Де на території Броварської ОТГ працюватимуть засуджені. Перелік об’єктів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Під час останньої сесії ради Броварської ОТГ депутати проголосували за два проєкти рішень, якими затвердили переліки об’єктів і видів громадських робіт, а також видів суспільно-корисних оплачуваних робіт та підприємств, де на виконання покарання працюватимуть засуджені за кримінальні злочини й адміністративні правопорушення.

Слід зазначити, що оприлюднені днями на сайті Броварської міської ради рішення відрізняються від відповідних проєктів рішень, які публікували на тому ж сайті та розглядали під час засідання постійної депутатської комісії з питань регламенту, депутатської етики, правопорядку, діяльності засобів масової інформації, інформаційної політики та технологій. Правки до документів офіційно не вносили.

У цьому матеріалі ми наводимо інформацію відповідно до проєктів рішень, за які голосували депутати. Пункти, які зникли із затверджених переліків, позначаємо * (зірочкою). Пункти, які залишилися, але зазнали змін – ** (дві зірочки).

Об’єкти для проведення робіт

Обранці затвердили перелік об’єктів на території Броварської ОТГ, на яких порушники та засуджені можуть відбувати адміністративне стягнення та кримінальне покарання у вигляді громадських або суспільно-корисних робіт:

 • територія парків, скверів, площ, спортивних майданчиків, дитячих майданчиків, зон відпочинку та туризму;
 • вулично-дорожня мережа, тротуари, алеї;
 • територія багатоквартирних будинків і інших споруд;
 • територія кладовищ*;
 • інші об’єкти комунального господарства*.

Отже, з нез’ясованих причин в остаточному рішенні не вказали території кладовищ і «інші об’єкти…» Варто зазначити, що в одному з додатків серед переліку підприємств, на яких можуть працювати засуджені, також зникне балансоутримувач цвинтарів – КСП «Броварська ритуальна служба».

Перелік підприємств для суспільно-корисних робіт

Слід зауважити, що питання кладовищ згадують під час розгляду проєктів рішень на «регламентній комісії» 24 лютого. До того ж, під час обговорень на погоджувальній раді 3 березня підіймають питання робіт на території ОСББ (див. «інші об’єкти…»).

Голова громади Ігор Сапожко під час погоджувальної ради повідомив, що необхідно вказувати конкретні підприємства. Адже їх, зокрема, зазначатимуть у судових рішеннях.

Обранці голосуванням затвердли перелік підприємств, розміщених на території Броварської ОТГ, на яких можуть проводитись громадські та суспільно-корисні роботи:

 • ЖЕК-1;
 • ЖЕК-2;
 • ЖЕК-3;
 • ЖЕК-4;
 • ЖЕК-5;
 • КП «Бровари-Благоустрій»;
 • КСП «Броварська ритуальна служба»*;
 • інші підприємства, установи та організації Броварської ОТГ*.

Варто зауважити, що під час погоджувальної ради виникло запитання щодо залучення до виконання таких робіт комунальних підприємств із сіл Требухова і Княжичів. Як аргумент, який озвучили опозиційні депутати – місто нібито дотує КП із сіл громади.

Броварські ЖЕКи і КП Требухова та Княжичів отримають понад 2 млн грн із бюджету ОТГ

Ігор Сапожко зазначив, що роботи можуть проводитися і на території сіл. Причому – в межах діяльності КП «Бровари-Благоустрій». А от комунальні підприємства, з його слів, не дотують. Рішенням сесії пропонували виділення грошей для погашення заборгованості.

Види робіт

Своїми рішенням обранці також затвердили види робіт, які можуть виконувати засуджені.

 1. Благоустрій і озеленення території міста, зон відпочинку та туризму, придорожніх смуг;
 2. Благоустрій і ремонт малих архітектурних форм (комунальної власності);
 3. прибирання прибудинкових територій багатоквартирних будинків від сміття, сезонних робіт з благоустрою*;
 4. Прибирання сходових клітин загального користування багатоквартирних будинків*;
 5. Прибирання території дитячих та спортивних майданчиків;
 6. Фарбування огорож, вапняне фарбування дерев і бордюрів*;
 7. Розчищення від снігу тротуарів, зупинок громадського транспорту, посипання тротуарів піщано-сольовою сумішшю в зимовий період**;
 8. Прибирання від хмизу та гілок об’єктів, де проводились роботи із обрізання зелених насаджень;
 9. Утримання в належному стані контейнерів, урн, очищення їх від сміття, підготування контейнерів для сміття для заповнення, прибирання території і встановлення порожніх контейнерів на місця після від’їзду сміттєвоза, завантаження сміття на транспорт*;
 10. Ліквідація неорганізованих (стихійних) звалищ сміття, навантаження негабаритного сміття, гілля;
 11. Прибирання кладовищ, розміщених на території Броварської міської територіальної громади*;
 12. Участь у ліквідації наслідків стихійних явищ**;
 13. Ремонт вулично-дорожньої мережі: копання водовідвідних канав, влаштування тимчасових водовідвідних лотків, розкопування траншей водопровідних мереж, фарбування транспортних і пішохідних огорож;
 14. Відновлення пам’ятників архітектури: реконструкція пам’ятників садово-паркової культури; очищення гідроспоруд; догляд за рослинами (прополювання, підсаджування рослин, поливання); висадження дерев, кущів, квітів; скошування газонів; перекопування ґрунту перед відновлювальними посадками;
 15. Інші види загальнодоступних суспільно-корисних оплачуваних робіт, які мають суспільно-корисну спрямованість.

Із 15-ти пунктів у проєктах рішення в остаточних оприлюднених документах залишилося тільки 10. Також змінене формулювання двох із них. Зокрема, окрім снігу, засуджені можуть чистити тротуари і зупинки транспорту також від льоду. До того ж, вони можуть брати участь у ліквідації наслідків не лише стихійних явищ, а й епізоотії й епіфітотії (епідемії інфекційних хвороб тварин і рослин відповідно).

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

 1. За пиво на лавочці — виправні роботи
 2. Громадські роботи для безробітних: тимчасова робота, що може стати постійною
 3. Як у Броварах боротимуться з безробіттям у 2018-2020 роках
Поділіться.

Залиште відповідь