Бустерні дози не допоможуть у боротьбі з мутаціями COVID-19 – ВООЗ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Бустерні дози вакцин проти коронавірусу, які вже існують, не допоможуть захиститися від нових штамів та мутацій COVID-19. Про це йдеться у заяві Технічної консультативної групи ВООЗ, опублікованій на сайті організації.

Експерти ВООЗ переконані, що коронавірус еволюціонує, тому ті вакцини, які нині використовують для введення бустерних доз, навряд чи будуть ефективними для боротьби з вірусом.

У Технічній консультативній групі ВООЗ з вакцин стверджують, що необхідно розробити нові вакцини від COVID-19, які мають високий вплив на профілактику інфекції та її передачі, на додаток до запобігання тяжким захворюванням та смерті.

«Включаючи попит на вакцини та еволюцію вірусу, введення бустерних доз навряд чи буде ефективним захистом.Технічна консультативна група щодо складу вакцини проти COVID-19 (TAG-CO-VAC) вважає, що вакцини проти COVID-19, які мають значний вплив на запобігання інфекції та її передачі, мають бути розроблені нові», – йдеться в офіційній заяві організації.

В організації додають, що поки нові вакцини не винайдуть, то необхідно оновлювати склад тих, які вже існують у світі.

«Поки такі вакцини не будуть доступні, і в міру розвитку вірусу Sars-CoV-2 буде потрібно оновлення складу існуючих вакцин проти COVID-19, щоб вони продовжували забезпечувати рекомендовані ВООЗ рівні захисту від інфекції, включаючи «Омікрон» та майбутні варіанти», – зазначають в організації.

Нагадаємо, бустерна доза вакцини відрізняється від додаткової. Додаткову дозу вводять, щоб убезпечити людей, для яких через тяжкі захворювання дві дози препарату можуть не стати надійним захистом, а бустерну – щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується.

ФОТО – Інтерфакс-Україна

Читайте також:

  1. В Україні розпочали щеплювання бустерною дозою вакцини від COVID-19

  2. В Україні планують виробляти вакцину проти COVID-19

  3. Учені виявили в Україні новий варіант штаму Дельта, який призводить до високої смертності

  4. Наступного року Україна отримає 42 млн доз вакцин проти COVID-19 – МОЗ

Поділіться.

Залиште відповідь