Депутати оцінили свою роботу за перші «100 днів»: прозорість та стабільність

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Від початку виборів до органів місцевого самоврядування пройшло трохи більше трьох місяців, умовні «100 днів» міської ради.

Видання «Трибуна-Бровари» поцікавилася у голів депутатських фракцій — які основні досягнення та здобутки своїх фракцій вони бачать. Публікуємо результати перших чотирьох фракцій. Співрозмовниками видання стали очільники партійних ланок у міськраді — «Солідарності», «Демократичного Альянсу», «Самопомочі», «Свободи» та «Єдності».

Назвіть, будь-ласка, три основні досягнення за три місяці вашої фракції?

Євген Гредунов («Солідарність»): — Буду називати досягнення взагалі, а скільки вийде — нехай рахує громада.

По-перше, ми сформували програму наших дій — що робити далі після того, як затвердилася наша фракція. Невдовзі її оприлюднимо, де буде показано, що вже зроблено або в процесі роботи.

По-друге, ми не пішли на компроміси зі своєю совістю, не стали підтримувати ті анахронізми, які є у владі. Не підтримали того секретаря міської ради, якого нам пропонував міський голова, не підтримуємо на посадах у міській раді тих людей, які є одіозними, або заполітизованими, або просто безтолковими керівниками підрозділів.

У нас фактично йде застій, коли відбуваються призначення за принципом — «своя» людина, а не фахівець. Нехай фахівців на посади призначає міський голова — це його право, але люди повинні призначатися за фаховим критерієм, а не за критерієм особистої відданості.

Оскільки є таке поняття як розподіл праці, то ми теж усередині фракції розподілили обов’язки. Наприклад, Валерій Іваненко займається гуманітарними питаннями та інклюзивною освітою, опікуванням людьми з обмеженими можливостями. Я, наприклад, займаюся питаннями економіки: розвиток економіки міста, захист бізнесу міста, створення умов для його розвитку. Депутат Володимир Опалько займається питаннями земельних махінацій та розслідуваннями. Ірина Веремчук теж має ряд завдань, зокрема, по кадровим питанням.

опалько

Володимир Опалько (“Солідарність”)

Ми вирішили оприлюднювати наші дії за кожен місяць. Зараз кожен депутат готує свій звіт і за їх результатами зробимо загальний звіт фракції і викладемо на доступних ресурсах.

Олег Шевчук («Свобода»): — Найвагомішим досягненням нашої фракції, на нашу думку, є рішення про перейменування вулиць. Ми вважаємо це, зокрема, і досягненням нашої фракції. Інші дії назвати досягненнями поки що не можна, оскільки вони в процесі.

Щоденно ми отримуємо багато запитів, зустрічаємося із виборцями, але це робочі моменти. Про великі досягнення говорити зараз складно.

На жаль, легше визначити, що ще не зроблено — не обраний секретар, нові заступники міського голови, працює старий виконком. А якщо це так, значить, зокрема, і наша фракція недопрацювала.

Ще одним плюсом є те, що перед Новим роком офіційно сформувалися і почали працювати постійні комісії. Якщо пам’ятаєте, наша фракція тоді долучилася до голосувань за їх створення і обрання голів комісій. Вважаю, якби ми тоді не пішли на такий крок, чвари б продовжувалися і можливо навіть і комісії досі не працювали. Мали б ситуацію, коли не вирішувалися питання ні по житлово-комунальній сфері, ні по бюджету, ні по землі.

Також зазначу, що представники нашої молодіжної організації «Сокіл» задіяні у написанні програми «Молодь Броварів 2016-2020».

молодь (7)

Лідер ГО “Сокіл” Анастасія Бондаренко

Аліна Дяченко («Демократичний Альянс»): — Перше: ми зробили маленьку, але потужну «революцію прозорості» роботи міської ради.

Тепер броварчани практично в режимі он-лайн дивляться сесії, засідання комісій, оперативні наради, виконком. Щоб громадськість та ЗМІ могли бути присутні та завчасно знали про ці події, нам як депутатам, довелось трохи поборотися.

Друге досягнення — ми розпочали реальний діалог депутатів з громадськістю. Ми ініціювали кілька публічних дискусій за ці три місяці — обговорення кандидатів на заступників мера, претендентів на посаду секретаря ради, з останнього — круглий стіл щодо програми «Молодь Броварів 2016-2020».

секретар (6)

Кандидати в секретарі міськради

Наша мета – максимально залучати мешканців до управління містом і розповідати, як функціонує самоврядування.

Третє — ми змінили «правила гри» у міській раді. Раніше на сесіях та комісіях було «не прийнято» ставити гості запитання, говорити прямо, вимагати більше інформації. Ми ж вважаємо, що депутати мають активно відстоювати інтереси громадян, яких вони представляють. І своїм прикладом хочемо змотивувати й інших колег-депутатів частіше виступати на засіданнях.

Андрій Василенко («Самопоміч»): — Про великі досягнення говорити ще зарано, бо вся наша команда, це люди, які були далекі від політики (крім Володимира Чаюна).

Багато часу витрачалося на розуміння процесів, як внутрішніх, так і зовнішніх, на детальне та глибоке вивчення усіх проектів рішень. Але є декілька речей, якими ми пишаємось:

Стабільна команда. Після виборів усі кандидати в депутати, які не потрапили до міської ради, все одно залишились в команді. Хтось став членом дорадчої ради, хтось помічниками депутатів, а хтось і помічником депутата обласної ради. Жодна людина не залишила нашу команду. Абсолютно всі рішення приймаються всіма членами команди з правом голосу, незалежного від того депутат ти чи ні.

Виважені голосування. За кожною піднятою рукою депутата під час голосування на засіданнях сесій Броварської міської ради, стоять решта членів команди. Тому за жодне прийняте рішення нам не соромно.

Основне направлення — освіта і медицина. Після того, як члени нашої фракції не зайняли жодної посади в комісіях, нами було прийняте рішення – більшість свої зусиль кинути на гуманітарні питання, щоб не бути голослівними і не розпорошуватися на всі питання в місті, а показати реальний результат. Правда, задля глибокого та якісного вивчення цих питань, ми витрачаємо дуже багато сил, енергії та особистого часу.

крилова

Тетяна Крилова (“Самопоміч”, праворуч)

Володимир Оксютенко («Єдність»): — Кожного дня ми працюємо задля наших виборців. Чи досягнення це? Нехай самі виборці дають оцінку. Ціни, тарифи — ми, на жаль, не можемо підняти чи опустити. Ми не маємо права цього робити. Тим не менш, кожного дня зустрічі з виборцями, робота з документами — актами, зверненнями, запитами.

Говорити, що досягненням є робота вчителя одного із членів нашої фракції, який учить дітей? Чи робота завідуючого дитсадком, теж члена фракції? Це життя. Виконуємо свою роботу і за похвалою не женемося. Скоріше, як вони стали депутатами, у них побільшало відповідальності, адже тепер на них дивляться ще й через призму їх статусу. Я не розумію, чесно кажучи, такого запитання.

оксютенко

Один із депутатів (не голова фракції) з табору сил, які не називають себе «демократичними» у бесіді з кореспондентом «Трибуна-Бровари» зауважив, що поки що про досягнення депутатського корпусу говорити зарано. «Ми піддалися політичним чварам. Хорошого мало», — сказав депутат.

Поділіться.

Коментарі закриті.