Чого вичікують? Децентралізація – головний пріоритет Київщини у 2019 році

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Києві, в Національному університеті біоресурсів і природокористування, 30 листопада відбулося перше засідання Ради регіонального розвитку Київської області.

Рада була утворена відповідним розпорядження голови Київської облдержадміністрації Олександром Терещуком 21 листопада цього року. До її складу ввели 109 осіб. Броварщину в ній представляють голова райдержадміністрації Микола Клименко, голова райради Сергій Гришко, міський голова Броварів Ігор Сапожко, очільник Великодимерської ОТГ Анатолій Бочкарьов та в.о. голови Калитянської ОТГ Лариса Федоровська.

Голова КОДА Олександр Терещук метою першого засідання Ради назвав обговорення актуальних питань щодо подальшого ефективного проведення реформ в Київській області, і на підставі цього – вироблення Перспективного плану розвитку Київщини на період з 2019 по 2021 рік.

«Суттєво, аби цей План був реальним, враховував найзначиміші проблеми області. Ми не повинні допустити, щоб він став черговим проектом», – наголосив Олександр Терещук.

Олександр Терещук

Левову частку свого виступу голова КОДА присвятив децентралізації. На його переконання, це саме та реформа, яку називають однією з найуспішніших в державі. Громади вже відчули реальну вигоду від об’єднання, адже справді на їхніх очах покращується інфраструктура в населених пунктах, покращується якість надання послуг тощо.

На Київщині діють 12 громад, де проживає понад 240 тисяч населення, що складає 14% від загальної кількості мешканців області. Ще чотири громади мають утворитися після проведення виборів 23 грудня.

За 10 місяців цього року, проінформував присутніх пан Терещук, зведений бюджет діючих ОТГ Київщини зріс порівняно з 2017 року на 23%, що говорить про сталу динаміку розвитку громад.

«Але Київщина за кількістю утворених громад посідає одне з останніх місць в Україні, – сказав пан Терещук.  – У 17 районах області не створено жодної громади. Залишається незрозумілою вичікувальна позиція деяких керівників на місцях. Ми з цим миритися не будемо. Тому наступного року децентралізація стане одним з найважливіших напрямків роботи. Тим паче, що 2019-й буде останнім, коли громади можуть вирішувати – з ким і як приєднуватися – на добровільних засадах».

Крім децентралізаційної реформи, пріоритетними в роботі всіх гілок влади у 2019 році, за визначенням голови КОДА, стануть також забезпечення прав дітей і підтримка сімей, створення освітнього простору, продовження реформи в  системі охорони здоров’я, соціальний захист малозахищених верств населення, а також учасників АТО та їх сімей, модернізація дорожньої інфраструктури, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та залучення інвестицій, покращення екологічного стану області, створення сучасної системи утилізації твердих побутових відходів.

Рада регіонального розвитку в контексті підготовки Перспективного плану розвитку Київської області на наступні два роки розглянула також питання про стан та перспективи галузі охорони здоров’я та про реалізацію державної політики у сфері загальної середньої освіти.

Одним із доповідачів освітянського питання був міський голова Броварів Ігор Сапожко. Саме Бровари директор Департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації Віра Рогова назвала у числі безперечних передовиків фінансових вливань. Показник освітньої субвенції з державного бюджету цього року склав рекордні для області понад 400% росту.

Ігор Сапожко не став дисонувати із загальним тоном. Він зосередив свою увагу винятково на позитиві. Плюси міський голова бачить насамперед у тому, що загалом 477 мільйонів гривень направлено на фінансування освіти цього року, перерахував усі освітні програми в місті, які діють за рахунок місцевих коштів, говорив про досягнення інклюзивної освіти у Броварах, і навіть згадав про пекарню, де дітей з вадами адаптовують до праці в реальних виробничих умовах. Мабуть, тільки через брак часу Ігор Сапожко не повідомив учасникам зібрання, що відкрита пекарня, що працює в рамках інклюзії, – то винятково приватна ініціатива, створена на приватні кошти.

З цієї ж причини, ймовірно, міський голова Броварів не став перенавантажувати учасників наради проблематикою освітньої галузі у стотисячному місті. Не говорив він, наприклад, про катастрофічну потребу будівництва нових шкіл, та хоча б однієї школи. Гострий брак шкільних площ призводить до перенаповнення учнів у класах – їх кількість часом сягає 35-37 дітей. Не став міський голови ворушити неприємне минуле, коли зовсім нещодавно у 7-ій школі стався обвал плит.

Підтримку зусиллям КОДА виробити стратегію розвитку області на найближчі роки висловила голова облради Ганна Старикова у своєму короткому виступі.

…Досить спокійний, мирний сценарій проведення Ради був порушений виступом директора філії «Укрпошти» в Київській області та Києві Валентина Олещенка. Пан Валентин викликав справжню хвилю емоцій, коли після слів про те, що один з його результатів роботи – це виведення фінансово-економічних показників з глибокого мінуса в суттєвий плюс, став говорити про відкриття, але водночас і про закриття поштових відділень. Причому претензії керівнику філії висловлювалися не тільки з приводу припинення роботи пошти переважно в сільській місцевості. Багато питань виникають щодо підняття на 40% цін на доставку періодики, та якості цієї доставки. Непоодинокі випадки, коли передплачену газету абонент отримує майже через тиждень опісля її виходу, коли людям вчасно не приносять й іншу кореспонденцію.

Хвилю запитань, претензій до головного поштовика області зупинив Олександр Терещук. Він доручив скликати найближчим часом нараду лише з питання роботи в області «Укрпошти» з участю усіх зацікавлених осіб. Причому голова КОДА дав зрозуміти, що зробить все можливе, аби не допустити подальшого закриття відділень. «А те,що вже закрили, будемо відкривати», – твердо наголосив він.

Анатолій Гаркуша

Фото – Володимира Давиденка

Поділіться.

Залиште відповідь