«Будівельна п’єса» з головними дійовими особами – Брігусом, Жовтнем та Лісовиками

Pinterest LinkedIn Tumblr +

За результатами досліджень, українці тримають «під матрацом» приблизно 80 мільярдів доларів. Здавалося б, гроші мають працювати: купи квартиру, здавай, і інвестиції окупляться. Або ж оселись там із родиною і насолоджуйся життям. Однак дехто не поспішає піти цим шляхом із кількох причин: перша – велика кількість шахраїв на ринку нерухомості, про яких вже можна складати легенди; друга  – порушення зобов’язань за договорами; третя – нечесні забудовники. На жаль, будівельні «аферисти» не оминули своєю увагою й Бровари.

«Трибуна-Бровари»  неодноразово писала на тему «непрозорого» будівництва у  нашому місті: ЖК «Гетьманський», смарт-квартири ЖК «Браво». Тепер розкажемо про «повітряні замки» Брігуса.

Тема цього будівництва у промисловому районі міста вже стала багаторічною «п’єсою», але до щасливого закінчення їй, виявляється, дуже далеко.

Земельна ділянка, на якій ТОВ  «Брігус» здійснювало господарську діяльність, знаходиться у промисловій зоні Броварів – у межах вулиць Лісова, 24 та Січових Стрільців, 16. За офіційною інформацією, у власності «Брігуса» перебуває понад гектар  землі  – 1,0148 га –  з нежитловим приміщенням загальною площею 1106,7 кв.м.

Зазначена ТОВка зареєстрована у Деснянському районі столиці, основним видом діяльності є  «Виробництво іншого верхнього одягу». Керівник –  Матвійчук Ю.М., серед співвласників – Шапоненко Г.М., Захаров Є.В. та Дочірнє підприємство «Імекс».
ДП «Імекс» займається оптовою торгівлею текстильними товарами. Підприємство зареєстроване у Голосіївському районі столиці та має за керівника  Волинця В.В. «Татом», тобто засновником і кінцевим бенефіціаром дочірнього «Імексу», є приватне підприємство «Швейна фабрика «Жовтень».

На відміну від попередніх, саме ПП “Швейна фабрика “ЖОВТЕНЬ” зареєстрована у Броварах за адресою вул. Лісова, 24  на місці скандальної забудови. Засновником приватного підприємства є Волков І.В., керівником – Сучик В.Є.. Основним видом діяльності швейної фабрики,  як не дивно, є «оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням». Звідси, мабуть, пішла  і назва майбутнього житлового комплексу – ЖК «Жовтень».

Для здійснення будівельної оборудки було створено ще дві юридичні особи, прямо пов’язані з «житловим» будівництвом ТОВ «Брігус»  у промзоні Броварів. Це  Обслуговуючий кооператив «ЖБК «Лісовик-24», який разом зі швейною фабрикою «Жовтень» зареєстровано по вул. Лісова, 24 ,  та Обслуговуючий кооператив «ЖБК «Лісовик», зареєстрований в м. Ірпінь.

Порівняльна таблиця житлово-будівельних кооперативів

Назва Обслуговуючий кооператив «ЖБК «Лісовик-24» Обслуговуючий кооператив «ЖБК «Лісовик»
Адреса Бровари, вул Лісова, 24 Ірпінь, вул. Лісова,46
Код ЕГРПОУ 40440329 39374068
Засновники/

бенефіціари

Ворожбит В.І.

Шаврацький А.В.

 

Ворожбит В.І.

Шаврацький А.В.

 

обидва засновники місцем проживання визначають одну й ту саму адресу у Броварах, фактично проживають в одній квартирі
Шевченко М.О. Макропольський Д.В.
Статутний капітал 0,00грн. 0,00грн.
Статус не перебуває у процесі припинення перебуває у процесі припинення

Як  бачимо, обидва «лісовики» розташовані на однойменній вулиці та створені одними й тими ж особами. Щоправда, один обслуговуючий кооператив – у Броварах, а інший – у Ірпені. І хоч ірпінський «лісовик», як юридична особа,  зараз перебуває у стані припинення, свою роль у цій історії він таки зіграв. Але про це згодом.

Далі все за стандартною схемою. Численні оголошення на будівельних форумах намалювали ідеальну картинку для капіталовкладень інвесторів: розвинена транспортна інфраструктура, близькість ТРЦ «Термінал» та лісу, власний дитячий садок, спорткомплекс та інші. А головне – доступні ціни на житло.

Інвестори на житло у першому будинку ЖК «Жовтень» не забарились. Втім «з нуля» його не будували, а здійснили реконструкцію з розширенням нежитлового приміщення, яке розташовувалось на земельній ділянці.  Всього ж на даній території планувалось звести 5 будинків.

Перший будинок було збудовано, але стати повноцінними власниками інвестори ЖК «Жовтень» не змогли, адже земельна ділянка, на якій Брігус побудував для них житло, мала промислове призначення. Тому, зробивши поділ земельної ділянки, ТОВ Брігус звернулось до Броварської міської ради за зміною цільового призначення землі  під будинком.

На момент проведення сесії БМР (22.09.2016 р. – прим. ред.) на даній території вже тривало будівництво другого будинку і подальший продаж квартир. Ініціатори проекту рішення – відділ земельних ресурсів БМР –  пропонував депутатам «відмовити» у зміні цільового призначення, оскільки «погодження проекту землеустрою не відповідає порядку встановленому статтею 186-1 Земельного кодексу України». Тобто, згідно чинної містобудівної документації, житлова забудова на даній території не передбачена.

Стимулювати депутатів до прийняття рішення на користь інвесторів ЖК «Жовтень» прийшли самі «заручники ситуації». Громадяни бідкались, що не можуть прописатись у куплених квартирах, відтак, здійснювати правочини, користуватись пільгами, виплатами  та субсидіями.

Спонукав колег до порушення законодавства «во благо» й депутат міської ради Юрій Скотніков, на окрузі якого знаходиться дане будівництво: «Гальмувати незаконні будівництва потрібно на ранній стадії, а коли ситуація пройшла «точку неповернення» і в заручниках опинилось 100 осіб, я готовий піти на поступки, аби люди змогли реалізувати свої житлові права…»

Повне відео обговорення на сесії 22.09.2016 року (час 1:59:53 -2:33:03)


Більшістю голосів депутатів «по-людськи» було прийнято рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки ТОВ «Брігус». «За» сумнівне рішення проголосували міський голова Ігор Сапожко, секретар ради Петро Бабич та депутати: Мельник, Лемпіцький, Оксютенко, Тоцька, Сенько, Темченко, Скотніков, Чаюн, Крилова, Семенов, Бойко, Шевчук, Бельський, Тютюник, Дудко, Чередник, Лопатюк, Зінченко, Білокінь.

До речі, будувати житлові будинки там не можна й досі, адже новий Генплан міста не затверджено. Попри те, що поділ землі ТОВ «Брігус» зробило, а депутати закріпили голосуванням зміну цільового призначення одній з ділянок, земля  «Брігуса»  і досі належать до промислової категорії, а сам поділ землі оскаржується в судах.

Мерська та депутатська безвідповідальність рівно за п’ять місяців закінчилась візитом до Броварської міської ради озброєних правоохоронців.

22 лютого 2017 року в кабінеті тодішнього керівника юридичного відділу БМР Альбіни Баба-Мірзоєвої проводилось вилучення документів.
Тоді, за інформацією присутніх, журналісту «Трибуни»  стало відомо, що ТОВ «Брігус» отримало кредит у банку під заставу земельної ділянки. На думку банку,  рішення міської ради щодо зміни цільового призначення земельної ділянки для ТОВ «Брігус», яку заклали під отримання кредиту, незаконне. Тому банк звернувся із заявою до прокуратури відкрити адміністративне провадження.

Власне, серед судових рішень, які є у відкритому доступі, ТОВ «»Брігус»  у відносинах із банками згадується не рідко.
Так,  ТОВ фігурує, як заставодавець по забезпеченню майнових прав доларового кредиту невідомої фізичної особи (далі – містер «Х»).  « Брігус»  передав у заставу майнові права, а саме кошти в сумі 3 500 000 грн  у забезпечення усіх зобов’язань містера «Х». 27 листопада 2008 р. ТОВ «Брігус»  та особа «Х» уклали договір займу (безпроцентної цільової позики), за яким ТОВ «Брігус» зобов’язувалося надати останньому безпроцентну цільову позику в сумі 3 533 312,94 грн.. У цей же день зазначену суму «Брігус» виплатив банку за невідому особу в якості часткового погашення заборгованості за споживчий кредит 644 550 доларів США. Судові засідання по даній справі відбувались на території тимчасово окупованого Криму, тому встановити особу, за яку розплачувався «кровними» «Брігус»,  нам не вдалось.

За даними аналітичної системи YouControl, згідно даних реєстру судових рішень, ухвалою  Господарського суду м. Києва від 10.05.2016 року затверджено  мирову  угоду  у справі за позовом ПАТ  «Банк Альянс»  до ТОВ «Брігус»  про стягнення боргу, неустойки. Ціна позову – 1 165 010,08 грн  за  кредитним договором  із банківською установою № 11-003/ЮК від 16 лютого 2011 р.. Справа по заборгованості  «Брігусу» знаходилась у провадженні Господарського суду м. Києва, а рішення по ній було прийняте ще 12 листопада 2013 року. Саме в цей час  «Брігус»  активно проводив продаж  та менш активно будівництво квартир  у Броварах.

Паралельно з «Банком Альянс»  до ТОВ «Брігус» та пов’язаних із ним юридичних осіб позивається інший кредитор.
12.10.2009  між ЗАТ Акціонерний комерційний банк  «Транс – капітал»  та ТОВ «Брігус»  укладено договір іпотеки за реєстровим № 5226, відповідно до якого передано в заставу (іпотеку) нежитлову будівлю, що знаходиться по вул. Лісова, буд. 24 та земельну ділянку загальною площею 1,0148 га, розташованій у м. Бровари, вул. Лісова, 24 та Січових Стрільців 16  у забезпечення виконання зобов’язань по кредитному договору від 09.10.2009 № 47-Л/К09Ю. Основне зобов’язання у сумі 366300,00 доларів США товариство мало виконати ще у 2011році.

Втім, у 2013 році, у розпал продажу квартир у Броварах, виконавча служба Деснянського районного управління юстиції зареєструвала постанову  про арешт майна боржника, тобто ТОВ « Брігус», та оголосила  заборону на його відчуження.
У лютому 2017 року, після вилучення документів по «Брігусу» в стінах Броварської міської ради, на все його нерухоме майно повторно наклали арешт.

На даний час за позовом Акціонерного комерційного банку «Траст-капітал» відкрито низку проваджень, де у судовому порядку банк скасовує  державну реєстрацію права власності на земельну ділянку під будинками  «Брігусу»  (площа 0,6760 га ), визнає недійсним  договір  про спільну діяльність із реалізації проекту будівництва житлового будинку по вул. Лісовій, 24 від 09.10.2014, укладений між Обслуговуючим кооперативом “ЖБК “Лісовик” (м. Ірпінь – прим. ред.) та ТОВ  «Брігус».

Крім того, АТ «Банк Траст-капітал» (правонаступник АКБ «Траст-капітал») – прим. ред.) позивається до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області щодо про визнання недійсним сертифікату.

Зареєстрована декларація про готовність об’єкта до експлуатації або сертифікат є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об’єкт необхідних для його функціонування ресурсів – води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об’єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього. Замовник, відповідно  до закону, несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації про готовність об’єкта до експлуатації, та за експлуатацію об’єкта без зареєстрованої декларації або сертифіката.

Ухвалою Господарського суду від 23 листопада цього року суд відмовив у задоволенні клопотання Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Святобор» про залучення його до участі у справі в якості третьої особи. ОСББ «Святобор» – це об’єднання горе-власників квартир у двох будинках №24 та №26 по вул. Лісовій, замовником будівництва яких було ТОВ «Брігус».

Здавалося б, на цьому можна поставити крапку у переліку негараздів людей, які інвестували кошти у житло «Брігуса». Та ні.

Відповідно до ухвали  Броварського міськрайонного суду від 22 жовтня 2018 року,  мешканка одного з помешкань будинку №24 по вул. Лісовій  звернулась до суду із заявою про забезпечення позову шляхом накладення арешту на квартиру № ХХ. Судом було встановлено, що 30 травня 2013 року позивачка уклала з ТОВ «Брігус»  попередній договір купівлі-продажу квартири, про що «Брігус» навіть видало їй довідку, в якій зазначалось, що «право власності на квартиру буде зареєстровано після оформлення всіх правовстановлюючих документів».

Раптом «щасливій власниці» квартири стало відомо, що в Реєстрі прав власності на нерухоме майно державним реєстратором Комунального підприємства «Добробут» Литвинівської сільської ради 20 березня 2018 року було зареєстровано право власності на її, здавалося б, квартиру № ХХ на ім’я іншої особи на підставі договору про пайову участь у кооперативі ОК ЖБК «Лісовик» від 03.03.2017 р. № ХХ та акту приймання-передачі квартири від 03.03.2017 р. № ХХ, виданих ОК ЖБК «Лісовик». Тобто ТОВ «Брігус» та ОК ЖБК «Лісовик» одну й ту саму квартиру реалізували двом різним особам?!

Мова йде про ірпінський «Лісовик», який припинив своє існування у травні 2017 року. Дійсно, юридичної особи ОК ЖБК «Лісовик» більше не існує, та де гарантія, що іншим інвесторам  «Брігусу» не доведеться підтверджувати у судах, що саме вони мають законні права на квадратні метри, які  нині фактично зависли у повітрі?

В усій цій історії дивує те, що вся інформація, яку ми виклали, є у відкритому доступі численних публічних реєстрів. Ба більше, левову частку відомостей про нечистих на руку забудовників та їх борги ми знайшли саме на форумах із продажів квартир. Отже, про необізнаність та довірливість ошуканих громадян можна забути, бо подібна тенденція простежується не лише з інвесторами «Брігусу»  чи сумнозвісного «Діаманту». Тож, купуючи квартиру в забудовника, який спеціалізується на пошитті верхнього одягу, не дивуйтесь, якщо у підсумку ви отримаєте лише «рукава від жилетки».

Чи стало «благом» для інвесторів  «Брігусу»  рішення мера та місцевих депутатів про зміну цільового призначення землі – вирішувати вам, бо саме жителі громади обирають міського голову та депутатів для захисту своїх законних прав та інтересів.

Далі буде.

P.S. Коментар начальника Управління інспекції та контролю Богдана Мельниченка  щодо  ситуації з описаним будівництвом: «Щодо першого будинку ТОВ  Брігус, він був введений попередниками, де діяв квартирний принцип. Там людина подала повідомлення про початок будівельних робіт, декларацію про готовність. Нами було проведено перевірки щодо дотримання вимог містобудівного законодавства. Двічі нас туди не допустили. Перший раз ми  їх оштрафували за недопущення, другий – за не виконання вимог припису. Зараз ми тісно співпрацюємо з ОСББ в будинку на вул. Лісова, 24 (ОСББ «Святобор» прим. ред.) – надаємо консультації та необхідні документи. Наскільки відомо, зараз мешканці будинку ведуть перемовини з банком, щоб зібрати кошти і цю земельну ділянку викупити».

Поділіться.

Залиште відповідь