Броварські депутати дали «добро» на створення екологічного полігону

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Одним з рішень сесії Броварської міської ради стало затвердження Програми охорони навколишнього природного середовища у м. Бровари на 2017-2019 роки.

У затвердженому варіанті програма передбачає два основних заходи: реконструкція очисних споруд на землях Красилівської сільської ради та програма контролю за станом атмосферного повітря.

«Наша програма – перший крок до того, аби посунути проблему з нульової точки. До розробки програми були залучені спеціалісти гідрометеорологічної служби, Інституту геології НАНУ, Центральної геофізичної обсерваторії та ін. Ми отримали позитивний відгук від Національної академії наук України на те, щоб створити на території міста екологічний полігон, відповідне рішення ми очікуємо на засіданні найближчої ученої ради. У разі отримання такого документу ми матимемо доступ до різних екологічних грандів та наукового супроводу проекту», – зазначив головний еколог міста Юрій Жимайлов.

Ресурсне забезпечення проекту реконструкції та збільшення потужностей КОСів (КОС – каналізаційні очисні споруди) за програмою визначено у розмірі 137,6 млн. грн. Проте, за даними начальника відділу капітального будівництва Людмили Павлик, проект повинен пройти коригування, лише тоді буде відома його реальна вартість.

За словами головного спеціаліста з питань екології Юрія Жимайлова, прийняття програми може відкрити шлях до отримання фінансування заходів фондом охорони навколишнього природного середовища. Тому левова частка видатків можливо буде покриватись з державного бюджету.

У частині заходів по проведенню моніторингу стану атмосферного повітря міський еколог також сподівається отримати підтримку держави. Прогнозований обсяг фінансування програми 7,6 млн грн. Протягом 2017 ріку планується витратити 200 тис. грн.

Ці кошти через КП «Бровари-Благоустрій» будуть використані для проведення обстеження території міста з визначенням точок встановлення контролюючих станцій. Відповідне обстеження буде проводитись спеціалістами Центральної геофізичної обсерваторії.

Пропозиції депутатів стосувались розширення програми. Володимир Опалько запропонував включити ряд заходів чи окрему програму по поводженню з ТПВ (твердити побутовими відходами). У сесійній залі також було озвучено пропозицію встановлення стаціонарних вагів для контролю за вантажомісткістю транспорту, що рухається містом. Володимир Білокінь на засіданні бюджетної комісії, що передувала сесії, пропонував створити дві площадки для зважування у Броварах. Депутат повідомив, що в даний момент працює над цим питанням.

Єдиною перепоною є те, що складати протоколи за такі порушення та накладати штрафні санкції уповноважений лише орган Укртрансінспекція. Як варіант поки що пропонувалось проводити не постійні, або хоча б рейдові зважування, або направити звернення до відповідного контролюючого органу про закріплення інспектора конкретно за м.Бровари.

Під час спілкування у порядку різному з начальником відділу Броварської поліції, як один з механізмів боротьби з транзитним транспортом, була озвучена пропозиція міського голови розробити та затвердити схему руху магістральними вулицями.

У рамках обговорення програми піднімалось також питання інвентаризації зелених насаджень та догляду за ними. Кошти на це виділялись УЖКГ у розмірі 196 тис. грн, планувалось для початку взяти на облік хоча б дерева парків. Проте сама інвентаризація досі не розпочалась. На прохання депутатів міський голова пообіцяв організувати презентацію організації, яка надає послуги зі сканування міського простору. На наступну сесію директор КП «Бровари-Благоустрій» має відзвітувати перед депутатами про проведення заходів по інвентаризації зелених насаджень.

Депутат Андрій Саук також наголосив, що для збереження існуючого зеленого «фонду» необхідний постійний нагляд за зеленими насадженнями.

Швидше за все, йдеться про весняну акцію броварських активістів на день Землі «Висади своє дерево», проведену у квітні  цього року. Тоді, 22 квітня, активісти коштом благодійників закупили і висадили вздовж вул. Київська,33 кулевидні клени. Вартість одного саджанця склала 180 грн. Через відсутність вчасного поливу більшість дерев, нажаль, всохла.

Підбиваючи підсумки у обговоренні, депутати погодились з тим, що прийняття даної програми вкрай необхідне. До наступної сесії головному спеціалісту з питань екології необхідно врахувати всі зауваження та пропозиції та внести додаткові природоохоронні заходи до екологічної програми. Ідею створення екологічного полігону у м.Бровари депутати підтримали одноголосно.

Поділіться.

Залиште відповідь