«Дельта»: коли в Броварах очікують нову хвилю захворюваності на COVID-19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварські медики говорять про нову хвилю захворюваності коронавірусом уже на початку осені. Новий штам «Дельта» очікують із Росії. Про це під час сьогоднішньої оперативної наради в Броварській ОТГ розповіла Віра Товстоног, керівниця місцевого відділу лабораторних досліджень. У своїх пронозах вона спирається на дані українських науковців. Лікарі, тим часом, закликають населення вакцинуватися.

Під час сьогоднішньої оперативної наради чиновники звітували про чергове зменшення числа захворюваності на COVID-19. За даними первинної медицини Броварської ОТГ, на цей час у громаді хворіє лише 9 осіб. Протягом минулого тижня одужало 3, а 1 людина померла.

Що кажуть науковці

Утім, прогнози науковців невтішні. Як ідеться на сайті Національної академії наук України, новини щодо поширення штаму «Дельта», вперше  виявленого в Індії, викликають стурбованість.

За даними брифінгу Public Health England від 11 червня 2021 року, про цей штам відомо, що він у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа» (вперше знайдений у Великій Британії). До того ж, «Дельта» у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше – до реанімації. Водночас фахівці наголошують на ефекті від вакцин.

Стурбованість пов’язана насамперед із тим, що цей штам дуже поширився у Російській Федерації. Частка, що на нього припадає, за наявною (не надто великою) вибіркою, згідно з даними бази секвенувань GISAID, оцінюється у чверть від усієї захворюваності в РФ.

коронавірус

Нагадаємо, через такі загрозливі дані уряд України запровадив обов’язковий тест для перетину українського кордону для людей, які їдуть із Великобританії, Індії, Росії та Португалії. Окрім РФ, в інших трьох країнах також зафіксували значне поширення штаму «Дельта».

Читайте також: Штам «Дельта»: з 25 червня діятимуть обмеження щодо в’їзду в Україну з 4 країн

З огляду на великі обсяги міграції з Російської Федерації, можна очікувати, що нова хвиля поширення COVID-19 може початися зі Сходу України. Час її настання істотно залежить від частки штаму «Дельта» в Україні, яка наразі невідома, констатують науковці.

При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації, нова хвиля може початися раніше осені, ідеться у звіті на сайті НАН України.

З огляду на характеристики штаму «Дельта», нова хвиля може виявитися вищою від попередніх, вказують українські дослідники. Особливо це може бути помітним щодо навантаження на лікарні.

Зважаючи на ситуацію з поширенням штаму «Дельта» у світі, важливим видається проведення досліджень на наявність антитіл у населення та секвенування (визначення – ред.) розповсюджених в Україні штамів, резюмують українські науковці у звіті.

Захиститися допоможе вакцинація

Українські та світові лікарі й науковці вказують, що захиститися від поширення COVID-19 допоможе вакцинація. Зі слів Віри Товстоног, вона нині відбувається в Броварській ОТГ і триватиме далі.

Віра Товстоног

Доповідь Віри Товстоног під час оперативної наради

Як розповів «Трибуні» керівник броварської первинної медицини Ігор Кравцов, нині в громаді, принаймні першу дозу, отримали близько 10 % населення – 9995 осіб. Серед них більше половини мають уже дві дози, а лише першу – орієнтовно 4700 осіб.

Слід зазначити, зі слів лікаря, дані щодо вакцинації стосуються лише тих, хто отримав щеплення в межах громади. Ті, хто вакцинувався поза Броварською ОТГ, до цієї статистики не входять.

Як розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін, на колективний імунітет в Україні сподіватися наразі зарано, оскільки кількість вакцинованих українців і тих, хто вже перехворів, не надто велика. Ідеться про приблизно 2,5 млн людей в Україні.

«Попередні цифри кажуть, що принаймні 32 % людей перехворіло на коронавірусну хворобу… Тож, якщо 32 % вже мають імунітет, плюс якщо ми зробимо 10 млн щеплень, і, враховуючи поточні темпи вакцинації, в осінній період вийдемо десь на 50-60 % імунітету. Проте це недостатній показник, щоб ми не фіксували осіннього підйому захворювання», – пояснив головний санлікар.

Зауважимо, понад місяць тому в Києві розпочалася імунізація китайською вакциною CoronaVac у Міжнародному виставковому центрі біля станції метро «Лівобережна». Останнім часом центр працює щодня. Водночас у Броварах масову вакцинацію тим самим препаратом розпочали трохи пізніше. Наразі вона триває в амбулаторіях громади.

Читайте також: Вакцина CoronaVac: наскільки безпечна та ефективна для дітей. ДОСЛІДЖЕННЯ

Як розповіла під час сьогоднішньої оперативної наради керівниця відділу охорони здоров’я Ніна Хорошаєва, от-от має розпочатися введення других доз Pfizer’а в раді Броварської ОТГ. Нагадаємо, кілька тижнів тому перші дози пообіцяли чиновникам, депутатам, комунальникам, працівникам соцслужб, журналістам і громадським діячам.

Щеплення вакциною Pfizer у міськвиконкомі, фото - Карпій

Вакцинація Pfizer’ом у приміщенні ради Броварської ОТГ

Наразі найдоступнішою в Україні та Броварській ОТГ є вакцина CoronaVac. Водночас Pfizer’ом, якого нині також відносно достатньо, імунізують лише певні групи людей. Зі слів лікарів, третій тип вакцин – AstraZeneca – нині призначений лише для введення ІІ доз тим, хто отримав раніше першу.

Головне фото – © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Із 1 липня в Україні розпочали тестувати цифрові COVID-сертифікати
  2. В Україні стартував 4 етап вакцинації від COVID-19. Кого щеплять
  3. COVID-19: Яка різниця між вакцинами? ОГЛЯД
Поділіться.

Залиште відповідь