Трибуна – Бровари

В Україні розпочали щеплювання бустерною дозою вакцини від COVID-19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні, і в Броварах зокрема, розпочали щеплювати бустерною дозою вакцини проти COVID-19. Отримати її можна через 6 місяців із дати другого щеплювання. Про це 4-го січня на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. 

Бустерна доза або ревакцинація – потрібна для підсилення ефективності дії вакцин, яка знижується з часом у всіх вакцинованих людей. Коректно вживати поняття «ревакцинальна» доза, адже йдеться про щеплювання, яке людина отримує після того, як пройшла повний курс вакцинації. У МОЗ зазначають, що передусім бустерні дози мають отримати найбільш вразливі категорії населення.

«Ми дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої», – написав Віктор Ляшко.

Також він повідомив, що 5-го січня розглянуть впровадження бустерної дози для всіх інших категорій українців.

Як відбуватиметься вакцинація бустерною дозою

Як зазначив Ляшко, люди віком 60+ можуть отримати бустерну дозу через 6 місяців із дати другого щеплення від COVID-19. Оптимально в період від 6 до 9 місяців.

Перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплювана людина до цього. Наприклад, якщо перші два щеплювання було зроблено вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, бустерну дозу рекомендовано вводити вакциною Comirnaty/Pfizer.

За відсутності м-РНК-вакцин, бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами, додав міністр.

Зміни у вакцинації другою дозою

Ляшко повідомив, що також в Україні змінили схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19, згідно з якими вакцину CoronaVac тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer).

Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca. Мінімальний інтервал між дозами – 28 днів.

Щодо вакцинації вагітних, то жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac, а потім завагітніли, для другої дози перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna, додав міністр.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я України заявив, між бустерною і додатковою дозами є істотна різниця. Першу застосовують для посилення ефекту препарату, друге використовують для підтримки належного захисту людей, що мають важкі хвороби.

Додаткову дозу вакцини можуть отримати українці:

  • з ВІЛ-інфекцією;
  • раком крові;
  • після трансплантації органів;
  • після хіміотерапії чи лікування гормональними препаратами.

За словами міністра, сьогодні в Україні, щоб уникнути тяжкого перебігу захворювання, дозволена як ревакцинація, так і додаткове щеплювання.

Оптимально ввести ревакцинальну (бустерну) дозу в період від 181-го до 270-го дня від отримання останньої дози. Тоді як додаткову дозу вакцини можна отримати через 28 днів після основного курсу щеплень, пояснив Ляшко.

У Броварах

Як повідомив під час онлайн оперативної наради 4-го січня керівник Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, у Броварах уже почали вводити бустерну дозу. Станом на ранок 4-го січня, її отримали 5 осіб.

Як повідомив очільник броварської первинки, отримати ревакцинальну (бустерну) дозу можна в амулаторії №2, що на бульв. Незалежності, 12.

Загалом у Броварській громаді введено  92 591 доз вакцин. Дві дози отримали 45 006 мешканців громади.

Зі слів Кравцова, після Нового року пункти вакцинації запрацювали 3-го січня. Саме цього дня вакцинувалося 53 особи.

ФОТО – Zaxid.NET

Читайте також:

  1. В Україні планують виробляти вакцину проти COVID-19

  2. Учені виявили в Україні новий варіант штаму Дельта, який призводить до високої смертності

  3. Наступного року Україна отримає 42 млн доз вакцин проти COVID-19 – МОЗ

  4. Послаблення обмежень: 23 грудня Київщина покидає «червону» зону карантину

Поділіться.

Залиште відповідь