Через ненадання меддопомоги в дитячу лікарню викликали поліцію. Бракує персоналу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Через високу завантаженість лікарів вторинна медицина Броварів не справляється з потоком пацієнтів. Найбільше проблем виникає у кардіологічному відділенні Броварської центральної районної лікарні. Тим часом медики, не витримуючи перевантаження, готові писати заяви на звільнення. Про це під час доповіді на оперативній нараді за участю заступника міського голови заявив очільник БЦРЛ Валентин Багнюк. Головний лікар додає: минулої суботи до дитячої лікарні батьки навіть викликали поліцію. Медики не стали приймати неповнолітнього пацієнта, бо були зайняті «важкою» дитиною.

Як зазначає Валентин Багнюк, інцидент у дитячій лікарні стався цієї суботи незадовго до 15:00. Чергова лікарка не захотіла приймати пацієнта, мотивуючи чи то чергою, чи то просто зазначивши, що більше не прийматимуть. У результаті  батьки викликали поліцію. І лікарка, замість надавати допомогу «важкій» дитині, змушена була півтори години давати пояснення поліції.

Однак найпроблемнішою зараз є ситуація в кардіологічному відділенні БЦРЛ. Як розповів Валентин Багнюк, число амбулаторних пацієнтів “зашкалює”: люди йдуть на прийом переважно з вегето-судинними і нейроциркуляторними дистоніями (ці захворювання дуже поширені, їх зазвичай не вважають серйозними – Т. Б.). Ситуація ускладнюється тим, що з двох лікарів у поліклініці один захворів, а інший не справляється фізично з таким потоком пацієнтів.

Таким чином, зі слів Валентина Багнюка, на прийом потрапляють від 45 до 75 людей на день. Ті, хто не встигає потрапити до 15:00, «штурмують» кардіологічне відділення в лікарні. Через це медики не встигають займатися стаціонарними хворими.

Головний лікар БЦРЛ вказує, що люди йдуть до вторинної медицини різними шляхами: або самовільно, наполягаючи на прийомі, або за направленнями «всіх підряд» з первинної ланки міста та району. «Якщо в місті і лікарі так направляють, в районі там медсестри сидять, фельдшери, лікарів-то немає, то там ще, як то кажуть, на це очі закриваються; то маса людей… то кардіограму не можуть розшифрувати, то щось їм не подобається в тій кардіограмі…», – розповів Валентин Багнюк.

В. о. головного лікаря первинної медицини Броварів Віра Гребенець зазначила, що амбулаторії міста також мають велике навантаження. По вул. Ярослава Мудрого це можна пояснити тим, що поруч є лікарня. Тому пацієнти не хочуть стояти у черзі та йдуть туди. Водночас, вона запевнила, що проблем з кардіологією у первинної медицини нема: ЕКГ роблять у кожній амбулаторії, людей приймають навіть у святкові, вихідні дні, працюючи цілодобово.

Заступник міського голови Григорій Голубовський запропонував шукати шляхи вирішення та дав протокольне доручення вирішити питання. Він зауважив, що проблема нова, і до міста стало надходити багато скарг від людей, які не можуть потрапити до кардіолога на прийом.

Тим часом Валентин Багнюк зауважив, що через перевантаженість керівник пульмонологічного відділення Станіслав Нестроєвий та очільник кардіологічного Іван Бабич просять звільнити їх зі своїх посад. Троє лікарів уже звільнилися з приймального відділення дитячої лікарні. А з восьми ставок на приймальному відділенні дорослої лікарні залишилось півтори.

Поділіться.

1 коментар

  1. Sabrina Polerno на

    А что родителям оставалось делать? Ждать пока и их ребёнок превратится в “важку дитину”? Не верю что весь персонал занимался “«важкою» дитиною”.

Залиште відповідь