Через штам «Дельта» Україна посилює правила перетину кордону

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Через поширення «дельта»-варіанту коронавірусу Україна посилює правила в’їзду. Нові вимоги торкнуться як іноземців, так і громадян України. Їх запроваджують уже від завтра, з 5 серпня 2021 року. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко з посиланням на постанову Кабміну, якою внесли нові зміни до іншого «карантинного» документа.

Громадяни, які виїхали за кордон до 4 серпня, повертаються в Україну безперешкодно, зазначив міністр. «Штам коронавірусу «Дельта» активно шириться західною Європою та країнами, які обирають наші громадяни для літніх подорожей. Ми пропонуємо нові правила перетину кордону, щоб знизити можливість поширення вірусу в Україні, якщо хтось інфікується за кордоном», – коментує Віктор Ляшко.

Читайте також: «Дельта»: коли в Броварах очікують нову хвилю захворюваності на COVID-19

«Також завдяки цьому ми зможемо робити більш якісні епідемічні розслідування у разі виявлення носія. Самоізоляція або обсервація невакцинованих від COVID-19 людей сприятиме контролю та зменшить шанс нового масштабного спалаху», – продовжив міністр.

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко. Фото – Слово і діло

Іноземці

Для іноземців обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19, а також один із таких документів:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону);
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону);
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

Якщо документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ, відсутній, іноземець (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою) встановлює застосунок «Вдома».

Він бере на себе зобов’язання розпочати самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.

Читайте також: Штам «Дельта»: з 25 червня діятимуть обмеження щодо в’їзду в Україну

Громадяни України

Перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України за умови наявності одного з 2-х документів:

  • документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або згідно з укладеними Україною міжнародними договорами про взаємне визнання документів про вакцинацію;
  • довідки 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19.

Бланк одного з міжнародних ковід-сертифікатів

Іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні

Іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні перетинають кордон безперешкодно за наявності документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

Якщо такі документи відсутні, громадяни та іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні (крім осіб до 18 років та інших категорій, визначених постановою) встановлює застосунок «Вдома» та бере на себе зобов’язання розпочати самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.

У разі неможливості використати застосунок «Вдома» громадянин перебуватиме в обсервації.

Застосунок «Вдома»

Застосунок «Вдома» не контролює і не обмежує пересування користувача перші 72 години після перетину кордону. Застосунок контролюватиме самоізоляцію з третьої доби або в разі отримання позитивного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2.

додаток

Застосунок “Вдома”. Фото – Мінцифри

Росія й Індія

Для всіх невакцинованих осіб, незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, діятимуть жорсткіші правила перебування на самоізоляції. Зокрема, для них буде встановлена обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення.

Для перетину КПВВ за відсутності документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях або довідки 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19 (крім осіб до 18 років), потрібно буде здати безплатний експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2.

Фото – Zaxid.Net

Читайте також

  1. Португалія відкрила кордони для українців. За певних умов

  2. Франція відкрила кордони для українців. Умови в’їзду в країну

  3. COVID-19: в Україні запустили бот із правилами в’їзду в різні країни

  4. Де українці найбільше відпочивають. Версія Google

Поділіться.

Залиште відповідь