Депутати виділили півмільйона на «поховання» банкрутів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сесія Броварської міської ради, що відбулась 23 березня 2017 року, розглянула проект рішення про затвердження Програми з припинення діяльності комунальних підприємств шляхом ліквідації (банкрутства) на 2017 рік.

Програмою передбачається фінансування процедури ліквідації трьох комунальних підприємств, які фактично існують тільки на папері. Серед видатків по напрямках діяльності: 48 тис. грн передбачається на сплату судових зборів та подання заяви на порушення справи про визнання банкрутом комунального підприємства, 281,1 тис. грн – виплата винагороди арбітражному керуючому, 192 тис. грн – витрати на публікацію оголошень у справі та судового збору.

Аби завершити процедуру, депутати підтримали проект рішення, оскільки крім боргів «небіжчиків» місто нічого не має. За словами начальника юридичного відділу Альбіни Баба-Мірзоєвої,  податкові борги КП «Аптека матері і дитини» складають близько 300 тис. грн.

Борги КП «Служба замовника» склали 1,2 млн. грн. До речі, на черговій сесії БМР цього разу було списано кілька сміттєвозів, що колись належали нині покійній «Службі замовника» і дістались у спадок КП «Бровари-Благоустрій».

Ще одним підприємством, що ліквідовується з боргами в 15 мільйонів гривень стало КП «Бровариводоканал». Перевіркою, проведеною відділом аудиту державної та комунальної власності Контрольно-ревізійного управління в кінці 2009 року, виявлено декілька причин збитковості підприємства.

Так, результатом діяльності КП КОР «Бровариводоканал» протягом досліджуваного ревізійним органом періоду є збиток, який у 2007 році склав 1 млн грн, у 2008 році — 0,5 млн грн, за 9 місяців 2009 року — 0,9 млн грн. Проведеним аудитом встановлено ряд факторів, які негативно вплинули на господарську діяльність Підприємства:

  1. Затвердження/погодження тарифів виконкомом Броварської міської ради на послуги з водопостачання та водовідведення нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво стало однією із основних причин збиткової діяльності Підприємства. При отриманих Підприємством висновках Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області, в яких вказано, що планові витрати на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення є економічно обґрунтованими, органом місцевого самоврядування тарифи затверджені/погоджені на рівні близько 85%. Як результат – заборгованість місцевого бюджету перед підприємством за 2007 — І півріччя 2009 року склала більше 5 млн гривень.
  2. Внаслідок безоблікового водоспоживання КП «Служба замовника», КП «Броваритеплоенергомережа» за причини відмови даних підприємств у встановленні лічильників Підприємство понесло великі втрати.
  3. Водночас при збитковій діяльності підприємства – виплачено премію працівникам в сумі 4010,40 тис. грн, доплати та надбавки — в сумі 2881,96 тис. грн, були понесені неефективні витрати на отримання правових та юридичних послуг в сумі 176,9 тис. грн. При вибірковій перевірці видатків Підприємства за виконання ремонтних робіт встановлено їх завищення на 217,7 тис. гривень.

Крім того, за повідомленнями ЗМІ, слідчими Служби безпеки України порушено кримінальну справу за фактом розтрати в особливо великих розмірах (понад 595 тис. гривень бюджетних коштів), які призначалися для ремонту колекторної системи міста Бровари. Так, у 2008 році службовці Бровариводоканалу уклали з приватним товариством договір на виконання робіт з реконструкції колектора технологічних стічних вод водопровідних очисних споруд м. Бровари. Чиновники склали фіктивний акт прийому виконаних робіт та перерахували бюджетні кошти на розрахункові рахунки підприємства-підрядника. Проведеною перевіркою встановлено, що фінансова звітність Бровариводоканалу містить суттєве завищення вартості використаних матеріалів, а підрядні роботи за підписаним актом взагалі не проводились .

Зрозуміло, що вчасне встановлення економічно обґрунтованих тарифів, як досить непопулярний крок серед населення, знизило б рейтинги політичних сил напередодні виборів 2010 року. Тому чиновники  Броварської міської ради не поспішали встановити «реальні» розцінки  на водопостачання та водовідведення, чим загнали КП «Бровариводоканал» в стан «клінічної фінансової смерті». Проте майже одразу після виборів 2010року, вказуючи на неефективність управління КОДА в квітні 2011 року підприємство забрали в комунальну власність Броварської міської ради (до цього часу КП «Бровариводоканал» перебувало на балансі обладміністрації — прим. Т.Б.).

«Реанімаційні» заходи стосовно безнадійного комунального підприємства вимагали великих капіталовкладень. Тому в кінці 2010-на початку 2011року низкою рішень виконавцем робіт з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення було визначено інше комунальне підприємство – КП «Броваритеплоенергомережа». Відтоді й почалось «поетапне» підвищення тарифів на відповідні послуги. Хоча нині КП «Броваритепловодоенергія»  також не може похвалитись прибутками. І це на фоні того, директор підприємства Сергій Сафронов, відповідаючи на попередній сесії на запитання депутатів зазначив, що сплата від населення за 2016 рік становить близько 96%. А поповнення статутного фонду з міського бюджету на дане підприємство «живими коштами», схвалене депутатами 23 березня, склало приблизно 4,2 млн гривень. Тому платники податків хочуть бути впевнені, що Програма ліквідації комунальних підприємств 2017-м роком обмежиться.

Дивно лише, що підприємства, які «померли» з тих чи інших причин за часів економічної кризи до приходу депутатів VII скликання, зберігались чиновниками в «забальзамованому» вигляді. А попри кількарічне перевиконання економічних показників міського бюджету і постійні «знеболювальні ін’єкції» у вигляді дотацій, нині діючі КП так і не перетворились на прибуткові. Тому в цій ситуації, стосовно броварських господарників згадується лише  відома байка Івана Крилова:

 

Поділіться.

Залиште відповідь