Вакцина CoronaVac: наскільки безпечна та ефективна для дітей. ДОСЛІДЖЕННЯ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Дві дози вакцини проти COVID-19 CoronaVac від Sinovac, якою щеплюють українців, безпечні та формують потужну імунну реакцію у дітей та підлітків у віці 3-17 років. Про це свідчить дослідження 550 молодих людей, яке опублікували в журналі The Lancet Infectious Diseases, пише Medical Xpress.

Більше ніж у 96% дітей і підлітків, які отримали дві дози вакцини CoronaVac, сформувалися антитіла проти COVID-19. Відтак автори дослідження рекомендують дві дози цієї вакцини для дітей і підлітків у віці від 3 до 17 років.

Водночас дослідники вказують, що ці результати  варто інтерпретувати з обережністю через недоліки роботи. «Діти та підлітки зазвичай легко або безсимптомно переносять COVID-19 у порівнянні з дорослими, проте дехто з них все ще піддається ризику важкого перебігу хвороби.

Діти також можуть передавати вірус іншим, через що дослідження безпеки та ефективності вакцин COVID-19 в більш молодих вікових групах – важливе.

Наш висновок про те, що CoronaVac добре переноситься і викликає сильну імунну відповідь, дуже обнадіює і передбачає подальші дослідження в інших регіонах», – зазначає представник компанії Sinovac Кіян Гао.

Автори провели клінічне дослідження серед здорових дітей і підлітків у віці 3-17 років в окрузі Цзаньхуан, Китай. Їм вводили 2 дози вакцини в проміжку 28 днів.

Дози в учасників були різними – по 1,5 мкг і 3 мкг.

Сильніші імунні відповіді були в учасників, яким кололи більший об’єм препарату.

Більшість побічних реакцій у дітей були легкими або помірними. Найбільш частим симптомом був біль у місці ін’єкції – у 13% (73/550 учасників).

Водночас автори визнають деякі обмеження свого дослідження. Реакцію Т-клітин, які відіграють важливу роль у боротьбі з COVID-19, вчені не оцінювали. Також у дослідженні була невелика кількість учасників, і всі вони були ханьської національності, тому випробування вакцини необхідно масштабувати. У зв’язку з цим результати варто інтерпретувати з обережністю.

Нагадаємо, у ВООЗ підтвердили, що підлітків можна щепити проти COVID-19, але поки однією вакциною.

У Броварах

Зазначимо, що в Броварах вакциною CoronaVac масово щепилися 12-13 червня в спортивному манежі на вул. Гагаріна та 17-19 червня в МКЦ «Прометей», що на бул. Незалежності, 4.

У Броварах протягом вихідних вакцинувалося від коронавірусу 1316 осіб

У броварському «Прометеї» вакцинуватимуть від COVID-19 усіх охочих

Як повідомив сьогодні під час оперативної наради керівник первинної медицини Ігор Кравцов, станом на 29 червня в броварській громаді вакциновано від коронавірусу 8 463 особи. Другою дозою щеплено 1460 осіб.

Процес вакцинації триває. За словами Ігоря Кравцова, на даний час Pfizer закінчився, AstraZeneca  залишилася на другу дозу, а CoronaVac достатньо. Усі охочі мешканці Броварської ОТГ можуть прищепитися в будні з 09:00 до 13:00 в:

  • амбулаторії №1, на вул. Олімпійська, 8-Б – тел. 067-409-03-32;
  • амбулаторії №2, на бул. Незалежності, 12 – тел. 067-409-05-70;
  • амбулаторії №7, на вул. Київська, 292, – тел. 067-409-14-38.

При собі мати:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • декларацію сімейного лікаря.

ФОТО – Newtimes

Читайте також:

  1. 24-26 червня в Броварах продовжують масове щеплення від коронавірусу

  2. Штам «Дельта»: з 25 червня діятимуть обмеження щодо в’їзду в Україну з 4 країн

  3. В Україні стартував 4 етап вакцинації від COVID-19. Кого щеплять

  4. COVID-19: Яка різниця між вакцинами? ОГЛЯД

Поділіться.

Залиште відповідь