Трибуна – Бровари

У Броварській громаді через відмову вакцинуватися відсторонили від роботи 35 освітян

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Від сьогодні, 8 листопада, від роботи відсторонили 35 педагогічних працівників, які не мають щеплення від коронавірусу чи довідки про протипоказання. Про це повідомила начальниця управління освіти і науки Оксана Мельник.

Нагадаємо, що з 30-го жовтня Київщина перейшла до «червоної» зони епіднебезпеки. Згідно постанови КМУ, у «червоній» зоні заборонена робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл (1-4 класи). Виняток становлять освітні заклади, працівники яких провакциновані на 100%.  Дитсадки продовжують працювати в звичному режимі.

За інформацією начальниці управління освіти і науки Оксани Мельник, від 8 листопада 8 із 13 шкіл Броварської громади навчаються очно – №1, 3, 6, 9, НВК, БНВО, Княжицька і Требухівська. Фактично 100% педагогічних працівники цих навчальних закладів вакцинувалися хоча б один раз або ж мають довідку про протипоказання. 

Позаяк у гімназії ім.С. Олійника, ЗОШ №2, 5, 7, 10 педагогічні працівники 100% так і не отримали «зелений сертифікат», очно навчаються лише школярі 1-4 класів, а 5-11 класи – дистанційно.

У Княжичах очно запрацювала школа, у Літках – призупинив роботу дитсадок

Від сьогодні на виконання постанови КМУ від 20 жовтня 2021 р., в Україні почали відстороняти від роботи працівників без збереження заробітної плати, які підлягають обов’язковій covid-вакцинації, проте не мають хоча б одного щеплювання. 

Згідно із наказом МОЗ від 4 жовтня 2021 р «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням», що набув чинності 8 листопада,  йдеться про обов’язкове щеплювання працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів, освітніх закладів.

Проте це не стосується тих осіб, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень та надали відповідний медичний висновок.

За інформацією Оксани Мельник, із керівниками навчальних закладів проведено онлан-наради з приводу необхідності виконання постанови щодо відсторонення від роботи невакцинованих працівників із 8 листопада. Станом на сьогодні 84 вчителі Броварської громади мають протипоказання щодо щеплювання проти коронавірусу, про що і надали довідки.

Тих педагогічних працівників, які не мають жодної дози щеплювання, не надали ПЛР-тесту чи довідки щодо протипоказань, тимчасово відсторонили, повідомила Оксана Мельник. Загальна кількість таких педпрацівників – 35.

У ЗОШ №2 тимчасово відсторонили 3-х працівників;

 • ЗОШ №3 – 3;
 • гімназії – 3;
 • СШ №5 – 4;
 • ЗОШ №6 – 2;
 • СШ №7 – 4;
 • НВК – 4;
 • СШ №9 – 5;
 • ЗОШ №10 – 4;
 •  Княжицькій школі – 1;
 • Требухівській школі – 2.

Ті вчителі, що провакциновані однією дозою вакцини, від роботи не відсторонюються – вони працюють дистанційно, зазначила Оксана Мельник.

Для того, щоб працівників поновили на роботі, ті, хто має протипоказання, але не встиг узяти довідку – має її узяти. Інші ж педагоги мають або надати негативний ПЛР-тест, або ж вакцинуватися. Нагадаємо, що ПЛР-тест дійсний 72 год, тобто 3 дні.

Як повідомив журналістам «Трибуни» виконувач обов’язків голови Броварської РДА Павло Проскочило, станом на сьогодні в райдержадміністрації вакциновано 93% працівників. Інші 7 % надали результати ПЛР-тестів як підтвердження того, що здорові. За словами Павла Проскочила, щоб невакциновані працівники продовжували працювати, їм доведеться що три дні надавати ПЛР-тести або ж вакцинуватися. В іншому випадку їх доведеться від роботи відсторонити, зазначив Павло Проскочило.

Своєю чергою голова Броварської громади Ігор Сапожко повідомив, що під постанову Кабміну органи місцевого самоврядування не підпадають, тож мови про відсторонення від роботи невакцинованих працівників немає.  До того ж, за словами голови Броварської громади, 90% працівників міськвиконкому вакциновані. 

«Хоча своїм наказом МОЗ затвердив перелік організацій, працівники яких мають обов’язково вакцинуватися, а стаття № 46 Кодексу законів про працю передбачає відсторонення від роботи, проте ці документи суперечливі, не конкретизовані і не узгоджуються один із одним у правовому полі. Такою постановою уряд підмінив закон підзаконним актом, – зазначає адвокат Роман Сімутін.Законодавством, а саме Кодексом законів про працю, передбачений вичерпний перелік умов відсторонення працівника від роботи. Так, зазначено, що можуть відсторонити «в інших випадках передбачених законодавством». Саме цю, «іншу» норму, і застосовуватимуть роботодавці, посилаючись на постанову уряду як законну. Але до законодавчого механізму тут далеко, адже для цього потрібно внести зміни до цілого ряду законів, тобто проголосувати в парламенті».

Щодо того, чи є постанова Кабміну чинною, то Роман Сімутін вказує, що вона буде чинною до того часу, поки її не скасують у судовому порядку. Проте, на його думку, цього не трапиться.

«Тепер поглянемо на цю ситуацію з боку роботодавця. Якщо він не відсторонить працівника, йому загрожує штраф від 34 000 до 170 000 грн, – пояснює адвокат.Як ви думаєте, що зробить роботодавець або керівник бюджетної установи? Є ще один важливий аспект: відсторонення має відбутися процедурно, з дотриманням норм. Але, як показує практика, здебільшого ніхто цього не дотримується, тому варто очікувати не тільки постів у соцмережах, а й судових позовів».

Адвокат вказує, що звільнення з роботи за відмову від вакцинації – незаконне, тож  звільняти чи відсторонювати працівника через відмову вакцинуватися не можна. Якщо ж усе ж стоїть питання про відсторонення чи звільнення саме через відмову вакцинуватися, адвокат радить зберігати відповідний наказ та за бажанням звертатися до суду.

Читайте також

 1. У Броварах біля центру вакцинації людині стало зле. Наслідки щеплювання? ВІДЕО

 2. Для допомоги броварським медикам у пункти вакцинації делегують працівників міськвиконкому

 3. Вакцинація та COVID-сертифікати: лікарі звільняються через перевантаження та агресію пацієнтів
 4. Обов’язкова вакцинація від COVID-19: хто підпадає. Перелік МОЗ
 5. Вакцинація від коронавірусу вагітних і годуючих жінок: ризики
Поділіться.

Залиште відповідь