За яких умов вакцинуватимуть дітей

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні діти віком 12-16 років також можуть вакцинуватися. Але за згодою батьків чи опікунів і після обстеження в сімейного лікаря чи педіатра. Для дітей 16-18 років процедура щеплювання простіша. Про це в інтерв’ю Укрінформ розповів головний санітарний лікар України, заступник голови МОЗ Ігор Кузін.

«Нагадаю, коли Національна технічна група експертів з питань імунізації (НТГЕІ) розглядала вперше це питання, то вакцинацію понад 12 років було рекомендовано лише для дітей, які мають або важкі супутні захворювання, або їдуть в іншу країну і за умовами тієї країни є відповідні вимоги до вакцинації. Тому переважно вакцинувалися діти, які підпадали під цю вимогу або під цю норму», – розповідає Ігор Кузін.

Він зазначив, що після того було оприлюднено оновлені підсумки досліджень, багато статей у наукових журналах, які свідчили про безпечність та ефективність вакцинації деякими вакцинами серед вікової групи понад 12 років і навіть ще молодших – віком понад 5 років. Тому рішення НТГЕІ було переглянуто й ухвалено рішення, що перевагу слід надавати дітям, які мають супутні важкі захворювання, але не обмежується лише цією категорією.

Нині вакцинацію проти COVID-19 дозволено для всіх дітей віком від 12 до 18 років, і вона не обов’язкова. Цю вакцинацію проводитимуть за бажанням батьків, якщо вони вважають, що дитину треба вакцинувати.

Діти 12-16 років

Для дітей віком 12-16 років має бути інформована згода й ініціатива батьків на проведення щеплення. Тобто батьки мають звернутися разом з дитиною або до лікаря-педіатра, або до сімейного лікаря, який веде родину, отримати відповідне направлення на проведення вакцинації та звернутися з ним до пункту щеплення. Станом на 8 листопада було проведено 6851 щеплення дітям віком понад 12 років. Це ті діти, які вакцинувалися проактивно, за бажанням батьків.

Алгоритм тут простий: батьки звертаються до сімейного лікаря або педіатра, отримують направлення на проведення щеплення, і з ним дитина може отримати щеплення в центрі масової вакцинації або в пункті щеплення. Або, якщо дитина маломобільна, можна скористатися послугами мобільних бригад.

Діти 16-18 років

Підлітки віком 16–18 років можуть це зробити самі, тому що вони можуть самостійно укладати декларацію із сімейним лікарем.

ФОТО – Українська правда

Читайте також:

  1. МОЗ розширило перелік професій для обов’язкового щеплення від COVID-19

  2. У Броварській громаді через відмову вакцинуватися відсторонили від роботи 35 освітян

  3. Для допомоги броварським медикам у пункти вакцинації делегують працівників міськвиконкому

  4. У МОЗ уточнили, який вигляд матиме COVID-сертифікат для перехворілих і хто його зможе отримати

Поділіться.

Залиште відповідь