Броварські маршрутки тепер доступні на карті Easy Way, однак поки без GPS-навігації

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Маршрути мікроавтобусів, що їздять у межах Броварів і сполучають місто з навколишніми селами, тепер відображаються на електронній карті для відслідковування громадського транспорту Easy Way. Нові дані на мапі опублікували 15 серпня. Однак прослідкувати за рухом кожного автотранспорту онлайн можна буде хіба що з вересня, і наразі йдеться лише про маршрути «району». Про це розповіли в компанії-розробнику та в Броварській державній районній адміністрації.

Появу нових маршрутів на карті свідки із соцмереж помітили в середу. Тепер на Easy Way серед охоплених проектом міст є розділ «Бровари». Тут відображаються шляхи та інтервал руху, вартість проїзду міських маршрутів №№ 2, 3, 5, 9 і 10. Окрім того, тепер доступна інформація про громадський транспорт, що сполучає Бровари із селами Літочками (№ 12), Бобриком (№ 14), Великою Димеркою (№ 15), Красилівкою (№ 16) і Княжичами (№ 17).

Скріншот – eway.in.ua

Водночас, наразі на карті не відображається перебування автобусів на маршруті. Така інформація, яка є у розділах багатьох інших міст, дала би змогу пасажирам в онлайн-режимі відслідковувати свій транспорт. Завдяки цій функції користувачі можуть дізнатися, наприклад, скільки часу потрібно чекати на ту чи іншу маршрутку. Однак для налагодження подібної системи власникам маршруток необхідно закупити і встановити спеціальні GPS-трекери.

Як розповів керівник проекту Easy Way Іван Шерстюк, проведена робота над маршрутами Броварів і Броварського району стала результатом «ініціативи знизу». Зі слів розробника сервісу, встановити необхідне обладнання для відслідковування онлайн-позиціонування автобусів у Броварській районній державній адміністрації пообіцяли вже у вересні.

Іван Шерстюк. Зображення – Громадське телебачення

Зауважимо, що районна влада обслуговує ті маршрутки, які сполучають місто із довколишніми селами. За внутрішньоміські маршрути відповідає Броварська міська рада. А за маршрутки Київ-Бровари – Київська обласна державна адміністрація.

Зі слів Івана Шерстюка, інформація про автобуси, що сполучають місто зі столицею, була завантажена на мапу в розділі «Київ» іще 5-6 років тому (шукати їх варто за чинними маловідомими обивателям номерами, що починаються на 7ХХ і 8ХХ, – ред.). Проте і ці маршрутки досі не підключені до онлайн-відслідковування.

Скріншот – eway.in.ua

Тим часом у Броварській РДА журналістам «Трибуни-Броварів» уточнили: GPS-трекери справді почнуть ставити за місяць-два, а закінчити цю роботу планують до кінця поточного року. Ціна питання – 100 доларів за кожен передавач (на ринку можна знайти пропозиції від 1000 грн, – ред.), а також по 100 грн на місяць за підключення трекера до інтернету.

Водночас, у Броварській міській раді зазначили: питання встановлення GPS-трекерів на міські маршрутки розглядали декілька місяців тому, але зараз воно не стоїть на порядку денному. Зі слів начальника управління економіки Миколи Загуменного, одна із житомирських компаній пропонувала свої послуги. Однак тоді питання так і не дійшло до вирішення. Очільник відомства також зауважив, що з Easy Way управління не контактувало.

Слід зазначити, що обласні чиновники не змогли надати нашим журналістам жодної інформації про встановлення GPS-трекерів. А очільник Easy Way Іван Шерстюк підтвердив, що не контактував ні з Броварською міською радою, ні з Київською обласною державною адміністрацією. Отож, коли підключать до онлайн-відслідковування внутрішньоміські маршрутки і автобуси Київ-Бровари та чи підключать взагалі – наразі невідомо.

Поділіться.

Залиште відповідь