День Соборності: до 100-річного ювілею в Броварах розгорнули 40-метровий прапор України – ФОТОРЕПОРТАЖ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні Україна відзначає соту річницю проголошення Акта Злуки – документа, який ознаменував об’єднання українських земель у єдину соборну державу. Нині святкові заходи відбуваються по всій країні. Не стали винятком і Бровари, де місцеві школярі читали патріотичних віршів, танцювали із українськими хустками та розгорнули 40-метровий синьо-жовтий прапор.

Святковий захід відбувся перед входом до МКЦ «Прометей». Він зібрав кілька сотень учнів броварських шкіл. Анонсований «ланцюг єднання» розпочався із патріотичних поп-пісень, які лунали з колонок протягом півгодини. Після цього школярі приготувалися до реалізації, очевидно, завчасно підготовленого сценарія.

Двоє школярок із імпровізованої сцени коротко розповіли про історію свята. Після цього юнаки і юначки по черзі виходили із роздрукованими кольоровими літерами, читаючи напам’ять коротенькі патріотичні вірші.

Кожен із віршів починався на літеру, яку виносили.

Таким чином вибудували слово «СОБОРНІСТЬ».

Після закінчення літературних читань, до глядачів вийшли дівчата з українськими хустками. Вони станцювали під одну із патріотичних пісень про Україну.

Тим часом інші школярі, а також деякі дорослі, вже підготували напівзгорнений прапор. Після танцю вони розвернули 40-метрове полотнище на всю площу перед «Прометеєм». Залунав гімн, під час якого учасники флешмобу утворювали стягом хвилі.

Усе дійство тривало не більше 20 хв. Насамкінець організатори привітали всіх зі святом та вигукнули «Слава Україні!», на що школярі відповіли «Героям слава!»

День Соборності – свято в Україні, яке відзначають на пам’ять про проголошення Акта Злуки 22 січня 1919 року. Згідно з ним, Західноукраїнська Народна Республіка об’єднувалась із Українською Народною Республікою. Цього дня також згадують про ухвалення IV Універсалу Української Центральної Ради рівно за рік до того. Документ проголошував незалежність України.

Фото – Микола Кожемяко

Поділіться.

Залиште відповідь