Трибуна – Бровари

«Броварський лісоповал»: дозволів на будівництво 6-поверхівки на Гагаріна не видавали

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Попри численні протести з приводу вирубки зелених насаджень у ці вихідні підрядна організація зрізала кілька десятків лип та каштанів у центрі Броварів. Громадські активісти у понеділок зранку завітали до міського голови Ігоря Сапожка, аби поставити ряд запитань.

Нагадаємо, у суботу, 24 червня, перед магазином «АТБ» на ділянці, яка належить ТОВ «Альянсінвестбуд», на замовлення забудовника підрядники почали підготовку до будівельних робіт щодо зведення офісного центру на 6 поверхів. Підрядник почав зрізання 35 дерев, відновлювальна вартість яких була оцінена комісією з обстеження зелених насаджень у 61,78 тис. грн.

Місцевими мешканцями на місце подій навіть було викликано правоохоронців для з’ясування обставин зрізання дерев. До вечора неділі небайдужі мешканці та місцеві депутати вирішили через соцмережі згуртувались для «походу» до міського голови Ігоря Сапожка для пояснень.

Зокрема громаду зацікавила ситуація стосовно умов та законності передачі земельної ділянки по вул. Гагаріна, 21 у власність ТОВ «Альянсінвестбуд», а також можливості зведення в центрі міста офісного центру на 6 поверхів, з огляду на те, що поруч знаходиться школа.

На запитання депутата Ірини Веремчук стосовно того, яким чином передавалась земельна ділянка у власність компанії, співзасновником якої є теща Ігоря Сапожка – Світлана Коваль – і чи сплатило ТОВ «Альянсінвестбуд» повну вартість за землю, міський голова відповів: «Я не готовий надати відповідь на ваші запитання прямо зараз, оскільки знаходився у відпустці. Всі ці  рішення приймались на сесії міської ради, це не одноосібне моє рішення, стосовно викупу і оплати за земельну ділянку – зараз піднімемо всі документи та створимо робочу групу».

Нагадаємо, що ситуація ускладнена тим, що до Броварської ЗОШ №7 фактично не існує нормальних під’їздів. Одним з шляхів є проїзд з бульв. Незалежності через арку, а другий – в бsr вул. Героїв УПА.  Тобто наскрізного проїзду біля школи не існує і під’їхати до школи можливо лише через житлову забудову. Згідно даних Управління освіти і науки БМР наповнюваність Броварської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7 складала у 2016-2017 навчальному році 1801 учень.

«Чи можете ви, як мер міста, зупинити будь-які роботи на час функціонування комісії?» – поцікавились активісти у міського голови. На це у відповідь від мера вони почули: «На сьогоднішній день будь-яких дозволів на проведення робіт, наскільки я розумію, – немає. Ми можемо призупинити їх через держархбудконтроль». Начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Богдан Мельниченко підтвердив, що дозволів на будівництво не видавались.

Під час спілкування депутатів та активістів з мером з’ясувалася ще одна важлива деталь. На уточнюючі запитання присутніх начальник управління містобудування та архітектури заявила, що Детального плану території цієї ділянки немає взагалі. А це, як наголосила помічник депутата БМР та член Штабу з підготовки та розробки генерального плану міста Ірина Нікітчина, означає, що потрібно перевірити сам факт можливої передачі земельної ділянки в оренду, з подальшою передачею (викупом) у приватну власність.

«Про ймовірне будівництво навіть не може бути мови! Це порушення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», що будь-які дії із земельною ділянкою могли проводитися, якщо не розроблений Детальний план території! Передача такої земельної ділянки з комунальної власності у приватну — заборонена!», — наголосила Ірина Нікітчина.

Міський голова Ігор Сапожко пообіцяв створити робочу групу з вивчення даного питання і запропонував очолити її секретарю міської ради. «Він такий же депутат VII каденції, як і ми. Він не знає ситуації і не може нести відповідальності за неї. Очолюйте робочу групу Ви, Ігорю Васильовичу, і давайте пояснення і несіть відповідальність за всі дії, пов’язані з цією земельною ділянкою!», — наголосила один із ініціаторів акції депутат Ірина Веремчук. Ще одна депутат, Галина Негода, звернула увагу на те, що будівництво може завадити під’їзду не лише до школи, а й до будинків «швидкій допомозі» та пожежним частинам у випадку надзвичайних ситуацій.

У коридорі активісти та депутати висловили побоювання, що створенням робочої групи питання можуть «заговорити» і затягнути. Так було зі Штабом з розробки генплану, коли затягуючи з наданням документів, виконком на чолі з тодішнім заступником Василем Андреєвим фактично розвалив діяльність Штабу. Так було у цій каденції, коли була створена робоча група з питань тарифів за пасажирські перевезеннями і зусиллями перевізників та управління економіки міської ради діяльність робочої групи була блокована, питання «заговорене», а Меморандум між перевізниками та міською радою Ігор Сапожко підписав одноосібно.

З даного питання «Трибуна-Бровари» звернулась за коментарем до прокурора міста Андрія Котяша: «Стосовно ситуації, яку Ви (кореспондент Т.Б.) описуєте, потрібно розбиратись. Згрупуйте наявні у вас дані, які вже були опубліковані, ми вивчимо матеріали та виїдемо на місце для огляду. Крім того, нам необхідно буде підняти інформацію міськради щодо розробки детального плану території. Що стосується зрізання зелених насаджень – ми також зробимо запит на необхідний у цьому випадку пакет документів. Лише після цього ми можемо робити певні висновки, по термінам це кілька днів. Якщо нами будуть виявлені порушення, то підстави для реагування будуть наявними. Але зверну вашу увагу на те, що якщо земельна ділянка знаходиться у приватній власності, то  сплатити відновну вартість за зелені насадження майбутній власник повинен до переходу земельної ділянки у власність. Проте, зеленими насадженнями в межах таких ділянок  також розпоряджається власник. В даній ситуації, розбиратись в телефонному режимі не можна, потрібно отримати всі документи і тоді робити висновки».

Андрій Котяш.

Коментар стосовно зрізання дерев спеціаліста з екології м. Бровари Юрія Жимайлова:

Копія акту, завізована комісією по обстеженню зелених насаджень:

Розмова в кабінеті міського голови з активістами та депутатами:

Поділіться.

Залиште відповідь