Де в Броварах можна агітувати і де вже агітують. ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Виконком Броварської міської ради своїм рішенням визначив стенди і дошки оголошень для здійснення передвиборчої агітації в місті. Однак, як запевнили чиновники, ніхто не забороняє кандидатам і партіям клеїти свої оголошення і в інших дозволених місцях.

Тим часом останні вже зараз активно поширюють свої газети чи іншу продукцію з традиційних наметів по скриньках, а також показують свої обличчя з білбордів.

Дошки оголошень і стенди

Як ідеться в рішенні виконкому, чиновники визначили низку дощок оголошень і стендів у місті, де можна клеїти політичну агітацію. Перелік місць наведено нижче.

Вулиця Гагаріна:

 • біля спортивного манежу;
 • біля шахового клубу;
 • на розі вулиць Гагаріна – Героїв Небесної Сотні;
 • біля зупинки «Порошинка»;
 • вул. Гагаріна, 7;
 • вул. Гагаріна, 10.

Бульвар Незалежності:

 • біля бювету;
 • біля Броварського професійного ліцею;
 • біля Броварської дитячої школи мистецтв.

Вулиця Симона Петлюри: біля під’їзної дороги до школи № 10.

Вулиця Благодатна: біля школи № 3.

Вулиця Фіалковського: поблизу магазину «Біля озера».

Вулиця Сергія Москаленка:

 • Броварська гімназія ім. Степана Олійника;
 • перехрестя вулиць Сергія Москаленка – Олега Онікієнка;
 • автобусна зупинка «Берізка».

Вулиця Олімпійська, 4: біля кювету.

Вулиця Марії Лагунової:

 • на розі вулиць Марії Лагунової та Короленка (КП «ЖЕК № 3»)
 • проїзд із вул. Марії Лагунової до вул. Малокиївської (біля школи № 5 ім. Василя Стуса)

Вулиця Ярослава Мудрого, 88.

Директор КП  «Бровари-Благоустрій» Олександр Галицький зазначив «Трибуні», що всі стенди і дошки оголошень для агітації вже існували раніше. Підприємство їх лише привело до порядку, позривавши старі оголошення, пофарбувавши тощо. Керівник зауважив, що всі стенди мають бути на своїх місцях. Наш журналіст, вибірково перевіривши об’єкти, знайшов не всі.

На Зеленому папузі дощок для агітації не побачили

Варто зауважити, що визначені для агітації дошки оголошень і стенди не мають популярності серед політсил і кандидатів. Тут або порожньо, або розміщені оголошення неполітичного характеру.

стенд

Агітаційний стенд на “Порошинці”

Агітстенд на “Стадіоні” повністю порожній

В управлінні інспекції та контролю Броварської міської ради розповіли «Трибуні», що клеїти політичні оголошення не забороняють і в інших визначених для цього місцях. Слід зазначити, що деякі політсили вже розвішують свою агітацію на дошках оголошень біля під’їздів.

Водночас в управлінні кажуть, що при розміщенні оголошень із порушеннями – притягатимуть до відповідальності за ст. 152 КУпАП. Щоправда – не вони самі, а поліція, яку ті викликатимуть. Передбачене покарання – штраф від 340 до 1700 грн.

Наразі порушень щодо політичної реклами не виявляли, повідомляють в управлінні. Водночас керівник КП «Бровари-Благоустрій» зазначає, що час від часу різну рекламу клеять на стовпи, що заборонено.

Зазначимо, правила благоустрою Броварів визначають, що розміщення оголошень, інформаційно-агітаційних плакатів, рекламних листівок, наліпок, написів тощо здійснюється лише на спеціально призначених для цього та встановлених за згодою власника місцях розміщення або інформаційних стендах, дошках та інших спеціально призначених для цього місцях.

До того ж, розміщення оголошень, інформаційно-агітаційних плакатів, рекламних листівок, табличок, наліпок, написів (зображень, розписів, малюнків) тощо заборонене на інших об’єктах і елементах благоустрою, в тому числі на засобах та обладнанні зовнішнього освітлення, опорах контактної мережі, покритті площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок, зелених насадженнях, стовпах, лавах, вказівниках, парканах, опорних стінах тощо.

Агітаційні намети, газети та білборди

Більшу популярність серед політичних агітаторів має поширення газет чи іншої друкованої продукції. Це роблять як безпосередньо в скриньки броварців, так і на вулицях: із агітаційних наметів чи без них. Традиційно «улюблені» місця для поширення – велелюдні площі, де багато перехожих.

Сьогодні ввечері біля “Варуса” в центрі міста наш журналіст нарахував 3 агітнамети і ще один стенд-намет

Представник УДАРу на “Зеленому папузі” поширює газети без намету, лише з прапором

одинокий агітнамет на “Зеленому папузі”

Деяку агітпродукцію читачі не доносять до домівок чи урн

Нагадаємо, в часи президентства Віктора Януковича таку агітацію намагалися обмежити: так само визначивши місця для агітації. У результаті, спроби опозиціонерів у Броварах поставити агітаційні намети закінчувалися перешкоджаннями міліцією.

Пізніше такі рішення-заборони місцевої влади активісти скасовували в судовому порядку. Феміда трактувала заборони як перешкоджання мирним зібранням. Мовляв, відповідно до ст. 39 Конституції України обмеження права на мирні зібрання може встановлюватися лише судом відповідно до закону і з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей. Єдина вимога у цій статті – завчасне повідомлення про зібрання органів місцевого самоврядування чи виконавчої влади.

Агітацію за кандидатів і партії можна побачити і з білбордів.

Є й агітація у вигляді банерів.

банер Дубінського

Окремого розгляду потребує питання агітації в інтернеті. Агітація в соцмережах, чи то пак нагадування виборцям про себе, почалося не вчора і лише набирає обертів.

Читайте також

 1. Вибори-2020: якби місцеві вибори були вже сьогодні … ВІДЕО
 2. Вибори-2020: як відбуватимуться в умовах карантину
 3. Хто з ким та від якої політсили: вибори на голову Броварської ОТГ– міського голову
 4. «Виборчі туристи»: у Броварах на місцевих виборах голосуватимуть жителі інших областей
 5. Із 5 вересня стартував виборчий процес місцевих виборів – ЦВК
Поділіться.

Залиште відповідь