Лише за останній тиждень у Броварах нарахували 7 нових інфікованих кором. Протягом останнього місяця захворюваність, хоч потроху, та все-таки зростає. Тим часом загалом по Україні з початку року нарахували вже понад 5 тис. заражених. Як зазвичай, найбільші показники на Заході, а також у столиці. Про це йдеться у звітах відповідальних установ.

Як зазначили в броварському районному відділі лабораторних досліджень, серед 7 нових хворих у Броварах 5 є дітьми. З-поміж недужих 4 ходять до навчальних закладів міста – по одному до шкіл №№ 1, 2 і 7 та до садочка «Малятко». Тим часом дорослих занедужало двоє – 32 і 35 років від народження. Шестеро пацієнтів перебувають на стаціонарному лікуванні.

У звіті установи фахівці зауважують, що діагноз хворих є попереднім, наразі лабораторно ще не підтверджений. Посилаючись на результати епідеміологічного розслідування, лікарі вказують: відповідно до медичної документації, всі хворі не були щеплені проти кору.

Представники медустанов міста зауважують, що попри таке нібито невелике число хворих, існує висока загроза захворіти. Адже недуга має вкрай високу заразність. Водночас лікарі вказують, що дози щеплень проти кору є в Броварах у достатній кількості.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, з 28 грудня по 11 січня на кір в Україні захворіли вже 5 059 людей – 2 042 дорослих та 3 017 дітей. Як і раніше, за числом хворих лідирують західні області – Львівська, Вінницька, Рівненська та Чернівецька. А також – місто Київ, де за вказаний період занедужала 421 людина (219 дорослих і 202 дитини).

Окрім того, з початку року від ускладнень, які дав кір, померли двоє людей. Востаннє – 49-річний житель Рівненщини.

Як зазначають у відділі лабораторних досліджень, за 2018 рік у Броварах на кір захворіли 198 осіб, у тому числі 94 дитини, що становить 47,4 %. У Броварському районі за рік занедужали 88 людей.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях – до двох годин після того, як недужа людина залишила приміщення. 9 із 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до важких ускладнень – пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту, інших серйозних ускладнень), а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору  – вакцинація.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: