Депутати дали «зелене світло» шахраям-забудовникам: 21 голос за порушення Закону

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Одним із найскандальніших питань на сесії міської ради став проект щодо відмови (саме так зареєстрований документ) ТОВ «Брігус» у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення та зміні цільового призначення земельної ділянки площею 0,6760 га по вул. Лісовій, 24.

Відмовити міська рада мала б у зв’язку з тим, що погодження проекту землеустрою не відповідало одній зі статей Земельного кодексу України.

Як пояснив депутат Вадим Мутило, сталося перепланування гуртожитку – над рівнем дозволеної висоти надбудували поверхи, продали незаконно квартири, ошукавши людей. А коли вийшла постанова про заборону нового будівництва, забудовник не зупинився і продовжив будівництво нових багатоповерхівок. Порушення законодавства наочне, проте у підсумку депутатська більшість переступила через закон і підтримала ТОВ «Брігус».

Варто зазначити, що питання було поставлено на голосування з формулюванням «відмовити», а не «надати», оскільки проект зміни цільового призначення мав бути погоджений з управліннях архітектури і містобудування, але цього зроблено не було. Принаймні так пояснила начальник земельного відділу Леся Гудименко. За її словами, згідно проекту нового генплану житлова забудова відповідатиме нормам. Та якщо генплан не буде затверджений?..

Під час обговорення прозвучала інформація, що за цією адресою проживають люди, які, за словами мера, «страждають, оскільки не можуть отримати прописку». Про те, що мешканці 69 квартир будинку є заручниками ситуації раптом почав говорити депутат Юрій Скотніков, наголосивши на тому, що за новим генпланом (знову ж таки, незатвердженим) земельна ділянка — уже житлова забудова. Юрій Анатолійович переконував, що у будинку проживають учасники АТО, багатодітні сім’ї, пенсіонери, наступає зимовий сезон і люди хочуть отримати субсидії.

skotnikov

Юрій Скотніков

Пан Скотніков, який ще зовсім недавно заявляв, що усі ті, хто підтримує нових забудовників, є або злочинцями, або ідіотами (йшлося про забудову IV мікрорайону і забудовника — ЖК «Scandia»), раптом заговорив про те, що боротися з нечесними забудовниками потрібно на (!) ранній стадії, а коли вже пройшла точка неповернення… «Люди опинилися заручниками ситуації, і я піду на порушення у відстоюванні їхніх житлових прав», — сказав Скотніков.

Позиція Скотнікова, яку підтримав і міський голова, на підтримку ТОВ «Брігус» дає «зелене світло» усім без виключення забудовникам на шахрайство — будуй незаконну багатоповерхівку, приводь ошуканих мешканців і, як кажуть, буде тобі щастя…

При цьому депутат Вадим Мутило наголосив, що якраз голова фракції «Самопоміч» Андрій Василенко (був відсутній через відрядження) застерігав від таких дій нечесних забудовників.

Свого часу, як нагадав Леонід Черепейнік, на сайті Броварської міської ради і на рекламних бордах людей закликали не купувати квартири у цього забудовника-афериста. «Люди, на свій страх і ризик вирішили купити аферистичні квартири, які будуються в промзоні! Ми не можемо підтримати цю забудову, оскільки новий генплан ще не затверджений, а за старим — промзона! Затвердимо новий генплан і тоді підтримаємо мешканців. Закону не можна порушувати!», — наголосив Черепейнік.

cherepejnik

Леонід Черепейнік

Ще один депутат, Євген Гредунов, звернув увагу, що у випадку розташування на тій території нових житлових забудов, то наявні там заводи треба перенести в інше місце для збереження санітарних норм. До речі, в районі забудови знаходяться і сталеварний завод, і порошковий. «Виходить, що ми або підштовхуємо людей дихати забрудненим повітрям, або «зарубуємо» підприємців, які є платниками податків і створюють робочі місця. Людям хочеться допомогти, але вбивати промисловий потенціал міста — я проти цього», — наголосив Гредунов.

«Давайте в усі незаконні забудови поселимо бійців АТО і узаконимо все!», — зіронізував на емоціях Сергій Батюк. Він зазначив, що в сьогоднішніх реаліях відбувається така схема: щоб узаконити незаконні забудови, героям АТО дають квартири і відбувається психологічний тиск на громаду.

Мешканці, які прийшли на сесію, наводили такі аргументи: без прописки у будинку вони не можуть отримувати пенсію, оформляти субсидію та влаштувати дітей у дитячі садки і школи. А, мовляв, уже проти нових забудов — будь-ласка, воюйте.

У свою чергу Володимир Чаюн висунув пропозицію підтримати ТОВ «Брігус», але з правкою: «заборонити подальшу забудову». Депутати «Солідарності» виступили проти з позицією – якщо зараз закрити очі на порушення закону, то забудовник й в подальшому нахабно порушуватиме закон і продовжить будівництво всупереч подібним заборонам. Скотніков на закиди колег про порушення закону визнав: «так, порушити закон»… додавши при цьому, що на людей «не треба класти».

Черепейніка ж обурило, чому ошукані люди й досі не звернулися до суду або не найняли юриста. Присутні жителі будинку пояснили, що сьогодні не кожен має кошти на юристів, а більшість навіть і не знає процедури подачі позову до суду. Тоді Леонід Черепейнік зазначив, що випадок, коли забудовник ошукує мешканців, непоодинокий у Броварах. Зокрема подібна ситуація відбулася за адресою вул. Симона Петлюри, 21А, і там теж потрібно, щоб людям забудовники повернули кошти за шахрайство.

Аргументи міського голови Ігоря Сапожка за де-факто підтримку «Брігуса» — зміни до генплану міста затягнуться мінімум на рік — зійшлися з аргументами депутатів про те, що рішення дасть «зелене світло» узаконенню усіх незаконних забудов, оскільки буде створений прецедент. Депутат Опалько навіть прямо запитав у мера: «Ви підпишете незаконне рішення?».

У підсумку на голосування винесли проект у двох варіантах: перший — взагалі відмовити у затвердженні проекту землеустрою, другий — дозволити, але з доповненням — «заборонити подальшу забудову».

Депутати підтримали ігнорування закону — 21 голос.

golosuvannya

 

Поділіться.

Залиште відповідь