Дахи, вулиці, проїзди в Броварах: визначено пріоритетність ремонтів 

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
sportbank [CPS] UA

Керівництво управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту спільно з депутатами визначили пріоритетність будівельних та ремонтних робіт у місті на наступні роки, проєкти яких уже виготовлені.

Згідно з наданою інформацією начальницею УБЖКГІТ Світланою Решетовою, станом на сьогодні місто має 66 виготовлених проєкти на:

 • реконстукцію, капітальний ремонт шатрових дахів;
 • капремонт м’яких покрівель;
 • будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт доріг, вулиць, шляхопроводів;
 • будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт внутрішньоквартальних, міжбудинкових проїздів, тротуарів.

Ще 10 проєктів – у процесі розроблення. Проєкти виготовлені в 2018-2019 роках, однак коштів на їхню реалізацію в міста бракує, тож і постало питання визначити пріоритетність виконання робіт.

Цьогорічна епідемія коронавірусу внесла свої корективи в життєдіяльність як кожної людини, так і міста загалом. Під час останніх сесій міської ради депутати внесли ряд коректив у місцеві програми, які покликані були допомогти пацієнтам уражених вірусом та підтримати медичних працівників. Відтак лише за місяць боротьби з вірусом COVID-19 із бюджету міста пішло майже 9 млн грн.

1.Епідемія і заплановані ремонти в Броварах. Що наразі маємо?

2.Ціна боротьби з COVID-19: бюджетні рішення останньої сесії

До обговорення визначення пріоритетності виконання робіт на наступні роки, 12 червня УБЖКГІТ запросило всіх депутатів, адже мова саме про об’єкти, розташовані на їхніх виборчих округах. Та на засідання прибуло лише 8 депутатів із 36-ти та одна помічниця депутата.

депутати

депутати, засідання

депутати, засідання

депутати, засіданняТож під час обговорення проєктів кожен із присутніх, у першу чергу, намагався відстоювати інтереси саме свого округу.

Реконструкція та капітальний ремонт шатрових дахів та капремонт м’яких покрівель

Після тривалого обговорення 5 проєктів із реконструкції, капітального ремонту шатрових дахів та 2-ох – капремонту м’яких покрівель, присутні зійшлися на тому, що мешканців Броварів варто залучати до співфінансування ремонтних робіт, відтак привчати до відповідальності за житло, в якому проживають. Адже законодавство змінилося і відтепер проблеми саме експлуатації будинків лежать на співвласниках.

Ремонт під’їздів: допомога мешканцям чи «гречка» на округи депутатам?

Позаяк із 1 червня управляючі компанії на кожен будинок зобов’язані формувати ремонтно-резервний фонд, тож ремонт шатрових дахів та м’яких покрівель відбуватиметься за дольової участі мешканців  – 10 %, інші 90% коштів на ремонт покриватиме  місто. Однак для цього потрібно, щоб на загальних зборах співвласників проголосувало не менше 75% мешканців будинку.

Нагадаємо, у 2019 році затверджено нову Програму будівництва, капітального ремонту, утримання об’єктів житлового фонду, благоустрою та соціально – культурного призначення міста Бровари Київської області на 2019 – 2023 роки. Так, згідно з внесеними змінами, у 2020 році на реконструкцію, капремонт шатрових дахів обсяги фінансування склали 7 700,00 тис. грн, на капремонт м’яких покрівель – 5 600, 00 тис. грн.

При цьому проєкти капремонтів 5 шатрових дахів будинків, які передбачається ремонтувати в 2021 році, станом на 2019 рік коштували  10 743, 427 тис.грн. Мова про капремонти шатрових дахів у будинках на

 • вул. Героїв УПА, 5;
 • вул. Київська, 310-А;
 • вул. Олімпійській, 3;
 • вул. Сергія Москаленка, 12;
 • вул. Олега Онікієнка, 75.

М’які покрівлі в наступному році заплановано капітально відремонтувати в буд. на бульв. Незалежності, 2 (1, 4, 6, 7, 8, 9 під’їзди) та С.Петлюри, 19-А.

Будівництво, реконструкція, капітальний ремонт доріг, вулиць, шляхопроводів

У переліку цього напрямку на сьогодні готові 27 проєктів, ще 4 – проєктуються.

Після тривалих дискусій депутати вирішили готові проєкти розділити на 3  черги: першочергові, ІІ-ої та ІІІ-ої черг.

У першу чергу наступного року будуватиметься вул. Батуринська, проєкт якої виконано ще в 2018 р. Вартість цього проєкту два роки тому коштувала  5 млн 728 тис. 279 грн. Депутати вирішили в 2021 році  здійснювати будівництво на умовах співфінансування з мешканцями цієї вулиці – 50 на 50.

У першу чергу, тобто наступного року, розпочнеться капремонт вул. Биківнянська: після коригування, станом на квітень 2019 р., вартість  робіт складає 3 млн 244 тис.441 грн.

Проєкт «Капітальний ремонт дороги на вул. Вокзальна з тротуарними доріжками» рік тому коштував 32 млн 171 тис. 912 грн. Депутати вирішили розпочати капремонт уже наступного року з виокремлення проєкту тротуару.

У першу чергу відбуватиметься і реконструкція небезпечного перехрестя на Грушевського Михайла – Ярослава Мудрого (зі зміною організації дорожнього руху). Минулого року вартість проєкту оцінено в 17 млн 730 тис. 050 грн.

Наступного року вирішено розпочати капремонт шляхопроводу через залізничні колії на вул. Олега Онікієнка. Це один із найдорожчих проєктів: ще 2017-го року він коштував  63 млн 336 тис.479 грн. Через 4 роки вартість проєкту, зрозуміло, зросте, і невідомо, чи зможе місто осилити таку ношу.

Та вже сьогодні секретар міської ради Петро Бабич говорить про кредитування проєктів. Це стосується і будівництва вулиці місцевого значення Фельдмана. Навесні 2019 р. цей проєкт оцінено в 32 млн 140 тис.777 грн.

Ще одна вулиця, яку капітально ремонтуватимуть уже наступного року, – Ярмаркова. Зокрема мова про ділянку від вул. Пушкіна до ЗОШ №3. Два роки тому проєкт цієї ділянки обійшовся в 1 млн 200 тис. 071 грн.

У другу чергу, тобто на 2022 рік, визначено здійснити:

 • капремонт дороги на пров. Барбона Миколи;
 • розпочнеться капремонт на вул. Залізнична;
 • капремонт вул. Княжицька. Коригування;
 • капремонт дороги на вул. Максимовича Михайла (ділянка від вул. Б. Хмельницького до вул. Кальнишевського);
 • капремонт дороги на вул. Металургів (від бульв. Незалежності до вул. Київська). Коригування;
 • капремонт дороги на пров. Щасливий (із водовідведенням).

У третю чергу  –  в 2023 році – відбуватимуться такі роботи:

– капремонт дороги на вул. Армії УНР ( із водовідведенням);

– капремонт дороги на вул. Богомольця Академіка;

– капремонт дороги на вул. Воїнів-афганців (від вул. С. Петлюри до вул. Декабристів);

– капремонт дороги на вул. Глінки;

– капремонт дороги на пров. Дарвіна;

– капремонт дороги на вул. Дорошенка;

– капремонт дороги на вул. Кооперативна;

– капремонт дороги на вул. Лісова (ділянка від вул. Січових Стрільців);

– капремонт дороги на вул. Мічуріна;

–  капремонт дороги на вул. Орлика Пилипа;

–  капремонт дороги на вул. Ружного Михайла;

– будівництво вул. Русановича;

– капремонт дороги на пров. Філатова;

– капремонт дороги на вул. Чайковського.

У процесі виготовлення:

 • передпроєктні пропозиції з реконструкції транспортної розв’язки на перехресті бульв. Незалежності-Січових Стрільців;
 • проєкт реконструкції перехрестя О. Онікієнка-С. Москаленка (зі зміною організації дорожнього руху);
 • проєкт капремонту дороги по вул. Шеченка на діляці від Поліклініки ББКЛ до перехрестя з вул. Ялинковою);
 • проєкт капремонту вул.Симоненка Василя (на ділянці від вул. Пушкіна до ЗОШ №3).

Так, для реалізації проєктів  із будівництва, реконструкції, капітального ремонту доріг, вулиць, шляхопроводів цього року рішенням міської ради від 13.02.2020 р. за Програмою  будівництва, капітального ремонту, утримання об’єктів житлового фонду, благоустрою та соціально – культурного призначення міста Бровари Київської області на 2019 – 2023 роки з бюджету міста виділено 15 611, 00 тис.грн.

Будівництво, реконструкція, капітальний ремонт внутрішньоквартальних, міжбудинкових проїздів, тротуарів

За цим напрямком робіт готові 32 проєкти та ще 6 – проєктується.

На капремонти у Броварах вулиць, дворів та тротуарів потрібно понад мільярд гривень – підсумки сесії

Під час обговорення вирішено, що ремонти здійснюватимуться «квартально» – роботи  просуватимуться поетапно від будинку до будинку, від вулиці до вулиці.

Наразі відбуваються капремонти міжбудинкових проїздів на вул. В. Великого, 10-10-Б; бульв. Незалежності, 10-10-Б, 19-А, 21-21-А; вул. Короленка,54,  60-А, 60-Б; вул. Гагаріна, 14. Згідно з внесеними змінами в Програму будівництва, капітального ремонту на 2019 – 2023 роки, на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт внутрішньоквартальних, міжбудинкових проїздів, тротуарів у 2020 році виділено  28 198, 00 тис.грн.

Цього ж року в УБЖКГІТ планують завершити добудову приміщення початкової ланки ЗОШ №10, перехід у ЗОШ №3, прибудову ліфту в ЗОШ №6, капремонт актової зали в СШ №5, спортзали в 9 школі,  туалетів у гімназії ім.С. Олійника, освітлення в школах №1, 9 та ще низку робіт у дитсадках.

Читайте також:

 1. Нову школу в Броварах будуватиме фірма з цікавим минулим
 2.  Будівництво молодшої ланки ЗОШ №10: скільки коштує та коли завершиться? (Відео)
 3.  Конкурс на визначення управителів будинків: вибір без вибору?
 4. Реклами забагато не буває? Підсумки інвестради
Monobank [CPS, API] UA
Поділитись

Про Автора

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"

Leave A Reply