Чому COVID-19 в Україні відступає, а смертність зростає – пояснення лікаря-інфекціоніста

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні стає все менше хворих на коронавірус (COVID-19), однак загальна смертність зростає. Чому так – пояснив лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський на своїй сторінці у Фейсбуці.

Лікар-інфекціоніст головною причиною смертельних випадків називає  серцево-судинні захворювання, онкозахворювання та пневмонію. «Якась частка з цього показника відповідає за недіагностований ковід. Якась частка припадає на постковідні ускладнення (коли ПЛР вже мінус, а наслідки судинних порушень дають про себе знати)»,  – пише лікар.

Але, на думку лікаря, основна причина збільшення смертності криється в іншому. Так, на думку Дубровського, «під час епідемії населення втратило доступність до надання медичної допомоги. Карантинні обмеження, відмова від госпіталізацій ПЛАНОВИХ хворих, відстрочені ПЛАНОВІ операції, закриті судинні, кардіологічні відділення, зменшення кількості працюючого медичного персоналу, якого забрали на роботу з ковідом. Всі ті запущені, недоліковані, недообстежені пацієнти з серйозними, особливо серцево-судинними та онкологічними захворюваннями, втратили необхідний час та увагу. Наслідки – не вимагають себе довго чекати».

Другою причиною збільшення смертності лікар називає «ковідоістерію» та масову паніку.

«Залякане населення побудувало таке відношення до медичної допомоги, що «краще посидіти та перетерпіти вдома, ніж їхати в лікарню, де ще заразять!». Таке ставлення до медичної системи призвело до дуже пізнього строку госпіталізацій. До запущених тяжких форм як по ковіду, так і по іншим хворобам. Ніколи не забуду, що було на початку епідемії, коли людей вже в критичному стані привозили, бо вони до останнього не хотіли чи не могли звернутись до лікарні по своїм хронічним проблемам»,– зазначає медик.

Третє, що дало такий ефект – малоефективне дистанційне лікування. Побудована стіна між лікарем та пацієнтом, відсутність нормального спілкування, огляду та постійного нагляду за літніми людьми на дільниці.

«Не забуваймо про широченний обсяг самолікування, який був спровокований відсутністю єдиної зваженої інформації та загального підходу до ковіду (пригадаймо всі ті схеми лікування у соцмережах, коли «обізнані» пацієнти радили всім і кожному свою версію лікування ковіду). Неконтрольовані прийоми зайвих ліків, помножені на постійний стрес, паніку та розпач точно не додали здоров’я населенню в цілому», – вказує Дубровський.

Все разом, на думку лікаря, і стало причиною погіршення загальної ситуації. Тому вважає, що профільні кардіологічні, онкологічні, ендокринологічні та інші відділення мають швидше повертатись до своїх повноцінних функцій.

Також медик наголошує, що КОВІД НЕБЕЗПЕЧНИЙ ДЛЯ ТИХ, У КОГО Є НЕЛІКОВАНІ, ЗАПУЩЕНІ ВАЖКІ СУПУТНІ ХВОРОБИ. Особливо ендокринологічні та серцево-судинні. Тому лікування, догляд та профілактика цих груп ризику і є головним ключем подолання важких наслідків на майбутнє.

Натисніть для збільшення

Головне фото – ілюстративне

 

Читайте також

  1. У Броварах збирають реконвалесцентну плазму крові для лікування тяжкохворих коронавірусом. Відео

  2. В Україні запрацював контакт-центр із протидії коронавірусу

  3. Фейкові ліки: компанію оштрафовано за виробництво та розповсюдження «Антикоронавірусу»

  4. Коронавірус: загадка «тихих носіїв» без симптомів

Поділіться.

Залиште відповідь