День соборності на Броварщині: у Княжичах започаткували естафету з 10-метровим державним прапором

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Урочистості, присвячені 100-річчю Акту Злуки, відбулися на площі перед княжицьким Будинком культури поблизу пам’ятника Тарасу Шевченку. Як потім відзначив один з присутніх, то є символічним, оскільки століття тому історичний документ про об’єднання частин України в одну державу підписували на фоні портрета Великому Кобзарю.

У заході в Княжичах взяли участь представники районної влади, зокрема, заступник голови райдержадміністрації Ольга Юрченко, сільський голова Княжич Віктор Петренко, представники місцевого самоврядування сіл району, учні місцевої школи, громадськість села та духовенство – настоятель храму Вознесіння Господнього УПЦ протоієрей Володимир, Благочинний Спасо-Преображенського монастиря отець Іларіон, ректор Київської Трьохсвятительської духовної Академії греко-католицької церкви отець Петро Жук, хор семінаристів та інші.

Настоятель храму Вознесіння Господнього УПЦ протоієрей Володимир

Усі, хто підходив до мікрофону з вітальним словом з приводу Дня Соборності, підкреслювали надзвичайну важливість події не тільки в історичному плані, а й її актуальність для сьогоднішнього дня, оскільки немає на сьогодні важливішого завдання як зберегти єднання. А саме єднання є головною запорукою побудови справедливого суспільства та існування нашої держави взагалі. Також виступаючі згадували події на Сході і дякували солдатам української армії, які забезпечують можливість мирного життя.

Ректор Київської Трьохсвятительської духовної Академії греко-католицької церкви отець Петро Жук

«100 років тому наші вороги намагалися розшматувати, роздерти Україну між імперіями. І за великим рахунком їм це вдалося, – наголосив у своєму виступі отець Петро Жук. – Сьогодні нас теж намагаються ділити. Для чого?  Щоб ми були слабкими! Тоді нами легше керувати і маніпулювати! Зрештою, легше прийти й захопити.

Цьому можна ефективно протистояти лише єднанням, повсякденною роботою. Тільки так ми складемо вірність цьому справді великому дню, вірність нашій Богом даній країні. І якщо самовіддана праця буде, то наш міцний дух, дух єдності, дух правди й твердої віри не дадуть ворогу знову захопити нас, не дозволять йому захопити бодай сантиметр нашої землі».

Учасники заходу у Княжичах також згадали, що саме цього дня, 22 січня, виповнюється 5 років з дня загибелі Сергія Нігояна та Михайла Жизнєвського, які стали першими жертвами кривавих подій на Майдані і фактично відкрили героїчну Небесну сотню. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх героїв, хто віддав своє життя за Україну.

Учні місцевої школи розгорнули 10-метровий державний прапор. Вирішено, що Княжичі розпочинають естафету. Цей прапор відтепер розгортатимуть щороку у населеному пункті Броварщини, де район відзначатиме чергову річницю Соборності України.

Символічно, що відзначення 100-ї річниці Дня Соборності України завершилося у Княжичах виконанням хором семінаристів відомої пісні «Ой у лузі червона калина» та ствердними рядками із музичного твору у виконанні ще одного представника молодого покоління Анастасії Кобизької – Буде мир над Україною!

Анатолій Гаркуша

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply