COVID-19: на Київщині спалахнув багатомільйонний корупційний скандал

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 27 квітня, мала відбутися пресконференція за участі нібито вже колишнього очільника департаменту охорони здоров’я Київоблдержадміністрації Максима Іонова, де чиновник обіцяв розповісти про невиплати зарплат медикам, блокування закупівель для боротьби з коронавірусом тощо. Як повідомив керівник відомства, трансляцію зірвали, відключивши інтернет, а його самого звільнили «заднім числом». Тим часом у КОДА розповіли про звільнення директора департаменту через професійну непридатність.

Як зазначив «Трибуні» Максим Іонов, керівництво КОДА, зокрема в. о. очільника Василь Володін, «за спиною» провело підготування до закупівлі медичного обладнання на десятки мільйонів гривень. Однак, він відмовився підписувати такий тендер із низки причин.

Зі слів керівника департаменту, є обґрунтовані причини вважати, що поставлення вкрай необхідних зараз, під час пандемії COVID-19, апаратів ШВЛ не відбудеться. Адже фірма – фіктивна. А від правоохоронців отримали відповідні попередження про небезпеку такого тендера.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2769651463133213&set=a.277253322373052&type=3

Слід зазначити, що історія із нібито корупційними закупівлями виникла не сьогодні. Ще на початку квітня вийшло у світ розслідування руху «Чесно». У ньому, окрім іншого, наведено низку доповідних від Максима Іонова про загрозу неефективного використання бюджетних коштів.

Читайте також: Близько 6 млн грн – лише початок: виконком схвалив програму захисту населення в умовах епідемії

Керівника департаменту «не почули», переконує Максим Іонов. А приблизно з 6 – 7 квітня почалися перешкоджання. Тож він скликав на сьогодні пресконференцію – щоб розповісти, зокрема, про те, що:

 • у медиків нема забезпечення;
 • маршрути пацієнтів не прописані;
 • госпітальні бази не відповідають визначеним МОЗ;
 • система охорони здоров’я Київщини опинилася в ручному управлінні групи осіб, які мають опосередкований стосунок до медицини.

Як указує Максим Іонов, до «організованого злочинного угруповання», крім Василя Володіна, належать його заступник Олег Торкунов, радниця Алла Арешкович, а також заступник керівника департаменту охорони здоров’я Олександр Світлий.

Максим Іонов

Допис Максима Іонова у Фейсбуку

Зазначимо, Аллу Арешкович пов’язують зі скандально відомим народним депутатом зі «Слуги народу» Олександром Дубінським, якого відносять до «групи Коломойського».

Пресконференцію зірвали, зазначає Максим Іонов. У приміщенні, звідки мала йти трансляція, зник інтернет. На захід запросили представників усіх рівнів медицини.

Окрім того, Максим Іонов звернув увагу: сьогодні дізнався про своє звільнення. Документ про це, нібито «заднім числом», оприлюднили на сайті КОДА.

Слід зауважити, що таке розпорядження справді є на сайті, воно датоване п’ятницею. У ньому як причину звільнення вказано невідповідність посаді за результатами випробувального терміну. Надвечір на сайті КОДА з’явилося докладніше роз’яснення про причини звільнення:

 • затягування із закупівлями для медичних потреб, а також засобів індивідуального захисту за кошти обласного бюджету; адже, проведення закупівель і укладення договорів – це виключна відповідальність департаменту охорони здоров’я, як головного розпорядника коштів;
 • відсутність системної роботи із профільними обласними закладами та комісіями обласної ради;
 • зволікання з підготуванням розподілу субвенції на заклади охорони здоров’я, враховуючи доплату медикам;
 • відсутність ефективної організаційно-координаційної ролі в роботі департаменту в умовах протидії поширенню COVID-19.

«Наразі активно посилюється робота і роль Департаменту охорони здоров’я як координатора. Адже, саме зараз треба діяти швидко та відповідально. Закривати очі на порушення та бездіяльність керівників на будь-якому рівні неможливо. Тому позитив від зміни керівника обласного департаменту медичні працівники Київщини відчують дії вже найближчим часом», – цитують Василя Володіна на сайті КОДА.

Максим Іонов вважає своє звільнення незаконним усуненням неугодного, який вирішив порушити дражливі питання. Він зазначив, що йтиме у відстоюванні правди до кінця.

Нагадаємо, у грудні 2019 року Максима Іонова підвищили. Тодішній керівник КОДА Олексій Чернишов призначив його директором департаменту охорони здоров’я області. Перед тим Максим Іонов очолював броварську екстренну медичну допомогу.

Читайте також:

 1. Нові квартири, «швидка» для ДСНС і боротьба з COVID-19 – депутатів кличуть на позачергову сесію
 2. Ціна боротьби з COVID-19: бюджетні рішення останньої сесії 
 3. 9 грудня – день боротьби з корупцією і пам’яті жертв геноцидів
Поділіться.

Залиште відповідь