Депутатам знову пропонують фінансово підтримати міськрайонне радіомовлення

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Одним з проектів рішень, оприлюднених при підготовці до проведення чергової 31-ї сесії Броварської міської ради VII скликання є проект рішення Про внесення змін до кошторису витрат на фінансування Програми діяльності та фінансової підтримки Броварської редакції міськрайонного  радіомовлення на 2017 рік, затвердженої рішенням Броварської міської ради від 22.12.2016 року № 431-23-07.

У грудні 2016 року відповідну програму підтримки Броварської редакції міськрайонного радіомовлення депутати підтримали. Тоді серед заходів виконання програми керівництво редакції визначало:

-тісну співпрацю з засновниками (редакція заснована на спільній комунальній власності територіальних громад м. Бровари та сіл, селищ міського типу Броварського району);

-проведення вивчення та врахування запитів радіослухачів;

-проведення творчих зустрічей колективу зі слухачами;

-підвищення кваліфікаційного рівня журналістів(стажування, забезпечення професійними періодичними виданнями тощо).

Фінансові витрати на 2017 рік, згідно додатків до програми, депутати затвердили на рівні 342 тис. грн, з яких частка міського бюджету Броварів склала 171 тис. грн. Половину видатків взяла на себе Броварська районна рада.

З цієї суми 237 тис. грн планувалось витратити на заробітну плату, 53 тисячі — нарахування на заробітну плату, 17,6 тис. грн планувалось витратити на енергоносії та ін.

Середня кількість працівників редакції — 4 чоловіки, кількість передач на рік — 145.

Слухацька аудиторія у грудні 2016 року зазначалась у кількості радіоточок на місто та район — 2600 шт.

Наразі депутатам пропонується затвердити зміни до фінансування радіомережі Броварщини. Директор Броварської редакції міськрайонного радіомовлення Наталія Кривобок в обґрунтуванні збільшення видатків посилається на Закони України «Про місцеве самоврядування» та «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» задля досягнення мети програми — широкого висвітлення новин суспільно-політичного життя.

Згідно оновлених додатків до програми потреби у фінансуванні складають 502 тис. грн, з яких 249 тис. грн — з міського бюджету. Видатки на утримання редакції збільшуються по заробітній платі та нарахуванням а також оплаті комунальних послуг та енергоносіїв.

Кількість працівників лишається незмінною, проте кількість радіоточок згідно додатку до проекту рішення по місту та району зменшилась на 100 штук і нині вже становить 2500 абонентів.

Під час розгляду попередніх подань начальник управління пенсійного фонду Лідія Сенько наполягала на фінансовій підтримці редакції задля врахування інтересів соціально вразливих верств населення, для яких дротова радіоточка є чи не єдиним засобом масової інформації.

Тоді ж на засіданнях профільних комісій інші депутати наголошували на можливості доступу до дротової мережі всіх бажаючих абонентів, що слухали програми комунального радіомовлення і позбавлені цієї можливості через технічні проблеми. Проте директор редакції Наталія Кривобок наголосила тоді, що існують проблеми з ремонтом кабелю компанією «Укртелеком», що унеможливлює збільшення аудиторії.

Наталія Андріївна Кривобок (ліворуч).

Тож сказати напевне про кількість працюючих радіоточок по місту Бровари та Броварському району практично нереально. Хоча з огляду на військову агресію з боку Російської Федерації та для повідомлень служб з надзвичайних ситуацій дротове радіо могло бути використане як система сповіщення населення у разі надзвичайних ситуацій. На жаль, до цього часу питання розвитку мережі радіомовлення не розглядається, в пріоритеті – лише питання фінансування.

Попередньо питання фінансування радіомережі перед затвердженням будуть обговорені на засіданнях депутатських комісій: 27 липня о 13.00 – засідання постійної комісії з питань регламенту, правопорядку, депутатської етики та інформаційної політики та  08 серпня об 11.00 засідання комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Поділіться.

Залиште відповідь