Депутати не підтримали кредитування добудови початкової школи № 10 та вул. Симоненка

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні відбулася 81-ша позачергова сесія Броварської міської ради. Депутати в терміновому порядку перекинули гроші зі святкування Дня Броварів на потреби медицини. Водночас обранці завалили проєкт, який передбачає взяти кредит на будівництво ІІ черги школи № 10 і вул. Василя Симоненка. Окрім того, у залі оголосили про створення депутатської групи «Голос».

Медицина і COVID-19

Загалом на розсуд обранців влада винесла три проєкти рішень, а згодом доповнила їх іще двома додатковими проєктами. Більшість питань – про медицину і боротьбу з коронавірусом. Усі проєкти депутати підтримали під час голосувань.

Доповідачі – представники від медицини та фінансового управління

Оскільки на День Броварів, який святкуватимуть уже завтра, влада заборонила проведення масових заходів, гроші на проведення заходів вирішили спрямувати на медицину.

Читайте також: На День Броварів заборонили масові заходи. Нові обмеження

Так, зі слів представників броварської лікарні, на закупівлю тесткатриджів для виявлення РНК COVID-19 методом ПЛР Convergys додатково виділено 450 тис. грн, тож тепер ці потреби і покривають.

Також у додаткових питаннях депутатам запропонували збільшити фінансування програми забезпечення препаратами інсуліну хворих на цей рік до 1,275 млн грн. Зазначимо, в грудні минулого року на потреби інсулінозалежних передбачили 1 млн грн.

Окрім того, обранці внесли зміни до програми захисту населення в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19 на цей рік. У квітні на програму передбачили 12,6 млн грн. Тепер обсяг фінансування збільшили майже  до 13,9 млн грн.

Депутати знайомляться зі статистикою тестувань і числа виявлених випадків COVID-19. І там, і там – приріст

Водночас під час обговорення питань міський голова Ігор Сапожко обурювався тим, що робота вторинної ланки медицини організована, з його слів, безладно. Мовляв, через це пацієнти з коронавірусом змушені стояти в загальних чергах і їздити до лікарні в громадському транспорті.

Кредитування будівництва

Окремим проєктом рішення влада запропонувала взяти кредит в Ощадбанку:

  • на добудову ІІ черги школи № 10;
  • на добудову вул. Василя Симоненка.

80 млн грн мали бути виділені цього року. Ще стільки само – наступного. Повертати гроші місто мало би протягом 60 місяців. Максимальний розмір відсоткової ставки – не більше 25 % річних.

Проєкт рішення викликав суперечки. Опозиційні до влади депутати обурювалися, що будівництво школи стоїть, інші школи та садочки не будують узагалі. Скоро місту необхідно буде платити 26 млн грн за викуп садочка «Півник», а гроші виділяють на будівництво доріг і доріжок.

Читайте також: Дитсадок «Півник» повертатимуть місту, зупинку «Школа № 5» не продаватимуть – підсумки комунальної комісії

Міський голова, тим часом, наполягав, що в Броварах є транспортна проблема, яку треба вирішувати. Його опоненти зазначали, що добудова вул. Василя Симоненка не розвантажить вул. Київську.

Андрій Саук і Ігор сапожко

Депутати з «Голосу» запропонували вилучити з питання кредитування вул. Василя Симоненка. Валерій Іваненко із БПП «Солідарності» запропонував, попри зауваження, сьогодні все ж узяти кредит. А його колега з фракції Євген Гредунов, ймовірно жартома, вказав на необхідності поєднати Торгмаш і «Мегамаркет» тунелем, а також запровадити в місті повітряний транспорт і канатне сполучення між багатоповерхівками для вирішення транспортної проблеми.

Правку щодо вилучення з проєкту рішення питання кредитування вул. Василя Симоненка депутати «провалили». У результаті,  поставили на голосування первісний проєкт рішення. Він набрав лише 17 голосів «за», тож був відхилений.

У міськраді створили депутатську групу «Голос»

Перед початком розгляду питань у сесійній залі зачитали заяву групи депутатів про створення депутатської групи «Голосу». Її лідером став Вадим Мутило. До складу групи увійшли члени Демальянсу Андрій Саук, Ірина Нікітчина та Ангеліна Козлова, а також від «Солідарності» Леонід Черепейнік, Володимир Опалько й Ірина Веремчук.

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Хто з ким та від якої політсили: вибори на голову Броварської ОТГ– міського голову
  2. У Броварах школяр захворів на COVID-19: клас відправили на ізоляцію
  3. Де в Броварах можна агітувати і де вже агітують. ФОТО
Поділіться.

Залиште відповідь