Депутатка Веремчук судиться проти будівництва магазину в Броварах. Суть питання

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутатка Броварської громади від «Голосу» Ірина Веремчук подала до суду цивільний позов про заборону будівництва нового магазину навпроти ТРЦ «Термінал» що біля «Рибалки». Власник Рибалки Ігор Дрєнов має намір спорудити там магазин «Охота». Вчора мав відбутися розгляд справи, однак суддя переніс засідання через неявку більшості третіх осіб і відсутність їхніх відозв.

Нагадаємо, історія з можливим будівництвом біля магазину «Рибалка» набула розголосу ще весною цього року. На початку літа навколо ділянки з’явився паркан. Однак після протесту місцевих жителів і втручання правоохоронців, паркан швидко зник.

Незаконне будівництво? Біля магазину «Рибалка» заплановано ще один магазин. ФОТО

Утім, зі слів поліціянтів, від намірів будувати новий магазин Ігор Дрєнов не відмовився. Ділянка перебуває в оренді чи-то з 2010, чи-то з 2012 року – терміном на 25 років. Тим часом у суді з’явилися справи не лише щодо заборони будувати, а й щодо бездіяльності поліції та скасування штрафу.

Суть основної справи

В основній справі Ірина Веремчук позивається до фізичної особи-підприємця Ігоря Дрєнова з проханням до Феміди заборонити відповідачу будівництво будь-якого комерційного об’єкта на зазначеній ділянці з кадастровим номером 3210600000:00:030:0021 – на вул. Симона Петлюри, 25.

Охота

Ділянка, де запланували будівництво магазину “Охота”. Попереду видно магазин “Рибалка”, який також належить Ігорю Дрєнову

Депутатка посилається на низку порушень із боку Ігоря Дрєнова – як будівельних норм, так і законодавства. Зокрема, з посиланням на відповідь КП «Броваритепловодоенергія», Ірина Веремчук вказує на наявність на ділянці тепломережі з відповідними обмеженнями для будівництва.

Ірина Веремчук під час судового засідання 3 листопада

Також обранка Броварської громади звертає увагу, що після будівництва деяким квартирам затулять доступ до природнього світла, будуть порушені норми інсоляції, нормативи щодо забезпечення проїзду для рятувальних служб.

Ігор Дрєнов у своєму запереченні на позов указує, що позовні вимоги не підлягають задоволенню в повному обсязі. Забудовник зазначає, що з травня 2010 року справно сплачує орендну плату. Більше того – він отримав містобудівні умови на будівництво і провів встановлення паркану в межах ділянки. Згодом паркан зі своєї ініціативи демонтував, оскільки змінилися плани та терміни щодо будівництва.

Ігор Дрєнов (ліворуч) зі своїм представником на вчорашньому засіданні суду

Ігор Дрєнов акцентує, що має право на будівництво на зазначеній ділянці. Водночас доводи Ірини Веремчук щодо порушень називає неправдивими, не підтвердженими тощо  та заперечує їх. А вимога заборонити будівництво – є абстрактною та порушує права відповідача.

Засідання 3 листопада

Підготовче засідання в основній, цивільній, справі відбулося 24 вересня. Однак, суддя Валерій Василишин переніс його. Відповідач на засідання не з’явився. Учора, 3 листопада, відбулося друге засідання, під час якого так само не розглядали питань по суті.

Суддя Валерій Василишин

Позивач і відповідач зі своїм представником прибули, однак із третіх сторін був присутній лише представник КП «Броваритепловодоенергія» Денис Семиріч. Інші треті сторони – Броварська міська рада та Броварське районне управління ДСНС – відсутні. До того ж, вони не подали відозв.

Читайте також: Скандальне будівництво на Грушевського, 3 ожило. «Незаконно», – кажуть чиновники. ФОТО

Ірина Веремчук зазначила, що свідчення третіх осіб мають бути важливими в розгляді справи. Сторони вказали, що дають на розгляд суду питання щодо перенесення засідання. Тож суддя Валерій Василишин призначив розгляд на 2 грудня, початок о 10:00.

Інші судові справи

Слід зазначити, що цивільна справа про заборону будівництва стала не єдиною. Нещодавно Ірина Веремчук також успішно оскаржила бездіяльність слідчого поліції. Правоохоронці не відкрили кримінальне провадження за заявою депутатки щодо самоправства Ігоря Дрєнова. Ідеться про кримінальне покарання за ст. 356 ККУ через встановлення паркану довкола ділянки.

Паркан, Охота

Так виглядав паркан, встановлений у червні цього року

Окрім того, Ігор Дренов подав до суду проти управління інспекції та контролю Броварської міської ради заяву щодо скасування штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Засідання мало відбутися 2 листопада, про його результати наразі не повідомляють.

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Бровари зробили черговий крок до будівництва житлової багатоповерхівки замість садочка
  2. Поліція розслідує розкрадання в особливо великих розмірах на будівництві 10-ої школи
  3. Під час будівництва дороги в Требухові вкрадено бюджетні кошти? Розслідує прокуратура
Поділіться.

Залиште відповідь