Вакцинація від коронавірусу вагітних і годуючих жінок: ризики

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Національна технічна група експертів із питань імунопрофілактики (НТГЕІ) рекомендує проводити щеплення вагітних жінок проти COVID-19 вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech із низкою застережень. За яких умов рекомендується проводити щеплення?

«Якщо вагітна має високий ризик захворіти на COVID-19, наприклад жінка працює в ковідній лікарні та/або має супутні захворювання, вона може обговорити можливість вакцинації з лікарем», – йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров’я.

Так, щеплення рекомендується проводити в разі, якщо користь від вакцинації перевищує потенційний ризик. Жінку рекомендовано щепити мРНК-вакциною (в Україні поки використовується тільки одна така вакцина – Comirnaty від Pfizer-BioNTech).

У МОЗ підкреслили, що вагітні можуть переносити захворювання важче, однак вони не брали участь у клінічних випробуваннях вакцин.

«Втім, наявні антиковідні вакцини не містять живого мікроорганізму та в дослідженні на тваринах не було виявлено негативного впливу на перебіг вагітності. Вивчення їхньої безпечності для вагітних триває», – додають у міністерстві.

При цьому, якщо вагітна отримала першу дозу вакцини проти COVID-19 на векторній платформі (наприклад, Covishield чи SKBio від AstraZeneca) до початку або під час вагітності, лікар має розповісти їй про співвідношення ризиків та користі від другого щеплення.

«На основі цього жінка сама вирішуватиме, чи отримати другу дозу цією ж вакцини під час вагітності, чи вже після пологів», – зазначають у міністерстві.

У МОЗ підкреслюють, що робити рутинний тест на вагітність перед щепленням немає потреби.

При цьому жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть щепитися вакцинами Comirnaty/Pfizer-BioNTech та AstraZeneca (Covishield, SKBio) без застережень. Водночас інструкція вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech, яку теж використовують в Україні, забороняє щепити нею вагітних та жінок, які вигодовують грудним молоком.

ФОТО – Newsdaily

Читайте також:

  1. У Броварах протягом вихідних вакцинувалося від коронавірусу 1316 осіб

  2. У Броварській ОТГ з’явилася різна вакцина проти COVID-19. Кого щепитимуть

  3. Броварська ОТГ отримала 1000 доз вакцини CoronaVac. Кого щепитимуть та де

  4. Ускладнення серед вакцинованих від коронавірусу українців: кількість та прояви

Поділіться.

Залиште відповідь