Броварському «Червоному Хресту» нагадали про пайки від «людини-тролейбуса»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Одним з найбільш обговорюваних проектів рішення на сесії міської ради став №14 – про зміни до міської програми «З турботою про кожного» на 2015-2017 роки» (зокрема, питання фінансування).

Нагадаємо, що попри застереження опозиційних депутатів про те, що фінансування Товариства «Червоного Хреста України» (ТЧХУ) на 2017 рік на рівні країни не передбачається, рішенням сесії від 25 грудня 2016 року на місцевий осередок «Червоного Хреста» передбачено суму у розмірі 546 тис. грн.

Міський голова Ігор Сапожко хотів поставити на голосування проект рішення без звітування керівництва броварського «Червоного Хреста», але депутати проголосували за перенесення питання на кінець порядку денного і дочекатися керівника організації Лілію Драпей. Депутати чітко заявили — без звіту Драпей проект не розглядати.

Під час своєї доповіді Лілія Драпей запевнила, що броварський «Червоний Хрест» за своїми функціями відрізняється від Броварського міського територіального центру соціального обслуговування.

На сьогодні у броварському «Червоному хресті» працює чотири патронажні сестри, які за день обслуговують по 15-16 людей. Робота полягає у виконанні вказівок та призначень лікарів. А саме: ін’єкції, перев’язки тощо. В основному допомогу отримують одинокі люди похилого віку, нерухомі.

За словами пані Драпей, на обліку у місцевого «Червоного Хреста» 3900 осіб. Територіальний центр надає соціальну допомогу, а «Червоний Хрест» — саме медичну. Обслуговує організація, за словами її керівника, також переселенців.

Депутатів дещо обурило у доповіді Драпей висловлювання про те, що на початку україно-російського збройного конфлікту першим у місті гуманітарну допомогу став надавати саме «Червоний Хрест».

Народні обранці нагадали, як «Червоний Хрест» роздавав під час виборчої кампанії 2012 року безкоштовні пайки на підтримку одного з кандидатів (колишнього члена Партії регіонів) на прізвисько «людина-тролейбус» Сергія Федоренка. Також нагадали про так звані благодійні бали та вечори для обраного кола ветеранів та пенсіонерів.

Під час доповіді пані Драпей розповіла, що для благодійної допомоги продаж марок «Червоного Хреста» здійснюється і в навчальних закладах міста для дітей віком старших 14 років. Однак присутні на засіданні активісти та помічники депутатів — молоді мами — заявили, що така інформація не відповідає дійсності, оскільки батьків дітей в обов’язковому порядку змушують купувати марки з першого класу.

Також пані Драпей розповіла, що працівники «Червоного Хреста» надають послуги хворим на СНІД та туберкульоз. Водночас, керівник жодним словом не сказала про те, чи є у волонтерської організації медичне страхування, адже фактично це робота з пацієнтами з інфекційними хворобами. До речі, цей пункт залишився незрозумілим, оскільки керівник Броварського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Аліна Ярмоленко під час сесії повідомила, що її центр надає ті самі послуги. Отож, виходить, що «Червоний Хрест» дублює ці функції?

Зрештою, емоційна дискусія між керівництвом «Червоного Хреста» та депутатами (міський голова Ігор Сапожко підтримував пані Драпей і навіть дозволяв собі репліки, що депутати не мають задавати запитання та робити зауваження … в силу свого віку, бо занадто молоді) була припинена самими депутатами. Народні обранці, з умовою, що будуть контролювати діяльність організації, затвердили звіт.

Із програми Територіального центру соціального обслуговування, підопічними відділення отримано послуги:

— вимір тиску — 418 осіб

— контроль за прийомом ліків та процедур (краплі, ін’єкції, перев’язки та ін.) за призначенням лікаря — 367 особи

— лікувальний масаж — 61 особа

— гарячого харчування — 207 осіб

— щоденна доставка гарячих обідів — 19 особам

— кварц — 20 осіб

До релігійних та державних свят організовуються та проводяться урочисті заходи. З нагоди зазначених свят організовуються благодійні обіди, вручаються подарунки, квіти.

З пояснювальної записки до проекту рішення «Про встановлення доплати до посадових окладів працівників Броварського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на 2017 рік» (проектом передбачено підвищення оплати праці працівників закладів соціального захисту дітей, закладів обслуговування і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді»):

Також на обліку Центру перебувають 13 родин, що мають соціально небезпечне захворювання (ВІЛ, туберкульоз, гепатити). Таким родинам надано 285 послуг. Не можна не зауважити, що спеціаліст, який працює з такими родинами повинен мати відповідну фахову підготовку та пройти спеціальний курс по супроводу та наданню послуг саме такій категорії населення, відповідно до стандартів надання соціальних послуг.

22 особи та 17 дітей, що перебувають на обліку в Центрі мають онкологічне захворювання та потребують лікування.

Із програми про роботу Броварської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України за 2014 -2016 роки.

Патронажні медичні сестри виконують різноманітні призначення лікаря, а також доручення своїх підопічних соціально — побутового характеру. Крім того, проводять санітарно-просвітницьку роботу з учнівською молоддю, беруть участь в проведенні благодійних акцій.

Для порівняння подаємо програми організацій:

Територіальний центр

Червоний Хрест

Пояснювальна записка Броварського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Складається враження, що функції і послуги соціальних служб та організацій переплелися без якихось чітких розмежувань та поділу за напрямками. Від цього виходить, що виконуються функції, які дублюють одна одну.  Не зрозуміло, для чого стільки створено соціальних служб, які просять для своєї діяльності фінансування, а, по суті, одні виконують роботу, а інші отримують за це кошти. З міського бюджету…

Поділіться.

Залиште відповідь