Чому квартплата зросла вдвічі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Роман СімутінРоман Сімутін, депутат Київської обласної Ради, лідер ГО «Нові Бровари» 

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

 

Уже кожен із нас отримав нову платіжку за послуги з утримання будинку (простіше – квартплата). Вартість зросте одразу вдвічі (!). На час карантину нам удалося зупинити розпорядження міського голови про встановлення нових тарифів і відтермінувати їх впровадження до 1 червня. Звичайно, хоч це і невеличка перемога, але на досягнутому зупинятися не збираємося. Хочу змусити міського голову переглянути своє рішення та затвердити новий обґрунтований тариф, а не той грабіжницький (інше слово важко підібрати), що буде.

І щоб ви теж повністю усвідомили масштаб грабунку, покажу реальний стан речей на прикладі одного будинку. Крім цього, ви можете подивитися на суми, які сплачує ЖЕКу саме ваш будинок, на моєму сайті simutin.brovary.city. Інформований – значить, озброєний, готовий до захисту своїх інтересів.

Квартплата в розрахунку за квартиру на прикладі будинку по бул. Незалежності, 4-А
Старий тариф
3,45 грн/кв.м.
Новий тариф 6,46 грн/кв.м.

+ вивіз сміття

квартира 40 кв.м. 138 грн 328 грн
квартира 55 кв.м. 190 грн 452 грн
квартира 70 кв.м. 242 грн 576 грн

 

Тепер – до справи. Зроблю всю, так би мовити, розкладку на прикладі звичайного 9-поверхового будинку по бульвару Незалежності, 4-А. Для цього будинку встановлений тариф 6,46 грн/кв.м. Це не найменший і далеко не найбільший тариф, адже тарифи в місті дуже «гуляють», і в більшості випадків коливаються від 6 до 8,5 грн за кв.м. площі.

Сам тариф має наступну складову  (дивіться таблицю):

кварплатаЩоб не було зайвих запитань, усі ціни рахуємо вже з ПДВ.

Отже, беремо одразу прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі. Тариф складає 0,36 грн за кв.м, загалом – 4683 грн за місяць. Те, що прибирають (хоча і неякісно) прибудинкову територію та сходи – зрозуміло. А ось чи вірить хтось, що ЖЕКи прибирають підвал, технічні поверхи і покрівлю? Тобто в розрахунку вже закладені роботи, які ніхто не буде роботи, але гроші з нас візьмуть!

Ремонт під’їздів: де шукати справедливості?

Йдемо далі і просто складемо суму з перших трьох пунктів. Сума складає 22 813 гривень. Це кошти, які ніби витрачаються на весь будинок за послуги з прибирання. Багато це чи мало? Тепер згадайте, як часто у вас роблять прибирання в будинку? Раз на тиждень? Для прикладу, середня заробітна плата двірника (саме тієї людини, яка все це робить) – 4 400 грн. Куди ж іде залишок – ще 18 000 гривень? За таку суму прибирання мають робити кілька працівників і щодня.

Коли починаєш ще глибше розбиратися, то перше, що кидається у вічі, це спецодяг для працівників. Наприклад, двірнику закуповують одяг за 4 000 грн. Хто небудь бачив цей спецкостюм? Особисто я, крім помаранчевої жилетки, іншого спеціального одягу не помічав. А тепер додайте мітли, лопати, граблі, відра, ганчірки, засоби для миття та багато іншого, яке теоретично буде видаватися робітникам. А це все, зауважу, включено в тариф, за який ми сплачуємо.

кварплатаОбслуговування димових та вентиляційних каналів1058 грн. Це що взагалі? Мені би справді хотілося подивитися, хто і як це робить!

Ще одна цікава стаття витрат – освітлення місць загального користування та підкачування води. Зрозуміло, що це необхідно, але ж чому ця послуга коштує аж 13 899 гривень на місяць!? Очевидно, що сума занадто завищена. І правда в тому, що ЖЕК сплачує за електроенергію за лічильником, а ми сплачуємо за тарифом. Різницю ЖЕК ставить собі в чистий прибуток, а потім через премії – до своїх кишень. Тільки без ілюзій, бо рядові працівники премії не отримують.

Наступна болюча тема –  поточний ремонт конструктивних елементів, технічних пристроїв будинків – 8 007 грн. Я б і не чіпав зазначену статтю витрат, аби не одне АЛЕ! Ми вже це проходили. Не так вже й давно всі ми, жителі міста, сплачували за поточний ремонт своїх будинків уже неіснуючому КП «Служба замовника». Сплачували довго і сумлінно. І що отримали натомість? Обдерті під’їзди і ніякого ремонту. Тому довіри до цієї статті витрат – НУЛЬ!

квартплатаБа більше, 8 007 грн на місяць – це майже 100 тис.грн лише за рік. Ви здивуєтесь, але саме стільки коштує капітальний ремонт одного під’їзду із заміною вікон, дверей, поштових скриньок. Тобто, кожного року ЖЕК може повністю ремонтувати один під’їзд кожного будинку. Ви вірите, що вони це будуть робити? Звичайно, що ні. Добре буде, що хоча б лампи вчасно змінювали.

Йдемо далі. На всі послуги ЖЕК додає 20% ПДВ. І це справді вимога закону… АЛЕ! Насправді до бюджету доходить не 20%, а десь 10% (тут дуже довго пояснювати, але суть у тому, що ПДВ сплачується не рівно 20%, а як різниця між вихідним і вхідним ПДВ і зазвичай це 5-10%), а інші 10% ідуть знов до чиєїсь кишені! А це не мала сума, адже 10% усіх доходів усіх ЖЕКів – це мільйони гривень у рік!

І остання стаття, але яка обурює не менше за інші. Це винагорода управителя – 19 640 грн на місяць. І то є найбільша стаття витрат, а за фактом – заробітна плата працівників ЖЕКу. Тож давайте подивимося, куди йдуть ці гроші.

Штатний розпис – 46 працівників. Із них 10 керівників – директор, бухгалтер, економіст, юрист, менеджер із персоналу і т.д. Звичайно, що таку кількість керівників потрібно якось утримувати. А заробітна плата зазначеного персоналу суттєво більша за прибиральника і сантехніка. Ба більше, загальна сума заробітної плати всіх звичайних працівників виявляється меншою, ніж така сума у керівників! Диво та й годі!

квартплатаПричому в ЖЕКах, як завжди, кадровий дефіцит простих робітників, зате всі керівники є! Та напевно ви і самі не раз переконувалися: домогтися від ЖЕКу вирішення проблеми – справжнє митарство, у них завжди немає сантехніка, двірника або електрика.

Отже для мене абсолютно очевидно: затверджений тариф значно завищений і не відповідає реальності.

А тепер згадайте попередню статтю за вивезення сміття. Послугу вивели в окрему квитанцію, а до складу квартплати включили поточний ремонт. СПРИТНІСТЬ РУК і НІЯКОГО ШАХРАЙСТВА!

Золоте сміття «Селтіка»

Тобто, тепер за однокімнатну квартиру доведеться сплатити замість 100-150 грн  – від 300 до 350 грн (залежно від кількості мешканців). У скільки разів зріс тариф  – бачимо самі.

Але що ж з цим робити?

Звичайно, я не сиджу склавши руки. Досконало вивчив складову тарифу, подавав свої письмові заперечення і, повторюся, під час карантину вдалося зупинити нові тарифи. Але це тимчасово, до 1 червня. Крім цього, моєї боротьби не видно, бо про це мало хто знає. Тому випуск газети я повністю присвятив тарифам, щоб ви дізналися, чітко уявляли як нас дурять, яка ведеться боротьба.

Читайте інші матеріали автора:

  1. Молочні ріки, грошові берег
  2. Про головного корупціонера в броварській освіті та рейтинг хабарництва серед міських шкіл  
  3. Як броварські козаки сіль купували!
  4. Що не так з екологією у Броварах?
  5. Газові війни: чому броварські гуртожитки відключили від газопостачання
  6. Офісний центр на вул. Гагаріна, 21 та автостоянка на вул. Грушевського: що між ними спільного?

Поділіться.

Залиште відповідь