Депутати розглянуть план зонування Броварів: можливість аукціонів і заробітку громаді

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На розгляд 4-ої чергової сесії ради Броварської ОТГ, яка відбудеться 25 березня, виносять питання про затвердження плану зонування міста. Робота над документом розпочалася ще в 2012 році, але з того часу план так і не затвердили. Сьогодні проєкт рішення схвалила постійна депутатська комісія з питань земельних відносин, екології, архітектури та містобудування.

Як розповіла очільниця управління містобудування та архітектури виконкому ради Броварської ОТГ Світлана Батинчук, проєкт пройшов перевірку Мінекології та департаменту екології Київської області. Жодних зауважень до нього нема.

Як зазначила чиновниця, план зонування мали затвердити ще торік, однак, цьому завадив загальноукраїнський карантин. Відповідна сесія просто не відбулася.

зонування / зонінг

Остання версія плану зонування, яку виносять на сесію ради громади

Зі слів Світлани Батинчук, затвердження зонування дозволить проводити аукціони, на чому зможе заробляти громада. До того ж, власники садибних ділянок матимуть можливість змінювати цільове призначення (за рішеннями ради Броварської ОТГ) для будівництва на своїх землях. Мовляв, чинна містобудівна документація цього не дозволяє.

земельна комісія

Засідання “земельної” комісії 17 березня 2021 року

Зі слів очільниці управління, в проєкті зонування за пропозицією екс-депутата Євгена Гредунова зробили одну зміну – передбачили можливість створення зеленої зони – так званого парку «Талісман» на Торгмаші.

Із неостаточною версією плану зонування можна ознайомитися ТУТ.

Передісторія

Нагадаємо, проєкт рішення щодо схвалення плану зонування винесли на розгляд міської ради лише в грудні 2017 року. Але ще до сесії його зняли з розгляду. За той час чинне законодавство змінилося, тож план зонування мав бути доповнений обов’язковим розділом «Звіт про стратегічну екологічну оцінку».

У 2019 році міська рада виділила на розроблення звіту 350 тис. грн, і в січні 2020 року звіт оприлюднили для обговорень.

Громадські слухання щодо плану зонування відбулися 23 січня 2020 року, але ясності не внесли: активісти та депутати наполягали на порушенні процедури винесення проєкту рішення про затвердження плану зонування та робили численні зауваження щодо плану зонування та звіту із стратегічної екологічної оцінки.

Відповіді на зауваження, висловлені на громадських слуханнях, оприлюднені на сайті міської ради 6 березня минулого року. Питання мали винести на одну з найближчих сесій.

Читайте також

  1. Зонування у Броварах: бути чи не бути?
  2. План зонування Броварів: що це дає та чим загрожує місту?
Поділіться.

Залиште відповідь