Депутати заговорили про великий конкурс на посади заступників міського голови

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На посади заступників міського голови Ігоря Сапожка буде проведено відкритий великий конкурс, який стане спільним проектом усіх партійних фракцій та міського голови.

Таку ідею на обговорення депутатського корпусу на останній, четвертій робочій зустрічі депутатів та голови міської ради Ігоря Сапожка висловив перший номер у виборчому списку партії «Самопоміч» Андрій Василенко.

«Ми пропонуємо оголосити неформальний конкурс на заступників, який ні до чого не буде зобов’язувати — ані голову, ані депутатів, і не буде мати жодних юридичних наслідків.

василенко-2

Зробивши спільний проект усіх фракцій і міського голови, ми зможемо до нього залучити більшу громаду, за рахунок того, що фракції залучать максимальну кількість своїх прихильників.

Це буде спосіб виявити у 100-тисячному місті хороших фахівців. Провести з ними попередні співбесіди, відібрати по 3 найкращі кандидатури і винести їх на обговорення, наприклад, у «Прометеї». А остаточне рішення будуть ухвалювати обрані громадою міський голова і депутати», — зазначив Василенко.

Така ідея виникла не лише в дискусії, яка базувалася на принципі «демократичної більшості» — оновити виконавчу вертикаль влади, а й результатом інформаційного меседжу від міського голови Ігоря Сапожка про те, що немає таких законодавчих актів, які передбачають конкурси на посади заступників міського голови.

«Мені кажуть: «Давайте проводити конкурс!». Чим він передбачений? Яким законодавчим актом? Є закон про місцеве самоврядування, де чітко виписана процедура надання заступників і там про таке поняття як конкурс не говориться», — сказав Сапожко. При цьому міський голова зазначив, що готовий обговорювати кандидатури на посади його заступників, а із самими кандидатами проводити співбесіду.

сапожко

«Я готовий обговорювати кандидатури, готовий з кандидатами зустрічатися, оскільки мені з ними працювати. Якщо у демократичної більшості є кандидатури на заступників міського голови — дайте мені їх резюме. Але до мене не надходило жодної пропозиції на кандидатури заступників міського голови», — сказав Сапожко.

Якщо міський голова Ігор Сапожко на розгляд новообраного депутатського складу винесе кандидатури нинішніх своїх заступників (Василь Андрєєв, Григорій Голубовський та Лариса Виноградова) на затвердження і ці кандидатури не будуть затверджені «демократичною більшістю», вони, за регламентом залишаться на своїх посадах у статусі в. о.

Про те, що нинішні заступники міського голови будуть працювати, нехай і у статусі в. о. на невизначений термін, у розмові з кореспондентом видання «Трибуна-Бровари» заперечила перший номер у списку «Демократичного Альянсу» Аліна Дяченко.

«Нинішні заступники міського голови будуть працювати до тих пір, поки депутати не затвердять новий склад виконкому. Навіть якщо Ігор Васильович винесе кандидатури Василя Андрєєва, Григорія Голубовського та Лариси Виноградової на затвердження, і ми, демократична більшість, їх не затвердимо, вони у статусі в. о. не будуть працювати велику кількість часу», — пообіцяла депутат.

дяченко

«Ми наполягаємо на тому, щоб не затверджувати склад виконавчого комітету, допоки не будуть змінені заступники міського голови. Допоки не пройде обговорення і не будуть розглянуті усі кандидатури, які будуть запропоновані, а не лише Ігоря Васильовича. До речі, у статусі в. о. жодна з цих кандидатур не матиме права за регламентом бути у новому складі виконкому.

Водночас, аби не паралізувалася робота виконавчих служб, до повного переобрання нового складу виконкому, повноваження матиме нинішній склад, і до цього треба бути готовими», — зазначила Дяченко.

За словами лідера «ДемАльянсу», процес обговорення кандидатів на посади заступників міського голови потрібно якомога більше активізувати.

«Ми бачимо бажання з боку міського голови затягнути процес, розтягнути його в часі. Адже, чим довше триватиме процес обговорення кандидатур, тим довше його чинні заступники будуть залишатися на своїх посадах. Ми ж прагнемо, щоб нинішні заступники були замінені на кваліфікованих фахівців», — сказала Аліна Дяченко.

Заміна заступників міського голови — це політичне рішення — вважає депутат Київської обласної ради від партії БПП «Солідарність» Роман Сімутін.

«Є довіра до міського голови, але немає довіри до заступників. Навіть якщо взяти Василя Андрєєва, який балотувався до міської ради від партії «Наш край» — він не знайшов підтримки серед виборців.

Демократичний табір, так само як і міський голова, несе відповідальність за роботу виконавчого органу влади, тому до неї теж повинні прислухатися. Тим більше, що демократична більшість набрала більший відсоток голосів, аніж голова міської ради — громада їй висловила 75 відсотків підтримки.

Вимога демократичної більшості і, зокрема, фракції БПП «Солідарність» — відкриті конкурси по кандидатурах начальників відділів, управлінь та заступниках міського голови», — сказав Сімутін.

сімутін

Водночас, Роман Вікторович зазначив, що оскільки термін повноважень заступників міського голови у статусі в. о. не визначений регламентом, «демократична більшість» наполягає на тому, щоб був якомога швидше знайдений компроміс.

«Якщо не буде знайдено діалогу, у що це перетвориться — прогнозувати тяжко. Депутатський корпус буде постійно не затверджувати кандидатів і це може затягнутися надовго. Але однозначно склад виконавчого комітету потрібно оновлювати.

Ми бачимо, що у роботі виконавчого комітету були постійні недоліки, ім’я заступника міського голови Василя Андрєєва постійно фігурувало в корупційних земельних скандалах. Увесь виборчий процес — як голосували працівники бюджетної сфери та як змушували їх голосувати — робилося за мовчазної згоди Лариси Виноградової», — зазначив Сімутін.

Відзначимо, що у інформаційному просторі імена перших можливих кандидатів на посади заступника міського голови уже прозвучали: кандидат у депутати міської ради від «Самопомочі», генеральний директор ТОВ «Імперія доріг» Олександр Короленко — по ЖКГ та комунальних питаннях та кандидат у депутати міської ради від «Самопомочі», генеральний директор ТОВ «Ассоль і К» та голова піклувальної ради спеціалізованої школи №5 Людмила Кулініч — по гуманітарних питаннях (освіта, культура, спорт, молодь, соціальні питання).

короленко

кулініч-2

У понеділок, 9 листопада, представники депутатського корпусу і голова міської ради Ігор Сапожко зберуться на п’яту за ліком робочу зустріч.

До речі! У вівторок, 10 листопада (поки тривають обговорення кандидатів до нового складу виконавчого комітету) «старий» виконком, який на сьогодні має повноваження, о 14.00 проводитиме чергове своє засідання. Проекту рішень на офіційному сайті міської ради поки що немає.

Задекларовані домовленості про прозорість у стосунках між владою та громадою дають припущення на те, що засідання виконкому відвідають і ЗМІ, і депутати вже нової каденції.

Фото — “Маєш право знати” та “Громадське телебачення Броварів”

Поділіться.

Коментарі закриті.