’я, де разом виховувалося 84 дітей.

СОС – дитяче містечко. ФОТО – “Маєш право знати”

2. Міжнародний благодійна організація «Благодійний фонд «Скарбниця». Вул. Степана Бандери, тел.: 068-355-82-90; 6-35-16. Заснований у грудні 2004 р. Керівник –  Валентина Михайлівна Бабійчук. Фонд опікується безпритульними та наркозалежними людьми.

3. БФ «Дитяча мрія». Президент – Тетяна Кулєшова.
Заснований у 2016 р. Центр соціалізації особливих дітей (аутистів, із затримкою розвитку) знаходиться на вул. Київська, 70. На сьогодні за індивідуальною формою навчання в центрі займається 25 дітей.

4. БВ «Вірне серце» Заснований навесні 2016 р. Тел.: 067 – 660 -14-14. Голова правління – Ігор Ковальчук.
У «Центрі стерилізації та ідентифікації тварин» – вул. Київська, 234 волонтери займаються стерилізацією, ідентифікацією, вакцинацією безпритульних та домашніх тварин.

5. БФ «Від мрії до реальності».  Вул. Гагаріна, буд. 26, оф. 200. Заснований 11 липня 2017 р. Тел.: 097 -772- 98-85, 073-076 -68-62. Керівник – Настя Остапенко. Допомагають малозабезпеченим сім’ям із Броварів та Броварського району.

Благодійне тренування із зіркою спорту – Яною Сидоренко

6. БФ «Джерело милосердя». Вул. Ярослава Мудрого, 94, церква «Благодать». Тел.: 098 -863-21-10. Керівник фонду – Тетяна Колодій. Надають допомогу понад 200 юним броварчанам із особливими потребами.

7. БФ «Єдина країна – щаслива родина». Вул. Короленка, 1. Тел.: 067 -734- 43-43 або 099-161-88-74. Співзасновник і керівник фонду з 2015 р. – Сергій Юрченко. Допомагають бійцям у зоні проведення АТО, тимчасово переміщеним особам, дитячим будинкам та медичним закладам.

Сергій Юрченко зліва направо  – четвертий

8. Благодійний фонд допомоги онкохворим «Інна» . Вул. Незалежності, буд. 2
Тел: 067- 788-94-33. Створений у жовтні 2014 р. Засновник і президент – Людмила Магура. Про засновників фонду та його діяльність можна прочитати тут.

Віталій Чучеров та Людмила Магура

Серед перелічених фондів є ті, які тільки “народилися”, а є й ті, які планують свою діяльність припинити. Так, Валентина Бабійчук – керівник БФ «Скарбниця», повідомила, що хоче анулювати свій фонд як Міжнародну благодійну організацію, так як не мають зв’язку із закордонними засновниками-благодійниками. Хоча допомагати безпритульним продовжуватимуть. Керівник БФ «Єдина країна – здорова родина» Сергій Юрченко волонтерську діяльність також збирається «згортати», так як благодійників усе менше. Про це він написав на своїй сторінці у «Фейсбук».
У свою чергу один із найпотужніших фондів у Броварах за кількістю та об’ємами надання цільової допомоги – БФ допомоги онкохворим «Інна», не лише не збирається згортати свою діяльність, а навпаки її нарощує. Так лише за 9 місяців поточного року фонд організував, провів, а також узяв участь у 16 благодійних акціях: концертах, ярмарках, фестивалях, спортивних змаганнях.

Онкохворі вирушають на оздоровлення в лікувально-реабілітаційний центр ім. Гуца (с. Капітанівка)

Збирають кошти у фонді не лише за допомогою скарбничок. Бажаючі можуть зробити пожертви безпосередньо на рахунок фонду або відразу на цільовий рахунок. Хоча пожертв останнім часом не збільшилося, каже керівник фонду Людмила Магура, адже допомагають грошима переважно пенсіонери та ті, які знають фонд.  Щоб зібрати більше коштів і допомогти більшій кількості онкохворих броварчан, яких близько 6 тисяч, найближчим часом БФ організовує ще два благодійні заходи: 14 жовтня, на Покрову, в Броварах відбудеться благодійний ярмарок, а 4-5 листопада – ІІ Міжнародний благодійний фестиваль – конкурс дитячої та юнацької творчості «Inna-Brovary». Загалом за два останніх роки фонд надав цільову допомогу 112 броварчанам на загальну суму 1 380 711 грн. Із них у 2017 р. надали допомогу 6 мешканцям району на суму 39 461 грн.

Благодійники проти благодійників
Однак проводити благодійницьку діяльність складно не тільки тому, що не всі розуміють важливість загальної благодійності, каже куратор фонду «Інна» Віталій Чучеров. Проблема ще й у тому, що не всі керівники фондів знають та бажають дотримуватися законів, що стосуються діяльності БФ. Саме це і є причиною непорозумінь між фондами та безпідставних звинувачень, які підривають репутацію організаторів благодійних акцій та сіють серед людей  недовіру до них. Мова про те, що засновник фонду «Єдина країна» Сергій Юрченко  та одна з активісток – Юлія Заярна у групі «Бровари» на FB звинуватили фонд «Інна» в присвоєнні коштів та покражі флаєрів із благодійної акції «День добра», організованої 15 липня Народною хореографічною майстернею «Мальва» на підтримку онкохворого 5-річного Артемка Колбасинського.

«Відповідно до ч.4 ст.7 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», фонд може збирати кошти лише на підставі договору із заявником. Батьки хлопчика були ознайомлені з умовами проведення акції», – коментує цю ситуацію адвокат Дмитро Головненко. Саме таку угоду і підписав фонд «Інна» з батьками хворого хлопчика, де зобов’язувався провести низку заходів, і тільки потім перерахувати кошти на цільовий рахунок фонду. Що і було зроблено, після того, як повернулися скриньки з Яремчі, де проходила ще одна акція на підтримку Артемка. «Використання благодійних скриньок, відкривання з складанням відповідного акту та перерахування коштів у безготівковій формі на лікування дитини є способом уникнення шахрайських дій з боку членів благодійного фонду», – резюмує адвокат. Натомість інші учасники акції, усі отримані кошти відразу перерахували батькам хворого хлопчика.

Фонд «Інна» та їхні ділові партнери, котрі допомагають фонду, за безпідставні звинувачення планують позиватися до суду. У свою чергу Сергій Юрченко  не проти вибачитися, якщо йому нададуть факти того, що він звинувачує безпідставно.

Юрист Дмитро Головненко дає найпростіші рекомендації, як можна перевірити фонд на порядність:
1. перевірити інформацію на сайті та активність у соцмережах;
2. кількість підписувачів;
3. напрямок діяльності: зазвичай фонд займається одним напрямком.

Також правознавець радить, кому не варто жертвувати кошти:
1. тим, хто ходить по вулицях і метро;
2. тим, хто агресивно телефонує і вимагає грошей;
3. жертвувати кошти людям у камуфляжі на вулиці можна  лише перевіреним. У більшості випадків  вони ніякого стосунку до АТО не мають.

Фото – з мережі Інтернет

Поділіться.

Залиште відповідь