Бюджетні слухання: подарункові набори для новонароджених чи дубинки «для забезпечення правопорядку» — що в пріоритеті на 2017 рік?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

16 листопада відбулися чергові бюджетні слухання по прогнозованим видаткам виконкому на 2017 рік.

Головні розпорядники коштів під головуванням начальника фінвідділу Наталії Постернак представили своє бачення видатків з міського бюджету.

Видатки на органи місцевого самоврядування (окрім захищених статей) від рідкого мила та ручок і до видатків на підвищення кваліфікації складуть 1 417 100 грн + заробітна плата з нарахуваннями та енергоносії = 18 298 300 грн.

Далі ідуть видатки на поховання деяких категорій осіб: прогнозовані видатки по аналогії поточного року складають 175 973,50 грн, тому бажано жити довго, щоб економити бюджетні кошти.

Утримання центрів соціальних служб: поточні видатки (канцтовари тощо) — 191 581,00 грн.

Дещо цікавіше було при заслуховуванні видатків по різним соціальним програмам. Зокрема, по програмі «З турботою про кожного» передбачається вітання сімей з новонародженими дітьми в пологовому будинку (вишиванка дитяча та подарунковий комплект для годування та профілактичних процедур), а також вітання новонароджених на День міста.

Проте, як виявилося, більшість присутніх не знає про подібні акції. Крім того, ще одним заходом є вручення соціально незахищеним категоріям громадян продуктових наборів, складених в пакет-оберіг з написом «З турботою про кожного. Ігор Сапожко». Подібна «одноосібна турбота» викликала обурення серед депутатів. І такій реакції є логічне пояснення — йдеться про кошти не особисті Ігоря Васильовича, а громади, з міського бюджету, а до населення подається інформація так, наче це персонально міський голова проявляє турботу. Тому народні обранці попросили припинити подібну практику.

По видатках програм «Молодь Броварів» та «Назустріч дітям» виникали лише організаційні запитання. В ході обговорення очільниця Центру соціальних служб Аліна Ярмоленко запросила присутніх відвідати 2 грудня фестиваль творчості для дітей з обмеженими функціональними можливостями «Повір у себе».

Загальні видатки по програмам центру плануються на рівні 1 373 848,00 гривень.

Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів і ветеранів: Спілка ветеранів війни в Афганістані просить у міста підтримку в розмірі 80 тис. грн, основна частина з яких піде на посадовий оклад та матеріальну допомогу, а на канцтовари та теплопостачання — 2 320,00 грн.

Голова спілки Віталій Івашковський зазначив, що в місті зараз проживає 308 воїнів-афганців, половина з яких є членами спілки. З кожним роком проблем зі здоров’ям стає все більше, тому потрібна допомога міста.

Витрати на спілку ветеранів закладаються в межах 96 тис. грн (зарплата голови, заступника та бухгалтера + матеріальна допомога). За словами доповідача, спілка охоплює близько 15 тисяч «різних ветеранів».

Фінансування телебачення та радіомовлення: загальна сума витрат складає 355 тис. грн, половину з яких фінансує бюджет району.

За словами керівника служби Наталії Кривобок, у зв’язку з технічними труднощами виходити з програмами в ефір вранці немає можливості. Тому зараз радіомовлення надає свої послуги лише вдень по понеділках, середах та п’ятницях, дійсних абонентів налічується близько 2-2,5 тисяч. Затрати з міського бюджету складуть 177 500,00 гривень.

Фінансова підтримка спортивних споруд: потреби на фінансування басейну «Купава» представив його керівник Сергій Бреус, це 5 412 700 грн по загальному фонду, при цьому басейн половину комунальних послуг та преміювання працівників здійснює зі спецфонду підприємства, тобто покриває власними заробленими коштами від надання послуг. Водночас, басейн звертається до міста з проханням допомогти з бюджету розвитку сумою в 4,3 млн грн для придбання системи автоматичного хронометражу для змагань, що дозволить, за словами пана Бреуса, міському басейну вийти на більш високий рівень і залучити до міста в рамках спортивного туризму більші інвестиції.

Видатки по бюджету розвитку КП «ОРЦ» складуть 1 683 900 грн на поповнення статутного фонду.

Охороною правопорядку разом з Нацполіцією хочуть займатися два громадських формування.

ГФ «Правопорядок» із загального фонду просить 500 тис. грн та з бюджету розвитку — 500 тис. грн. Серед видатків — автомобіль, технічне забезпечення, резиностріли, матеріальне заохочення, організація тренувань тощо.

ГФ «Руєвит» претендує на 294 740,00 грн з міського бюджету. У видатках передбачено канцтовари, матеріальне заохочення, витрати на спецзасоби(кайданки, дубинки, газ балончики та інше) та оргтехніка.

Між учасниками засідання виникла дискусія щодо підходу до розв’язання проблеми безпеки міста. Частина присутніх стала на позицію, що забезпечувати правопорядок у місті має поліція, це її робота, вона утримується на кошти платників податків і має виправдовувати своє призначення. Інша частина — стала на позицію, що сподіватися на поліцію не треба, не чекати чуда чи допомоги, а створювати громадські формування, розраховувати на власні сили, мовляв, доки сам собі не допоможеш, ніхто за тебе це не зробить. Звичайно, проблема підтримання правопорядку в місті вкрай важлива, проте можна і потрібно її вирішувати в рамках здорової конкуренції та без взаємних образ чи претензій. Додається також і питання — хто регламентуватиме і контролюватиме законність дій самих формувань?

ГО «Авангард АТО Броварії» просить про підтримку учасників бойових дій з бюджету міста — 119 480 грн. Лідер організації Ігор Муратов запевнив присутніх, що організація допомагає і буде допомагати бійцям, незалежно від їх приналежності до організації.

Ще однією новинкою запитів стало фінансування Громадського бюджету, на який передбачається витратити 4,5 млн гривень, тепер «ідейні» броварчани зможуть втілити свої плани  щодо покращення міста.

Таблиці по видатках:

byudzhet_rozvytku_2017_vykonkom

vykonkom_2017

vykonkom_inshi

На черзі, 17 листопада о 15.00 — бюджетні слухання по видаткам на Управління культури.

Поділіться.

Залиште відповідь