Чи обмежать рух вантажівок по вулиці Київській, або Як виконуються доручення депутатів?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Часто сесії Броварської міської ради тривають так довго, що питання «різне» у фіналі нагадує «солодкий стіл» під час вечірки, коли не всі гості та навіть господарі до нього «доживають». Проте іноді, саме в «різному» можна дізнатись багато цікавого, зокрема, й те, як виконуються протокольні доручення народних обранців…

Згідно з Регламентом Броварської міської ради VII скликання, після розгляду основних питань порядку денного сесії в питанні «Різне» головуючий надає до 30 хвилин для виступів депутатів з питань, що цікавлять виборців та дає роз’яснення щодо їх виконання, аналізує виконання доручень, поданих на попередніх сесіях, дає протокольні доручення з питань, висловлених депутатами.

Цього разу на сесії 15 лютого 2018 року у частині «Різне» головуючий на засіданні Петро Бабич звітував про виконання протокольних доручень за друге півріччя 2017 року перед депутатами.

Нашу увагу привернуло одне протокольне доручення, про яке змовчав секретар ради Петро Бабич…

Йдеться про засідання сесії БМР 28 вересня 2017 року, коли депутати затвердили Програму охорони навколишнього природного середовища на 2017-2019 роки. Восени міський еколог Юрій Жимайлов під час презентації програми наголошував на необхідності обстеження стану якості повітря по місту для визначення точок встановлення контролюючих станцій, а також вздовж головних транспортних артерій, де пропонував встановити контролюючі трасові датчики.

На «солодке» у питанні «Різне» депутати заслуховували звіт начальника Броварського відділу поліції про результати роботи за перше півріччя.

Народні обранці та міський голова тоді дискутували стосовно проблеми руху центральними вулицями міста транзитом вантажного транспорту, що негативно впливає на навколишнє середовище з усіма негативними наслідками для життя та здоров’я населення.

Говорили про пошуки можливостей для встановлення на виїздах з міста пунктів вагового контролю вантажного транспорту, аби зберегти результати багатомільйонної реконструкції вулиці Київської, бо ж тільки на останню чергу капремонту від Гагаріна до Лісової планується «закатати» в асфальт більше 50 мільйонів гривень…

Вадим Андрієвський

Підчас обговорення Вадим Андрієвський запропонував (див. відео https://www.youtube.com/watch?v=NnnXiLF1bx8) надати протокольне доручення сесії – УЖКГ розробити, подати на затвердження схему руху по вул.Київська для того, аби унеможливити транзитний рух вантажівок центральною вулицею. Та передбачити на захід відповідне фінансування.

З того часу пройшла вже не одна чергова сесія, а розробку схеми до відповідної програми УЖКГ включено так і не було. Тому видання «Трибуна-Бровари» звернулось за роз’ясненням ситуації до профільного управління.

Як виявилось, протокольне доручення сесії БМР від 28.09.2017 року за пропозицією депутата Андрієвського від апарату ради в управління не надходило, а отже ніякої схеми руху транзитного транспорту ніхто не розробляв.

Чи то зменшився трафік вантажівок по центральній вулиці, чи знизився рівень забруднення повітря у місті – та заслуховуючи звіт по виконанню протокольних доручень за 2017 рік про ініціативу колеги-радикала через кілька місяців ніхто навіть не згадав.

Щодо виконання інших протокольних доручень попередніх сесій (паспортизація парку «Приозерний», передача ТП на баланс ПрАТ «Київобленерго», доповнення програми охорони навколишнього середовища заходами поводження з ТПВ, збільшення надходжень по сплаті екологічного податку та ін.), вичерпну інформацію з ряду важливих питань секретар БМР надати «не був готовий».

Зрештою, переглянувши протокол засідання минулорічної сесії у вересні 2017 року, ми помітили, що пропозицію пана Андрієвського по розробці схеми дорожнього руху по вул. Київська чи то свідомо, чи випадково навіть не було внесено головуючим Ігорем Сапожком до протоколу засідання сесії. Саме тому обмеження проїзду транзитних вантажівок досі не розроблене і не закріплене на рівні органів виконавчої влади.

Власне, цей приклад доводить, що без всебічного контролю будь-яке добре починання може перетворитись на мильну бульку, а слово депутата – на пусту обіцянку. Журналісти видання, готуючись до написання зовсім іншого матеріалу випадково прослідкували долю лише одного депутатського доручення. А скільки ще наболілих питань «загубилось» у сесійних протоколах?

ФОТО – Микола Кожемяко

Поділіться.

Залиште відповідь